“Nužudyti” Skype galima viena teksto eilute

Rusijos tinklaraštininkai atrado „Skype“ pažeidžiamumą, kuris leidžia “nužudyti” programą nuotoliniu būdu nusiunčiant žinutę su simbolių seka “http://:” (be kabučių).

Gavusi šį pranešimą „Skype“ programa nustoja veikti, o pabandžius ją vėl atidaryti parodo pranešimą apie klaidą. Problema pasireiškia siunčiant pranešimą iš senesnės „Skype“ versijos į naujesnę. Klaida buvo aptikta „Windows“ ir „Android“ prietaisuose.

"Nužudyti" Skype galima viena teksto eilute

Vartotojas negalės įjungti „Skype“, kol neišvalys istorijos ar iš naujo neįdiegs programos. Programos veikimą galima atkurti pašalinus kenksmingą pranešimą iš susirašinėjimo istorijos failo „main.db“, kuris saugomas sisteminiame „Skype“ aplanke (%appdata%\Skype\Vartotojo_vardas_Skype\main.db). Failą galima redaguoti su tam skirtomis programomis arba tiesiog pašalinti. Tačiau pastaruoju atveju dings visa pokalbių istorija.

Atnaujinta 2015.06.04

„Skype“ pranešė, kad paruošė atnaujinimus visoms platformoms ir ragina atnaujinti programą, tam, kad pašalinti šią problemą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau