„OpenAI“ pristatė „ChatGPT Agent“ – dirbtinio intelekto agentą, kuris valdys kompiuterį ir atliks daugiaetapius uždavinius vartotojo vardu

Kompanija „OpenAI“ pristatė naują įrankį, pavadintą „ChatGPT Agent“, kuris gali atlikti sudėtingas daugiaetapes užduotis vartotojo kompiuteryje pagal jo nurodymus. Skirtingai nei įprasti pokalbių robotai, šis agentas veikia autonomiškai, naudodamas virtualią aplinką darbui su duomenimis, planavimui ir net pirkiniams.

Projekto vadovai Jašas Kumaras (Yash Kumar) ir Aiza Fulford (Isa Fulford) leidiniui „The Verge“ pasakojo, kad „ChatGPT Agent“ paremtas nauju „OpenAI“ specialiai sukurtu modeliu. Jis geba analizuoti vartotojo kalendorių, rengti būsimų susitikimų santraukas, parinkti receptus ir užsakyti produktus šeimos pusryčiams, taip pat kurti prezentacijas remiantis konkurencine analize. Modelis buvo mokomas spręsti sudėtingas užduotis, reikalaujančias sąveikos su tekstiniu ir vizualiu naršyklės turiniu, terminalu ir kitais įrankiais.

„ChatGPT Agent“ turi prieigą prie visos operacinės sistemos, o ne tik naršyklės, ir naudoja mašininio mokymosi su pastiprinimu metodus, kad rastų optimalią veikimo strategiją. Pažymima, kad „ChatGPT Agent“ ypač patogus internetiniams pirkiniams, nes sujungia „Deep Research“ ir „Operator“ technologijas, todėl procesas tampa tikslesnis. Kumaras pasakojo, kad pats naudoja agentą rutininiams veiksmams automatizuoti, pavyzdžiui, reguliariam stovėjimo vietos rezervavimui.

Agentas turi prieigą prie viso kompiuterio funkcionalumo, o ne tik naršyklės, todėl įrankio galimybės gerokai išplečiamos. Tačiau jis kol kas veikia ne itin greitai, nes kūrėjai daugiausia dėmesio skiria sudėtingų užduočių optimizavimui, o ne greičiui. Kaip aiškina Fulford, net jei užduoties atlikimas užtruks 15–30 minučių, tai vis tiek greičiau nei viską daryti rankiniu būdu. Prieš atlikdamas negrįžtamus veiksmus, tokius kaip laiško siuntimas ar rezervacija, agentas prašys patvirtinimo. Taip pat įdiegtos saugumo priemonės, panašios į tas, kurios taikomos modeliams su aukštomis biologinėmis ir cheminėmis galimybėmis.

Finansinės operacijos kol kas yra ribotos. Dirbant su svetainėmis, kurioms reikalingas padidintas saugumas, pavyzdžiui, banko operacijoms, įsijungia stebėjimo režimas („Watch Mode“), kurio metu vartotojas negali palikti skirtuko, kuriame veikia dirbtinis intelektas, kitaip sistema sustabdys savo darbą.

„ChatGPT Agent“ nuo ketvirtadienio jau prieinamas „Pro“, „Plus“ ir „Team“ prenumeratoriams. Norint jį aktyvuoti, reikia pasirinkti „agento režimą“ įrankių meniu arba įvesti komandą /agent. „ChatGPT Enterprise“ ir „Education“ versijos, skirtos verslo klientams ir švietimo įstaigoms, pasirodys vėliau šią vasarą. Europos ekonominėje erdvėje ir Šveicarijoje paleidimo datos kol kas nenustatytos.