NVIDIA vadovas teigė apgailestaujantis dėl EVGA pasitraukimo iš vaizdo plokščių rinkos – įmonė buvo puikus partneris

Likus vos kelioms dienoms iki naujosios NVIDIA GeForce RTX 40 serijos vaizdo plokščių pristatymo, vienas didžiausių AIB partnerių EVGA paskelbė, kad nebegamins vaizdo plokščių. Ši žinia sukrėtė kompiuterių gamintojus, nes EVGA produktai buvo gana populiarūs rinkoje.

NVIDIA generalinis direktorius Jensenas Huangas diplomatiškai pakomentavo: „Andrew Han (EVGA generalinis direktorius) jau seniai norėjo nutraukti vaizdo plokščių verslą. Jis ir jo įmonė EVGA buvo puikūs partneriai ir svarbi mūsų istorijos dalis, ir man liūdna matyti, kad jie nustojo veikti. Tačiau jis turi kitų planų, apie kuriuos galvoja jau keletą metų. Andrew mano, kad jam tiesiog atėjo laikas daryti ką nors kita.

Savo pasitraukimą iš vaizdo plokščių rinkos EVGA aiškina mažėjančiu vaizdo plokščių pardavimo pelningumu, kurį taip pat lėmė NVIDIA sprendimas išleisti savo Founders Edition seriją. Tokia NVIDIA prekybos politika, anot EVGA, „nusivylė bendrovę ir leido pajusti, kad santykiai pašlijo“.

Pagrindinę dalį EVGA versle (apie 80%) užėmė grafikos spartintuvai. Pranešama, kad dėl krypties pasikeitimo bendrovė neplanuoja atleisti darbuotojų, o tai mažų mažiausiai stebina.

NVIDIA paskelbė oficialų pareiškimą, kuris savo tonu atitinka jos generalinį direktorių Huangą: „Daugelį metų puikiai bendradarbiavome su EVGA ir toliau palaikysime juos savo dabartinės kartos gaminiuose. Linkime Andrew ir mūsų draugams iš EVGA viso ko geriausio.

Galima daryti prielaidą, kad Ada Lovelace GPU, kurie galėjo būti skirti EVGA, bus platinami tarp likusių NVIDIA AIB partnerių – ASUS, MSI, Gigabyte, Zotac ir kitų. Dauguma vartotojų, vargu ar pastebės EVGA pasitraukimą iš rinkos, nes jame yra daug kitų stiprių žaidėjų. Tačiau kompanijos gaminiai tikrai išliks gerbėjų atmintyje, ypač entuziastams skirtos „Kingpin“ serijos vaizdo plokštės.

Overclocker’is Vince’as „Kingpin” Lucido, ilgą laiką dirbęs su EVGA pažangiausiomis vaizdo plokštėmis, paskelbė pareiškimą, kuriame padėkojo gerbėjams už ilgus metus trukusį darbą su EVGA ir pažymėjo, kad tai nebūtinai yra Kingpin greitintuvų pabaiga, tačiau nepateikia jokios papildomos informacijos. Galbūt tai yra atviras bendradarbiavimo pasiūlymas bet kurioms suinteresuotoms šalims.