„Panasonic Convention 2016“: „Ultra HD Premium“ televizorius ir šiek tiek foto technikos

Japonijos bendrovė „Panasonic“, kaip ir kiekvienais metais, kovo mėnesį surengia konferenciją, kurioje papasakojo apie savo naujausias technologijas ir gaminius. Renginys antrus metus iš eilės vyko Frankfurte.

Vienas iš pirmųjų pristatymo skaidrių buvo pavadinta „vartotojų elektronika – mūsų DNR“. Šiemet „Panasonic“ nesigyrė savo pasiekimais ir užimamomis vietose skirtingose Europos rinkose, ko gero dėl to, kad pasigirti nėra kuo. Japonų korporacija palaipsniui migruoja į B2B, profesionalių sprendimų ir „protingo namo“ segmentus. Klasikinė buitinė elektronika, nuo buitinių prietaisų iki televizorių ir fotoaparatų, vis dar tebėra, bet užima vis mažiau vietos metinėse ataskaitose ir sulaukia mažiau vartotojų dėmesio. Tačiau „Panasonic“ ir toliau judėti šia linkme, atnaujindami savo produktų linijas ir demonstruodami gana įdomias technologijas.

Panasonic DX900
Panasonic DX900

Pirmiausia pažvelkime į televizorių segmentą, kuriame „Panasonic“ su savo plazminiais „VIERA“ ne taip seniai buvo pripažintas lyderis. Plazminiai ekranai, deja, jau praeityje, tačiau gamintojas nenuleidžia rankų ir demonstruoja savo pasiekimus LCD televizoriuose. Pernai buvo paskelbta apie partnerystę su „Mozilla“, kuri lėmė tai, kad „Panasonic“ televizorių naujosios „Smart TV“ sistemos gavo operacinę sistemą „Firefox OS“. Šiemet pagrindine naujiena tapo flagmanų perėjimas į „Ultra HD Premium“ standartą, kuris reiškia, kad prie 4К (3840 × 2160) raiškos, 10 bitų spalvų ir BT2020 spalvų erdvės prisideda 1000 nitų ryškumas, esant 0,05 cd/m² šviesumui. Tai parduodama kartu su kartu „Ultra HD Blu-ray“ technologija. kuri visiškai suderinama su vaizdo aukšto dinaminiu diapazonu (HDR). „Convention 2016“ gamintojas parodė UHD Blu-ray grotuvą „UB900“, kuris kainuos apie 850 dolerių.

DMP-UB900
DMP-UB900

Pirmuoju „Panasonic“  televizoriumi, kuris atitinka „Ultra HD Premium“ standarto reikalavimus, tapo naujos LCD linijos flagmanas „DX900“. Be 4K matricos ir Full LED apšvietimo, čia pridėtas procesorius „Studio Master HSX+“, ir visa tai leido gauti THX asociacijos sertifikatą. Šiam sertifikavimui taip pat pateiktas (atsakymas dar negautas) ir „DX800 modelis“ taip pat su 4K matrica ir pilnu apšvietimu, tik diodų čia naudojama mažiau, o procesorius yra tik „Studio Master HSX“. Tačiau šis televizorius gali pasigirti įdomesniu dizainu su neįprastos formos stovu, kuris leidžia harmoningai patalpinti audio sistemą.

Panasonic DX800
Panasonic DX800

„Panasonic DX900“  ir „Panasonic DX800“  savo vaido kokybe gali konkuruoti su gamintojo pasiekimais plazminėse matricose, tačiau ir kaina bus didesnė net už legendinį „VT60“ – už 65 colių „DX900“ prašo 4500 JAV dolerių. IT naujienomis besidomintis skaitytojas čia iš karto pasiges OLED, nes Japonų bendrovė planuoja tokius televizorius platinti. Iš tiesų, į eilinę liniją „CZ900“ nebuvo įtrauktas ir „Panasonic“ neplanuoja jo pardavinėti netolimoje ateityje. Modelio gamyba buvo sustabdyta, tačiau tikėtina, kad po pusmečio bus atnaujinta. „Panasonic“ OLED televizorius yra labai brangus ir Japonijos koncernui, ko gero, labiau reikalingas bandant sukurti geriausio televizorių gamintojo įvaizdį.

Panasonic DX800
Panasonic DX800

Taip pat reikia pasakyti, kad 4K televizoriai jau tampa masiniu reiškiniui – jie sudaro daugiau nei pusę linijos, o su Full HD matricomis beliko tik trys modeliai: DS500, DS400, DS350 ir jų modifikacijos.

Panasonic Viera TX-DS500
Panasonic Viera TX-DS500

Tuo pat metu vis dar jaučiamas ypač aukštos raiškos turinio trūkumas, nors šiek tiek ištaisyti padėtį galime ir patys – „Panasonic“ jau seniai gamina 4K vaizdą galinčias įrašyti kameras. Šiame segmente jokių naujiena pristatyta nebuvo, tačiau gamintojas pirmą kartą Europoje parodė „Panasonic Lumix DMC-TZ80“ su 30x priartinimu ir „TZ100“ su vieno colio jutikliu, kuriuos matėme parodoje CES 2016.

Panasonic Lumix DMC-TZ80
Panasonic Lumix DMC-TZ80

Tačiau foto technikos mėgėjai vis dėl to nebuvo palikti be naujienų – pristatytas universalus objektyvas „Micro Four Thirds – 12-60mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S“ sistemai, kuris sudarytas iš 11 elementų ir pasižymi dideliu greičiu, galinčiu per sekundę 240 kartų pakeisti fokusavimą. Be to, gamintojas į renginį atvežė, CES 2016 pristatytą, objektyvą 100-400mm f4.0-6.3. Leiskite jums priminti, kad 35 mm ekvivalente tai yra 200-800 mm, todėl santykinai mažas objektyvo dydis (172 × 83 mm) ir svoris (985 g) atrodo dar įspūdingesni.

Panasonic 12-60mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S
Panasonic 12-60mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S

Įdomių prietaisų „Panasonic“  gali pasiūlyti muzikos mėgėjams. Gamintojas pademonstravo belaidę garso kolonėlę „SC-ALL05“, kurią galėsite pasiimti į vonią, nes ji apsaugota pagal IPX7 standarto reikalavimus. Pagal 2.1 schemą sukurtas  „SC-ALL5CD“ su integruotu CD grotuvu ir „SC-ALL9“ galite sujungti į belaidę namų kino sistemą, nenaudodami jokių papildomų elementų.

SC-RB5
SC-RB5

Įdomi kolonėlė „SC-RB5“ ne tik atrodo neįprastai, bet taip pat naudoja paviršiaus, prie kurio pritvirtinta, savybes ir atkuria garsą tarsi būtų viduje. Apačioje esantis lipdukas ją leidžia pritvirtinti bet kur, įskaitant sienas ar lubas.

Kitas įdomus sprendimas – ausinės, kurios perduoda garsą per kaukolės kaulus. Technologija nėra nauja ir ją jau naudojo ne vienas gamintojas, įskaitant „Google“ savo išmaniuosiuose akiniuose, bet kiekviena garso srityje dirbanti įmonė, jaučia pareigą kaip nors pasižymėti šioje srityje. „Panasonic“ ausinės labiau primena šiuolaikinį „protingą“ stetoskopą ir labai gerai laikosi ausyse.

ausines

Tarp daugybės išmaniesiems namams skirtų prietaisų, Japonijos gamintojas parodė vandens šildymo sistemą, kuri skystį šildo naudodama kambario temperatūrą. „Panasonic“  taip pat pademonstravo „ateities automobilio“ prototipą su jutikliniais skydeliais ir vaizdo ant priekinio stiklo projekcine sistema, kuri, pasak kūrėjų, leis patogiau naudoti navigaciją, neatitraukiant dėmesio nuo kelio.

Retro barzdaskutės
Retro barzdaskutės

Žinoma, nebuvo apsieita be buitinės technikos ir dėmesį  pirmiausia atkreipė retro barzdaskutės ir 1951 metų skalbimo mašina. Iš naujienų įdomu pasirodė epiliatorius „ES-WH90 Intense Pulsed Light (IPL)“, kurio skleidžiami šviesos impulsai sulėtina plaukų augimą. Pirmiausia nusiskutate, o po to pasinaudojate „ES-WH90“, tam plaukai ilgiau neaugtų.

ES-WH90 Intense Pulsed Light (IPL)
ES-WH90 Intense Pulsed Light (IPL)

Tikėsimės, kad legendinei bendrovei „Panasonic“ nenutiks kaip tiems plaukams ir jie dar ilgai mus džiugins įdomiais prietaisais.