Oficialiai pristatyti „OnePlus 7“ ir „OnePlus 7 Pro“
Po kelerių metų sėkmingo „2 anonsai per metus“ sistemos su šešių mėnesių intervalu taikymo kinų kompanijos „BBK Electronics“ prekinis ženklas „OnePlus“ 65 kartą nusprendė nustebinti ir vienu metu išleisti du naujus išmaniuosius telefonus. Šiandien bendrovė pristatė
flagmanus „OnePlus 7“ ir „OnePlus 7 Pro“. Pirmasis, kaip galite atspėti iš pavadinimo, pristatomas kaip sekantis flagmanas, pakeisiantis populiarųjį „OnePlus 6T“. Atrodo, kad tai naujas prietaisas, tačiau atnaujinimas pasirodė besąs gana kuklus, tarsi jie nežinojo, kaip nustebinti klientus, nes visi įkvėpimai ir pastangos buvo panaudotos „OnePlus 7 Pro“ kūrimui. Būtent į šį modelį gamintojas sutelkia didžiausią dėmesį ir jis tapo pačiu pažangiausiu bendrovės išmaniuoju telefonu, sukurtu norint kuo garsiau paskelbti apie save ir prilygti rinkoms milžinams.
Oneplus 7
Subjektyviai žiūrint „OnePlus 7“ yra nuobodi evoliucija – tai tas pats „OnePlus 6T“ su tam tikrais pakeitimais, tam tikras tarpinis išmanusis telefonas be jokių akivaizdžių pranašumų. Matyt, bendrovė čia pasikliauja vien prekinio ženklo „magija“. Įprastas dizainas, geros specifikacijos, bet tokių pasiūlymų rinkoje niekuomet netrūksta ir sunku tuo nustebinti pirkėjus. Taigi, jei norite ko nors naujoviško ir įdomaus, tada praeikite pro šalį ir pažvelkite „OnePlus 7 Pro“. Jei tokie dalykai nedomina ir jums reikia stipraus flagmano, tuomet tiks ir „OnePlus 7“.
Noro pasiūlyti naują dizainą čia neįžvelgsite. Labai lengva supainioti naujienos „veidą“ su ankstesne versija – analogiškas plonų rėmų ir lašo formos išpjovos derinys. Tas pats pasakytina apie galinį skydelį su dviguba pagrindine kamera. Tokio dizaino tęstinumo logiką galima paaiškinti noru parodyti „OnePlus 7 Pro“ palankiausioje šviesoje. Išmaniojo telefono priekyje ir gale yra šeštos kartos „Gorilla“ stiklas, o šoniniai rėmeliai tradiciškai pagaminti iš metalo.
Kuriant ekraną taip pat nebuvo jokių proveržių. Prieš mus yra 6,41 colio įstrižainės matrica su 2340×1080 taškų skiriamąja geba ir 402PPI, o pagamino ją „Samsung“ naudojant AMOLED technologiją. Kaip ir pirmtake, ekrane įtaisytas pirštų atspaudų skaitytuvas. Aparatūroje taip pat buvo išvengta netikėtumų ir čia naudojama šiuo metu aktualiausia „Qualcomm“ paltforma „Snapdragon 855“. Išmanusis telefonas gavo 6/8 GB RAM ir 128/256 GB „Flash“ modulį. „MicroSD“ kortelės lizdas nėra siūlomas. Prietaisą maitina 3700 mAh baterija, palaikanti 20W sparčią įkrovą. Naujiena veikia valdoma „OxygenOS 9“, kuri vis dar siekia išorinio panašumo su „švariu“„Android“.
Oneplus 7 Pro
„Oneplus 7 Pro“ tapo paveldėtoju tiesioginių idėjų , įkūnytų keletoje „Vivo“ mobiliųjų telefonų. Tai nestebina, nes pastarasis prekinis ženklas, kaip ir „Oppo“, priklauso „BBK Electronics“. Šis išmanusis telefonas gali pasigirti vos pastebimais rėmeliais aplink ekraną ir ir neturi jokios matricos išpjovos. Pasiekta tai dėka iš korpuso išslenkančio priekinės kameros modulio. Fotoaparatas pasirodo automatiškai, suaktyvinus atitinkamą programą. Tai užtrunka vieną sekundę.
