Naujoji Zen architektūra pateisino visus AMD lūkesčius?

Po žinios, kad AMD Zen architektūros palaikymas jau yra populiarioje programoje AIDA64, internete pasirodė naujų įdomių gandų. Jei tikėti šiais gandais, tai naujosios procesorių architektūros kūrėjams iš pat pradžių buvo nustatytas tikslas pagaminti lustus galinčius konkuruoti su Intel architektūros ateities kartomis. Pasirodžiusi informacija skelbia, kad pirmieji naujų Zen procesorių prototipų bandymai pateisino lūkesčius ir masiniam vartotojui ši architektūra taps prieinama 2016 metais.

AMD Zen architektūra
AMD Zen architektūra

Apie pačią architektūrą kol kas žinoma nedaug: apie 40 proc. spartos padidėjimas instrukcijų įvykdytų per taktą (IPC) atžvilgiu, taip pat tai, kad nauji AMD procesoriai bus gaminami naudojant pažangiausią techninį procesą 14 nm FinFET +. Be to, yra žinoma, kad kiekvienas Zen branduolys apims po keturis ALU ir FPU bei du adreso generavimo blokus (Address Generation Unit, AGU). Naujuose lustuose bus įgyvendinta nauja daugiapakopė laikinosios atminties posistemė (512KB L2 vienam branduoliui), kuri bus optimizuota minimaliems užlaikymams esant didžiausiam pajėgumui.

WCCFTech mano, jos AMD Zen architektūra bus tokia
WCCFTech mano, jog AMD Zen architektūra bus tokia

Nors naujųjų sprendimų TDP ir dažniai dar nėra žinomi, kai kurie ekspertai mano, kad pati architektūra nebuvo kuriama siekiant rekordų ir, greičiausiai, procesorių  taktiniai dažniai svyruos 3,5 iki 4 GHz diapazone. Atsižvelgiant į šią prielaidą, 40 proc. IPC padidėjimo gali nepakakti konkuravimui su naujos kartos Intel procesoriais. Tačiau, nepamirškime, kad tai tik prielaidos ir kartu su kitais optimizavimais ir inovacijomis Zen gali tapti rimtu konkurentu Skylake ir Kaby Lake. Pasak gandų, naujoji architektūra pateisino visus lūkesčius ir AMD partneriai yra sužavėti jos galimybėmis.

Priminsime, kad pagrindiniais tradiciniams stacionariems kompiuteriams skirtais AMD procesoriais 2016 metais bus „Summit Ridge“, o geterogeniniams APU – „Raven Ridge“. Jie naudos standartizuotą AM4 soketą. „Summit Ridge“ modelis turės iki aštuonių x86 branduolių, o naujieji „Raven Ridge“ procesoriai galės pasigirti integruotu naujos kartos Radeon grafikos greitintuvu. Bendrovė planuoja išleisti 32 branduolių procesorius serveriams, taip pat APU monstrą su šešiolika Zen branduolių ir galingu GCN bloku. Tačiau, pasak gamintojo vadovės Lisa Su, pirmosios pasirodys paprastiems staliniams kompiuteriams skirtos Zen versijos.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau