Nevaisingumo gydymas: dažniausiai užduodami klausimai
Vaisingo amžiaus poroms ne visada pavyksta pakankamai greitai susilaukti vaikų, ir tokiais atvejais tenka kreiptis į specialistus, kurie galėtų skirti reikalingą gydymą. Nevaisingumo gydymas visuomet priklauso nuo to, kokios priežastys tą lėmė, ir įvairių sprendimų šiuo metu yra ne taip ir mažai. Taigi, kas dažniausiai lemia nevaisingumą, kada vertėtų kreiptis į gydytojus, ir koks gydymas gali būti taikomas?
Kada vertėtų kreiptis į specialistus?
Jei poros reguliariai turi lytinių santykių, kurių metu nenaudojamos jokios kontraceptinės priemonės, moteris turėtų pastoti per kelis mėnesius. Vis dėlto, jei per metus nepavyksta užmegzti naujos gyvybės, tai gali būti ženklas, kad jums reikalingas nevaisingumo gydymas. Šiuo metu galima rasti ne taip ir mažai įvairių klinikų, kuriose yra siūlomos nevaisingumo gydymo paslaugos, taigi, visais atvejais rasite palankiausią sprendimą.
Kokios priežastys dažniausiai lemia nevaisingumą?
Maždaug 40 proc. atvejų sunkumus pastojant lemia moterų sveikatos sutrikimai, apie 40 proc. atvejų tai lemia vyrų sveikatos sutrikimai, taip pat šią problemą gali lemti imunologinis porų nesuderinamumas. Apie 10-15 proc. atvejų nevaisingumo priežastys lieka neaiškios, tačiau ir tokiu atveju gali būti taikomas tam tikras nevaisingumo gydymas. Šią patologiją dažniausiai lemia šios priežastys:
- Endometriozė yra gana dažna moterų liga, kurios priežastys nėra visiškai aiškios;
- Policistinės kiaušidės taip pat gali lemti moterų nevaisingumą;
- Tam tikrais atvejais sunkumų pastoti kyla ir dėl tam tikrų genetinių patologijų, kurios būdingos ne tik moterims, bet taip pat ir vyrams;
- Įvairių vaistų vartojimas;
- Stresas;
- Rūkymas.
Nevaisingumo gydymas: kokie metodai gali būti taikomi?
Kartais nevaisingumo gydymas https://netradicinemedicina.com/nevaisingumas-jo-priezastys-ir-gydymas/ yra gana paprastas – pakanka vengti stresą sukeliančių veiksnių arba mesti rūkyti. Vis dėlto, jei sunkumus pastoti lemia tam tikros moters ar vyro sveikatos sutrikimų priežastys, gali būti taikomas medikamentinis gydymas arba, jei reikia, chirurginė operacija. Tam tikrais atvejais gali būti skiriamos pagalbinės apvaisinimo priemonės, kurios padeda moteriai paprasčiau pastoti. Nevaisingumo gydymas visada pradedamas tam tikrų tyrimų atlikimu: jei įtariama, kad nevaisingumą lemia moters sveikatos sutrikimai, pirmiausia svarbu įsitikinti, ar ovuliacija apskritai vyksta, o tuomet, jei manoma, kad nepavyksta pastoti dėl vyro sveikatos problemų, skiriamas spermos kokybės tyrimas. Kai jau turėsite tyrimų rezultatus, specialistai galės jums paskirti reikalingą gydymą, po kurio galbūt pavyks pastoti.
Ką daryti, jei niekas nepadeda?
Svarbiausia – neprarasti vilties. Nevaisingumo gydymas šiandien yra tikrai labai pažangus, tad visada galima tikėtis tikrai puikių rezultatų. Jei nevaisingumo priežasčių nustatyti nepavyksta, tikrai neverta nusiminti, nes tai gali reikšti, kad esate sveiki, ir pastoti trukdo tik patiriamas stresas ar kiti veiksniai, kuriuos pašalinti bus gana paprasta. Taigi, jei svarstote, kodėl nepavyksta pastoti, pirmiausia kreipkitės į specialistus, ir galbūt greitu metu susilauksite vaikelio.