Paaiškėjo „revoliucinio“ Google modulinio išmaniojo telefono pardavimo pradžios laikas ir vieta

„Google“ iki 2015 metų pabaigos planuoja pradėti modulinio išmaniojo telefono „Ara“ testavimo programą Puerto Rike. Pirkėjai gali įsigyti prietaisą ir jį išbandyti asmeniškai. Bendrovė tikisi iš jų gauti grįžtamąjį ryšį.

Puerto Riko gyventojų pirmieji pasaulyje galės susipažinti su moduliniu išmaniuoju telefonu, kurį kuria „Google“ projektas „Ara“. Tai konferencijoje „Module Developers Conference“ pranešę projekto direktorius Polas Eremenko (Paul Eremenko).

Išmaniojo telefono pardavimai patikėti „Ingram Mobile“, o aptarnaus prietaisus didžiausios mobiliojo ryšio paslaugų teikėjos Lotynų Amerikoje „America Movil“ dukterinė kompanija „Claro“ ir vietinis operatorius „OpenMobile“.

Modulinis išmanusis telefonas „Ara“
Modulinis išmanusis telefonas „Ara“

Tačiau P. Eremenko nevadino šio starto komerciniu ir apsiribojo fraze „bandomoji programa“.

„Mes turime daug klausimų. Bet mes negalime atsakyti į juos, kol neįdėsime įrenginio tiesiogiai į vartotojų rankas“, – sakė jis.

Puerto Rikas turi nesujungtos organizuotos JAV teritorijos statusą. Ši valstybė patenka į Federalinės JAV ryšių komisijos jurisdikciją, kas iš dalies nulėmė šios teritorijos pasirinkimą. Bet iš esmės pradėti „Ara“ testavimą Puerto Rike buvo nuspręsta dėl vietinės mobiliojo ryšio rinkos ypatumų. Čia apie 75% interneto vartotojų jungiasi prie tinklo per mobilųjį telefoną. Be to, apie 50% pardavimų tenka pradinio lygio telefonams.

Modulinis išmanusis telefonas „Ara“
Modulinis išmanusis telefonas „Ara“

Konferencijoje Eremenko parodė modulinio antrosios kartos išmaniojo telefono prototipą, kodiniu pavadinimu „Spiral 2“. Jis turi 4,5 colių 1280 x 720 pikselių rezoliucijos ekraną, 5 megapikselių kameros modulį, palaiko „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ bevielius ryšius, USB įkrovimo jungtį, taip pat antenos, 3G palaikymo ir baterijos modulius. Galima pasirinkti vieną iš dviejų procesoriaus modulių: su „Marvell PXA 1928“ arba „Nvidia Tegra K1“ lustais.

Šiuo metu yra paruošta naudojimui 11 „Ara“ modulių. Iki 2015 metų pabaigos, bendrovė tikisi, kad asortimentą pavyks padidinti iki 20-30 variantų. Tarp jų turėtų atsirasti modulis 4G modulis. Juos bus galima įsigyti internetinėje parduotuvėje ir mažmeninėje prekyboje.

Projekto vadovas pripažino, kad kūrėjams kol kas nepavyko pasiekti šiuolaikinių išmaniųjų vidutinės darbo trukmės be įkrovimo, kuri pasiekia tik 20-30% šios vertės. Jis tikisi laiką padidinti kitame prototipe – „Spiral 3“.

Įmonė nepranešė už kokią kainą Puerto Rike bus parduodamas telefonas, tačiau anksčiau P.Eremenko yra minėjęs 50 JAV dolerių sumą už bazinės konfigūracijos aparatą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau