Naujienos apie kriptovaliutų uždraudimą Pietų Korėjoje buvo netikros
Ketvirtadienį, sausio 11 d., Lietuvos ir užsienio žiniatinklio svetainėse buvo rašoma, kad Pietų Korėjos teisingumo ministerija ruošiasi šalyje visiškai uždrausti kriptografinę valiutą. Šios naujienos laikinai sumažino Bitcoino, Ethereum, Bitcoin Cash ir kitų monetų kainą, tačiau pasirodė netikros.
Tikroji padėtis Pietų Korėjoje
Paaiškėjo, kad perdėtos naujienos pasklido iš Korėjos. Šios šalies ministras iš tiesų kalbėjo apie Bitcoiną ir kriptovaliutas, tačiau nieko nesakė apie draudimą. Jį perfrazavo spaudos tarnyba, o tada ir vietos žiniasklaida. Vėliau, didžiausi portalai anglų kalba rašantys apie Bitcoinus išvertė klaidingą informaciją iš Pietų Korėjos. Taip pasireiškė „sugedusio telefono“ efektas.
Iš tiesų ministras tik pasiūlė uždrausti kriptografinę valiutą, tačiau neruošė įstatymo projekto. Net jei jis to norėtų, negalėtų prastumti įstatymo savarankiškai – už projektą turėtų balsuoti ne mažiau kaip 297 Pietų Korėjos parlamento nariai. Norint parengti ir priimti įstatymų paketą, reikia daug laiko. Draudimo rengimas gali užtrukti mėnesius ar net metus, – aiškina „Reuters“.
Be to, žmonės nepalaikė tokių griežtų priemonių, o Korėjos Respublikoje daug parašų surinko peticija dėl kriptografinės valiutos reguliavimo. Tai yra labai svarbus rodiklis, nes Pietų Korėjos žmonės kritiškai vertina bet kokią valdžią ir yra pasirengę išeiti į masinius protestus. Tokiu būdu 2016 m. jie pasiekė dabar jau buvusio prezidento apkaltą.
Vyriausybė jau pateikė oficialų pareiškimą, paaiškinantį padėtį. Komentare pažymima, kad artimiausioje ateityje kriptografinės valiutos draudimas nenumatytas. Nepaisant to, 60 tūkstančių piliečių jau balsavo už atsistatydinimą teisingumo ministro Parko Sang-Ki, kuris pasiūlė draudimą. Po kurio laiko Finansų ministerija paskelbė, jog nepalaiko kriptovaliutos uždraudimo idėjos.
Tai reiškia kad Korėjoje viskas gerai su kriptovaliuta?
Ne visiškai. Vyriausybė neketina įvesti uždraudimo, tačiau po savaitės pradės veikti nauji reguliavimo įstatymai. Tarp jų – įstatymas dėl privalomos prekybininkų registracijos. Nuo tada pardavėjai negalės anonimiškai parduoti kriptovaliutos.
Korėjoje taip pat veikia griežti apribojimai finansinėms institucijoms. Auditas atskleidė kriptovaliutos prekybos taisyklių pažeidimus penkiuose stambiuose Korėjos bankuose. Kai kurie iš jų nusprendė nebedirbti su bitcoinu, o ne prisitaikyti prie naujų draudimų. Tarp jų yra „Woori Bank“, „Shinhan Bank“, „KB Kookmin Bank“ ir „Korea Development Bank“. Bankų reguliavimas skirtas sustabdyti pinigų plovimą didelėse finansinėse organizacijose. „Shinhan Bank“ paskelbė trumpą komentarą:
„Mes nusprendėme, kad geriau bus neįdiegti sistemos, kuri leistų atlikti operacijas su virtualia valiuta.“
Šis smūgis Pietų Korėjos bankams atitolino galimą momentą, kai kriptografinė valiuta bus naudojama labai plačiai. Draudimas nebuvo įvestas, tačiau Pietų Korėjos prekybininkų ekonominė aplinka blogėja, todėl artimiausioje ateityje šios šalies investuotojai į kriptovaliutą gali persikelti į užsienį.