Nestabiliausia yra „Android 4.1” versija, o daugiausia sutrikimų pasitaiko „Samsung“ prietaisuose

„Apteligent“ analitikai paskelbė labai įdomią ataskaitą apie mobiliąsias operacines sistemas, kuri apima 2016 metų gegužės mėnesio duomenis. Dokumente pateikiama įvairios statistinės informacijos. Pradėkime nuo vieno iš įdomiausių momentų – „Android“ fragmentacijos. Ne paslaptis, kad daugybė gamintojų, kasmet išleidžiančių labai daug įvairių išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių modelių, šios OS naudojimą labai suskaidė. Tai plačiai paplitusiai OS tai yra gana įprasta situacija, nors kartais vartotojų nedžiugina atnaujinimų trūkumas.

Naujausia „Google“ ataskaita parodė, kad apie 23 proc. dabar naudojamuose „Android“ mobiliuosiuose prietaisuose veikia „Android 4.3“ arba dar senesnė operacinė sistema. Įdomu tai, kad beveik visa veikla internete (93 proc.) atliekama naudojant įrenginius su „Android 4.4“, „Android 5.0 / 5.1“ ir „Android 6.0“. Tai reiškia, kad aktyviai prietaisais besinaudojantys vartotojai dažniau įsigyja naują ar brangesnį modelį, kuris greičiau gauna atnaujinimus.

1_002

iOS atveju situacija yra labai panaši: 89 proc. internetinio srauto sunaudoja prietaisai valdomi „iOS 9“, o kitus 8 ir 3 proc., atitinkamai, „iOS 8“ ir „iOS 7“.

Kita svarbi ataskaitos dalis yra OS sutrikimų duomenys. Šaltinis išanalizavo 400 milijonus operacinių sistemų gedimų atvejus ir padarė išvadas, kurie įrenginiai vartotojams kelia daugiau problemų. Rezultatus galima matyti žemiau esančiame grafike.

2

Nesunku pastebėti, kad labiausiai problemiški yra „Samsung“ išmanieji telefonai ir planšetės, dažniausiai senesni modeliai, nors ir dabartiniai flagmanai taip pat yra pateko į sąrašą. Tiesa, „Samsung“  prietaisai yra labiausiai paplitę, todėl į tai reikėtų atsižvelgti vertinant sutrikimų statistiką.

Žemiau pateikiamoje diagramoje galima matyti, kokioje OS dažniausiai pasitaikė gedimų. Naujesnės „Android“ versijos pasirodė stabilesnės už senesnes.

3

Sekanti lentelė parodo laiką, per kurį gamintojai savo pirmuosius išmaniuosius telefonus atnaujino iki „Android 5.0“, po šios OS anonso. Čia sąrašo lyderiais tapo „Samsung“, „Sony“ ir HTC, o autsaideriai laikomi „Amazon“, „Motorola“ ir ZTE. Verta pažymėti, kad „Asus“ ir „Motorola“ anksčiau už kitus gamintojus savo išmaniuosius telefonus pradėjo atnaujinti iki „Android Lollipop“, tačiau susidūrė su tam tikromis problemomis, todėl į lyderių sąrašą nebuvo įtraukti.

4

„Apteligent“ ataskaitoje taip pat paminėta, kad „Apple TV“ platforma du kartus populiaresnė už „Android TV“, o pastarajai skirta programinė įranga yra dukart stabilesnė už pagrindinei „Android“ pritaikytas aplikacijas.