NASAA įspėja, kad investavimas į kriptovaliutas netinka silpnų nervų žmonėms

Šiaurės Amerikos vertybinių popierių administratorių asociacija (NASAA) įspėjo investuotojus apie riziką, susijusią su kriptovaliutomis ir pradiniais monetų pasiūlymais (ICO).

„Investuotojams reikia peržengti antraščių ir triukšmo ribas tam, kad suprasti riziką, susijusią su investicijomis į kriptovaliutas, taip pat ateities sandorius ir kitus finansinius produktus, kuriuose virtualios valiutos vienaip ar kitaip yra susijusios su pagrindinėmis investicijomis“, – sakė Josephas P. Borgas, NASAA prezidentas ir Alabamos Vertybinių popierių komisijos direktorius.

NASA yra seniausia tarptautinė investuotojų apsaugos organizacija, jungianti regioninius reguliuotojus JAV, Meksikoje ir Kanadoje. Asociacijos narių apklausa parodė, jos 94% iš  jų mano, kad egzistuoja didelė sukčiavimo rizika, susijusi su kriptografinėmis valiutomis. Reguliuotojai taip pat vieningai pritarė nuomonei, kad šioje rinkoje turėtų būti daugiau reglamentavimo, kuris apsaugotų investuotojus.

„Neseni kainos svyravimai ir spekuliacijos investicijomis, susijusiose su kriptovaliutomis, gali lengvai įtikinti nieko neįtariančius investuotojus paskubėti su investicijomis, kurios jiems gali būti nevisiškai suprantamos. Kriptovaliutos ir susijusios investicijos yra aukštos rizikos produktai su nepatenkinamu poreikių sąrašu ir dideliais kainų svyravimais. Kartu su didžiule sukčiavimo rizika, investavimas į kriptovaliutas – ne silpnų nervų žmonėms“, – pridūrė Josephas P.Borgas.

JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) nedelsdama patvirtino NASAA įspėjimus paskelbdama pareiškimą, kuriame taip pat primenama apie riziką, susijusią su kriptografinėmis valiutomis ir ICO. Tiesą sakant, tai tapo antruoju SEC pareiškimu šia tema per mažiau nei 30 pastarųjų dienų – ankstesnis buvo paskelbtas gruodžio 12 d.

„SEC ir Vyriausybės vertybinių popierių reguliuotojai persekioja pažeidimus, tačiau mes vėl jus įspėjame: jei jūs neteksite pinigų, yra didelė rizika, kad mūsų pastangos neatkurs jūsų investicijų“, – sakoma SEC pareiškime, kurį pasirašė reguliavimo institucijos vadovas Jay Claytonas bei komisarai Kara Stein ir Michael Piwowaras.

Prisiminkite, kad anksčiau SEC pateikė pasiūlymą viešai svarstyti keitimą taisyklių, kurios gali sudaryti sąlygas Čikagos vertybinių popierių biržai (CBOE) oficialiai paleisti biržos investicinius fondus (ETF), susijusius su bitcoinu.