Paaiškėjo daugiau „Windows 10” detalių

Iki galutinės „Windows 10“ versijos išleidimo liko mažiau nei du mėnesiai, todėl išankstinės operacinės sistemos versijos jau nebeturi jokių esminių pakeitimų. Į internetą pateko oficialiai nepristatytos versijos 10135 dokumentacija ir ekrano nuotraukos, iš kurių galime spręsti, kad ryškiausia operacinės sistemos naujiena bus iš naršyklė „Edge“ su savo oficialiu pavadinimu, nors visose ankstesnėse OS versijose programa turėjo kodinį pavadinimą „Project Spartan“.

11

Taip pat atnaujintos programos „Skaičiuoklė”, „Muzika”, „Paveikslėliai” ir „Žirklės” – pastaroji gavo atidėtos fotografijos funkciją. „Windows 10“ atsiras galimybė vienu metu paleisti kelis tos pačios programos egzempliorius.

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Anksčiau”Microsoft”oficialiai paskelbė „Windows 10“ išleidimo datą. Galutinė naujosios OS versija pasirodys šių metų liepos 29 dieną.

Šio mėnesio pradžioje internetinė svetainė „Neowin“ paskelbė, kad programinės įrangos milžinė jau paviešino ir mažmenines licenzijos kainas ir minimalius sisteminius reikalavimus. Pasak šaltinio, „Windows 10 Home“ kainuos 199 JAV dolerius, o už atnaujinimą nuo „Home“ iki „Pro“ teks sumokėti 99 dolerius. „Windows 7“ ir „Windows 8“ savininkai operacines sistemas iki „Windows 10“ galės atnaujinti nemokamai.

Perėjimas bus atliekamas pagal žemiau pateiktą schemą.

win10-004

„Microsoft” taip pat oficialiai paskelbė minimalius sisteminius reikalavimus kompiuteriams, kuriuose galės veikti „Windows 10“. Tam pakaks bent 1 GHz dažnio procesoriaus, 1 arba 2 GB RAM (32 bitų ir 64 bitų sistemoms, atitinkamai), 16 arba 20 GB laisvos vietos diske (vėl priklausomai nuo OS bitų), su „DirectX 9.0“ suderinamą vaizdo plokštę su „WDDM 1.0“ tvarkyklėmis ir 1024 × 600 pikselių rezoliucijos ekraną.

Lyginant su „Windows 8“, OS poreikiai nepadidėjo, todėl kur dabar dirba „aštunti”, veiks ir „dešimti” Windows’ai. Tačiau svarbu suprasti, kad išvardinti reikalavimai yra pagrindiniai ir neapima visų sąlygų reikalingų tam tikroms „Windows 10“ funkcijoms. Pavyzdžiui, biometriniam vartotojo autentifikavimui būtina turėti pirštų atspaudų skaitytuvą, o jei ketinate naudoti veido atpažinimo technologiją, jums reikės specialios kameros su gylio jutikliu, pavyzdžiui, „Microsoft Kinect“ arba „Intel RealSense“. Be to, tiksliam balso komandų atpažinimui reikės aukštos kokybės mikrofono. Tačiau daugumai lietuvių pastarasis reikalavimas kol kas nėra toks svarbus, nes balso asistentas „Cortana“ iš pradžių atpažins tik anglų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų ir kinų kalbas.