Naujų ausinių pirkimas: kokios techninės specifikacijos yra svarbiausios?

Ausinių būna įvairiausių. Tačiau, kad ir kokio tipo jos bebūtų, šiomis dienomis, tai neatsiejama, praktiškai, kiekvieno žmogaus dalis. Dėka jų, patogiai ir niekam netrukdydami klausome muzikos, žiūrime vaizdo įrašus, filmus ar net dirbame. Laidinės, belaidės, kišamos į ausis ar ant jų uždedamos bei su mikrofonu – pasirinkimas tikrai platus. O ką jau kalbėti apie skirtingus gamintojus, kainas ir dar daugybę kitų dalykų. Tiesa, tie, kurie ieško naujų ausinių ir siekia įsigyti geras ir kokybiškas, kurios tarnautų ilgai ir garantuotų puikią garso kokybę, prieš įsigydami turėtų dėmesį atkreipti į tam tikras technines specifikacijas. Nuo jų, priklauso kaip efektyviai ir kokybiškai pasirinktos ausinės veiks. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie specifikacijas, kurios yra svarbiausios norint išsirinkti kokybiškas ir geras ausines. 

Jei ausinės belaidės: daug dėmesio skirkite baterijai 

Kaip ir buvo minėta anksčiau, ausinės gali būti įvairiausių tipų, rūšių. Šiomis dienomis populiariausios ir daugiausiai dėmesio sulaukiančios yra belaidės ausinės. Itin geromis kainomis jas galite įsigyti iš varle.lt elektroninės parduotuvės. Tiesa, renkantis jas, ko gero, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti jų baterijai ir jos veikimo laikui. Belaidžių ausinių baterijos talpos ir veikimo laikai gali labai skirtis priklausomai nuo gamintojo, modelio. Galima rasti ausinių, kurių veikimas siekia 8 ar net daugiau nei 24 valandas. Kuo didesnė bus baterijos talpa, tuo ilgiau ausinės galės veikti. Jei jums svarbus nenutrūkstamas ausinių veikimas, rinkitės didesnės talpos baterijas turinčias ausines. Tik atminkite, itin ilgai veikiančios belaidės ausinės gali būti gana brangios. 

Mono ar stereo?

Ausinės, nesvarbu ar jos būtų laidinės ar belaidės, gali suteikti dviejų tipų garsą. Tai mono arba stereo garsai. Stereo garsas susideda iš dviejų, atskirų kanalų: kairiojo ir dešiniojo. Turėdami stereo garso ausines, jūs girdėsite skirtingus garso kanalus, kiekvienoje ausyje. Toks garsas padės sukurti visai kitokią klausymosi patirtį. Pavyzdžiui, gitara, skambinti dainoje, kurią labai mėgstate, gali labiau, intensyviau skambėti kairėje ausinėje, kadangi, ji garsiau groja kairiajame, o ne dešiniajame kanale. Tuo tarpu, mono garas susideda tik iš vieno garso kanalo. Tai reiškia, kad mono ausinės perteiks vienodą garsą į abi ausis. Dažniausiai, mono ausinės būna pigesnės, o taip pat, mono garsas randamas ir laisvų rankų įrangoje bei įrenginiuose, kuriose naudojama tik viena ausinė.

Dažnio atsakas

Dažnio atsakas yra išreiškiamas hercais ir nurodo dažnių diapazoną, kurį ausinės gali tiksliai atkurti. Idealus dažnio atsakas apima 20 Hz – 20 kHz girdimo garso diapazoną, kurį natūraliai girdi žmogaus ausys. Nuo dažnio atsako, tiesiogiai priklauso garso kokybė. Taip pat, nuo dažnio atsako gali priklausyti garso instrumentų tonas, balansas. Na, o jei dažnio atsakas yra netinkamas, jis gali sugadinti klausymosi patirtį. Geras dažnio diapazonas padės išgauti puikius aukštus, vidutinius ir žemus garsų tonus.

Jautrumas

Ausinių jautrumas yra išreiškiamas decibelais per milivatą. Tai matmuo, kuris nurodo santykinį garsumą, kurį ausinės gali atkurti iš išvesties. Jautrumas labai priklauso nuo įrenginio, su kuriuo ausines naudosite. Pavyzdžiui, nešiojamiems įrenginiams – išmaniems telefonams, planšetėms, įvairiems grotuvams reikalingos ausinės su didesniu jautrumu, apie 100 dB arba daugiau. Taip yra todėl, kad tokie įrenginiai turi silpnesnius stiprintuvus, kurie neperteikia tokio garso, kaip nenešiojami įrenginiai, įvairūs profesionalūs grotuvai. 

Varža 

Ausinių specialistai dažnai naudoja sąvoką varža, kalbėdami apie ausinių techninius parametrus. Varža, kuri yra matuojama omais, nusako pasipriešinimą, kurį ausinės suteikia signalams, ateinantiems iš garso šaltinio. Teigiama, kad įprastam muzikos klausymui visiškai pakanka ausinių, kurių varža svyruoja nuo 20 iki 40 omų. Priklausomai  nuo garso šaltinio, ausinės, kurių varža siekia daugiau nei 64 omai, yra tinkama audio entuziastams ir profesionalams. Didelės varžos ausinės nėra tokios jautrios, pavyzdžiui, jos skamba tyliau ir naudoja daugiau energijos. Dažnai, tokioms ausinėms reikia ir papildomo stiprintuvo, nes garsas, paprasčiausiai, neskamba taip gerai, kaip turėtų. 

Atsižvelgę į technines specifikacijas tikrai išsirinksite tinkamas ir kokybiškas ausines. Apsilankykite varle.lt svetainėje – garantuojame, kad tikrai rasite tai, ko ieškote! Gero klausymo!