Neįtikėtina „Google“ papildyta realybė vaizdo įraše

2014 metų pabaigoje „Google” investavo 542 milijonus JAV dolerių į projektą „Magic Leap“, kuris kuria papildytos realybės akinius. Nuo „Google Glass“ produktas skiriasi virtualių objektų atvaizdavimu realiame fone, panašiai kaip „Microsoft HoloLens“. Ilgą laiką projekto detalės buvo didelė paslaptis, bet dabar pasirodė pirmasis novatoriškos technologijos demonstracijos vaizdo įrašas.

Neįtikėtina „Google“ papildyta realybė vaizdo įraše

Vaizdo įrašas pavadinimu „Dar viena diena biure su Magic Leap“, demonstruoja darbo su taikomąja programine įranga galimybes, tame tarpe su elektroniniu paštu ir pirmojo asmens šaudykle. Pristatytas sprendimas atrodo įspūdingai – tikslus paviršių nustatymas ir detali, nors gana paprasta virtualių objektų grafika.

Jei programinės įrangos sąsajos panašios į tiesą, tai žaidimas iškelia keletą klausimų, pavyzdžiui, netikėta žmogaus rankos transformacija į virtualų modelį su ginklu. Toks sprendimas gali būti įgyvendintas, bet stipri virtuali atatranka po šūvio, neatidengia žmogaus rankos. Tai yra, jos arba nėra kadre, kas kelia abejonių dėl būtinybės laikyti ginklą ir taikytis, arba vaizdo įrašas tik reklaminis klipas, o realybėje viskas atrodys kitaip. Šias abejones sustiprina demonstracijos pabaigoje matomas specialiųjų efektų kūrėjų „Weta Workshop“ logotipas.

Prietaisas „gyvai“ nebuvo parodytas, tačiau „MITTechnology“ prototipą apibūdina kaip „porą linzių iškilusių virš galvos ir turinčių daugybę elektronikos ir objektyvų, pritvirtintų prie metalinės konstrukcijos, primenančios pastolius.” Jei vaizdo įraše matoma tikra produkto demonstracija, tai mūsų laukia rimtas šuolis į priekį virtualios ir papildytos realybės kūrime.