Naujas Elono Masko projektas: pasaulinė palydovinio interneto sistema
Milijardierius Elon Musk elektromobilių gamintojo Tesla Motors steigėjas ir kosminių raketų „Falcon-series” SpaceX kūrėjas atrodo ruošia dar viena ambicingą projektą. Pasak laikraščio „Wall Street Journal”, remdamasi nusimanančių žmonių žiniomis, kalbama apie didelio masto palydovų sugrupavimą organizuojant prieigą prie interneto.
Diskusijos dėl projekto ateities, kaip nurodyta, vedamos su Greg Wyler – gana gerai žinoma asmenybe. Ponas Wyler yra projekto O3b Networks „tėvas“, kurio tikslas yra sukurti palydovinį tinklą, skirtą didelės spartos interneto prieigos sukūrimą į besivystančius regionus. Dabar O3b grupę sudaro aštuoni aparatai su planais plėstis iki šešiolikos. Įdomu kad pats Greg Wyler paliko O3b, nors ir išlieka pagrindinis bendrovės akcininkas. Buvo tikimasi kad jis bus dalyvaus įgyvendinant panašius projektus Google: pradėta iniciatyva numatė 180 mažų aparatų su prieigos prie tinklo įranga paleidimą. Bet, matyt, kažkas nutiko, ar ponas Wyler turėjo nesutarimų su paieškos gigantė vadovybe ir rugsėjo pradžioje jis paliko Google.
Bet kokiu atveju, dabar, anot Wall Street Journal šaltinių, palydovinio interneto projektas planuojamas kurti kartu su ponu Masku. Diskusijose dalyvauja mažiausiai du JAV valstijų pramonės šakų atstovai.
Taigi, projekto esmė yra tokia. Kaip grupuotės dalis bus įtraukta iki 700 aparatų, sveriančių apie 110-115 kg. Tai maždaug du kartus mažiau už šiuo metu naudojamų komercinių ryšių palydovų masę. Kosminė grupė bus 10 kartų didesnė už palydovinio ryšio sistemos „Iridium” aparatų skaičių.
Palydovų gamybai planuojama sukurti naują įmonę. Aptariamos jos steigimo vietos Floridos ar Colorado teritorijoje galimybės. Tikimasi, kad kiekvieno aparato kaina bus iki vieno milijono JAV dolerių.
Projekte greičiausiai bus naudojamos Elon Musk ir Greg Wyler kompanijos. Visų pirma, „SpaceX” teoriškai galėtų imtis palydovų išvedimo į orbitą, nors yra abejonių, kad įmonė galės laiku išvesti tokį didelį įrenginių kiekį. Ponas Wyler, savo ruožtu, per jam priklausančią WorldVu Satellites įmonę suteiks radijo dažnių spektrą palydovinio interneto prieigos sistemai.
Bet kokiu atveju galutinis susitarimas dar nepasiektas, o projekto dalyviams teks išspręsti nemažai rimtų techninių, finansinių ir reglamentavimo klausimų.