NVIDIA pristatė galingiausią vartotojų grafikos plokštę – Titan RTX

Šiandien NVIDIA oficialiai pristatė naują „Titan“ serijos vaizdo plokštę, pagrįstą grafikos procesoriumi „Turing“. Naujiena buvo pavadinta „Titan RTX“, ką buvo galima nesunkiai nuspėti.

Gamintojas „Titan RTX“ vadina produktyviausia stacionarių kompiuterių vaizdo plokšte ir pateikia ją kaip tinkamą sprendimą tiriamajame darbe AI srityje, gilaus mokymosi sistemoms ir kūrimui įvairaus tipo turinio, įskaitant darbą su vaizdo įrašais iki 8K raiškos. Žinoma, be profesinių užduočių, naujiena bus naudojama aukščiausios klasės žaidimų sistemose.

Techninių charakteristikų požiūriu „Titan RTX“ visiškai kopijuoja „Quadro RTX 6000“ vaizdo plokštę, tačiau skiriasi programinės įrangos funkcijomis. Pavyzdžiui, „Quadro RTX 6000“ yra labiau tinkama dirbti su 3D grafika dėl geriau tam pritaikytų tvarkyklių. Tuo tarpu „Titan RTX“, savo ruožtu, yra labiau universalus ir prieinamas sprendimas.

Naujiena sukurta naudojant grafinio procesoriaus „Turing TU102“ pilną versiją. Dirbtinio intelekto užduotims atlikti šis GPU siūlo 576 tensorinių branduolių. Be to, naujiena gavo 4 608 CUDA ir 72 RT branduolius, galinčius žaidimuose realiu laiku apdoroti šviesos spinduliavimą (11 milijardų spindulių per sekundę). GPU gali dibrti 1350/1770 MHz dažniu.

Vaizdo plokštėje įdiegta 24 Gb GDDR6 vaizdo atminties su 1750 MHz dažniu ir 14 000 MHz pralaidumu vienam kontaktui. Atmintis prijungiama prie grafinio procesoriaus per 384 bitų plačiajuostę magistralę, todėl bendras atminties pralaidumas siekia 672 GB/s. Dirbtinio intelekto užduotyse tensorių branduoliai gali suteikti 130 teraflopų galią.

„Titan RTX“ turi NVLink jungtį su 100 GB/s pralaidumu ir palaiko dviejų greitintuvų kombinaciją. Gamintojas teigia, kad naujas TDP lygis yra 280 vatai. Už šilumos išsklaidymą atsakinga ta pati aušinimo sistema kaip ir „GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition“.

Naujiena parduotuvėse pasirodys jau šį mėnesį o jos rekomenduojama kaina yra $2499.