„Panasonic“ nutraukia LCD matricų televizoriams gamybą

„Panasonic“ yra priversta atsisakyti LCD matricų televizoriams gamybos, nes neatlaikė didelės kainų konkurencijos. Leidinys „Nikkei Asian Review“ pranešė, kad Japonijos bendrovė rugsėjo pabaigoje planuoja nutraukti matricų gamybą Himeji (Hiogo prefektūra) gamykloje. Įmonės klientai jau informuoti apie šį sprendimą.

Pasitraukus „Panasonic“, Japonijos rinkoje liks tik dvi skystųjų kristalų ekranų televizorių gamyklos, kurias kartu valdo Taivanio bendrovė „Hon Hai Precision Industry“ („Foxconn“ prekinis ženklas) ir „Sharp“.

Panasonic DX900

Vienintelė „Panasonic“ matricų gamykla, esanti Himeji (Hiogo prefektūra), savo veiklą pradėjo 2010 metais ir turi apie tūkstantį darbuotojų. Po gamyklos uždarymo kai kurie iš jų pereis į automobiliams skirtų baterijų gamybos padalinį.

Gamykla per mėnesį gali išleisti 810 tūkst. matricų su 32 colių įstrižaine, kurios tiekiamos keletui įmonių, įskaitant „Funai Electric“. Tačiau, pajėgumą planuojama sumažinti. Ateityje ten gamins medicininės įrangos detales, automobilių monitorių ekranus ir kitus komponentus, kurie bebus susiję su televizorių gamyba.

Japonijos bendrovė ir toliau gamins televizorius, kurių ekranus jau dabar perka Pietų Korėjoje.