Visa tai atrodo patraukliai, tačiau judrus mechaninis elementas yra papildoma gedimo grėsmė ir galimai silpna vieta. Tačiau „OnePlus“ pareiškė, kad mechanizmo ištekliai bus pakankami 300 tūkst. darbo ciklų, o to turėtų pakakti penkeriems metams 150 kartų per dieną aktyvuojant asmenukių kamerą. Be to, atsitiktinio kritimo atveju akselerometras ir giroskopas padės fotoaparatui pasislėpti.
Išmanusis telefonas gavo didelį „Fluid AMOLED“ ekraną su 6,67 colio įstrižaine (3120 x 1440, 516 ppi) ir išlenktais kraštais, dengiantį 93% priekinio skydelio. Išskirtinis bruožas – kadrai atnaujinami 90 Hz dažniu, kad vaizdas būtų sklandesnis. Kita dėmesio verta savybė yra stereo garsiakalbiai. Tačiau, kad prietaisas nebūtų pernelyg geras, gamintojas atsisakė 3,5 mm ausinių lizdo ir apsaugos nuo vandens.
Techninė įranga visiškai atitinka 2019 m. flagmano reikalavimus: „Snapdragon 855“, 6/8 GB arba net 12 GB RAM. Tai, kartu su sparčia „OxygenOS 9“ sąsaja, paremta „Android 9.0 Pie“, užtikrins spartų išmaniojo telefono darbą. Didžiausias žaidimų našumas gali būti išspaudžiamas įjungiant „Fanatic“ režimą, o skysčiu aušinama sistema „Liquid Cool“ turi užkirsti kelią perkaitimui. „MicroSD“ kortelių lizdas „OnePlus 7 Pro“ nėra numatytas, tačiau tam nėra didelio poreikio – 128 GB arba 256 GB vidinės atminties daugeliui turėtų pakakti.
Dar prieš anonsą kinai pripažino, kad „OnePlus 7 Pro“ mobiliosios fotografijos perversmo nesukels, tačiau savo galimybėmis jis yra pasirengęs konkuruoti su geriausiais išmaniaisiais telefonais. Trigubas fotoaparatas turi pasiūlyti nuotraukų kokybę, kuri anksčiau buvo nepasiekiama bendrovės flagmanams. Pagrindinė kamera pagrįsta jau gana plačiai pasklidusiu 48 megapikselių „Sony IMX586“ jutikliu. Daugiau galimybių prideda 16 megapikselių plataus kampo jutiklis su f/2.2 diafragma ir 8 MPx teleobjektyvas su f/2,4 šviesos pralaidumu ir 3x optiniu priartinimu. Kadaise gerbiami, o dabar abejotinos reputacijos „DxOMark“ specialistai jau suspėjo išbandyti „OnePlus 7 Pro“ kamerą. Jų nuosprendis – 111 balų, o tai yra trečias rezultatas geriausių išmaniųjų telefonų reitinge. Asmenukių fotoaparatui skirti 86 taškai. „OnePlus 7 Pro“ nepamiršo pasiūlyti porą stereo garsiakalbių. Nuo savo „jaunesnio“ kolegos „Pro“ versija taip pat skiriasi 4000 mAh akumuliatoriumi ir greitu 30 vatų įkrovimu „Warp Charge“.
„OnePlus 7“ ir „OnePlus 7 Pro“ bus Europoje parduodami nuo gegužės 16-21 d. „OnePlus 7“. Bazinė flagmano versija su 6/128 GB atmintimi kainuos 559 €, o 8/256 modifikacija atsieis 609 €. Už 6/128 GB „OnePlus 7 Pro“ prašys 709 eurus, 8/256 GB modelis bus parduodamas už 759 eurų kainą, o galingiausias variantas su 12/256 GB kainuos 829 eurus.
Vėliau bus išleista penktosios kartos tinklus palaikanti „OnePlus 7 Pro“ versija, o jos kaina bus paskelbta prieš pardavimo pradžią.