MWC 2016: „Huawei“ pristatė savo pirmąjį „du viename“ planšetinį kompiuterį „MateBook“

MWC 2016 parodoje „Huawei“ anonsavo savo pirmąjį planšetinį kompiuterį su prijungiama klaviatūra. Nepaisant išorinio panašumo į „Microsoft Surface“ kinų naujiena turi keletą išskirtinių savybių.

„MateBook” komponentai patalpinti į elegantišką ir patvarų aliuminio korpusą. Gamintojas taip pat siūlo dėklą, kuris apsaugos kompiuterį nuo nenumatytų situacijų kelionėje.

Huawei MateBook
Huawei MateBook

Kaip ir „Microsoft Surface“, „MateBook“ naudoja 12 colių įstrižainės IPC LCD ekraną su  2160×1440 raiška (216 ppi) ir maksimaliu 400 nitų ryškumu. Ekrano spalvų aprėptis apima 85 proc. NTSC erdvės, maksimalus matymo kampas siekia 160 laipsnių, o jo plotas uždengia didžiąją dalį priekinio planšetės paviršiaus ploto – 84 proc. Tai pavyko pasiekti dėl aplink ekraną esančio rėmelio nedidelio storio (10 mm). Tuo tarpu „Apple iPad Pro“ šis rodiklis lygus 76 proc, o „Microsoft Surface Pro 4“ – 77 proc. „MateBook“ konkurentams tai pat „nusileidžia“ svoriu (640 gramų).

Naujasis planšetinis kompiuteris-transformeris gali būti komplektuojamas su šeštosios kartos „Intel Core M“ procesoriais nuo „Core M3“ iki „Core M7“ su 3,1 GHz dažniu. LPDDR3 tipo RAM talpa, priklausomai nuo modifikacijos, gali būti 4 arba 8 GB, o kaupiklio 128, 256 arba 512 GB.

Nepaisant vos 6,9 mm planšetės storio gamintojas sugebėjo įdėti 4430 mAh talpos bateriją, kurios pakaks dešimčiai valandų įprasto naudojimo, arba iki 9 valandų HD vaizdo atkūrimui. Įkrovimas atliekamas naudojant USB Type-C jungtį. Jei reikia VGA, HDMI, USB 3.0 ir Ethernet jungčių, galima prisijungti „MateDock“ stovą.

„Huawei MateBook“  klaviatūros modulis pagamintas iš ekologiškos dirbtiniais odos. Klaviatūra yra salos tipo su apšvietimu ir dideliais mygtukais. Jutiklinis kilimėlis su multitouch palaikymu, pasak gamintojo, suteikia sklandų ir tikslų žymeklio judėjimą ekrane. Klaviatūros prijungimui naudojama speciali jungtis, o ne Bluetooth.

Tarp garso reguliavimo mygtukų patalpintas pirštų atspaudų skaitytuvas, kuris pasak gamintojo, yra vienas iš greičiausių rinkoje. Kitoje pusėje yra „Dolby“ stereo garsiakalbiai.

MatePen

„Huawei MateBook“ komplekte rasite elektroninį rašiklį „MatePen“, kuris atpažįsta 2048 paspaudimo jėgos lygius ir turi integruotą lazerinę rodyklę, kuri bus naudinga rengiant pristatymus. Verslo vartotojai turėtų įvertinti „MatePen“ funkcionalumą dirbant su grafikos redaktoriais ir matematinėmis funkcijomis. Pilnai įkrovus skaitmeninį rašiklį bus galima juo naudotis 100 valandų. „MatePen“ kainuos apie 70 eurų.

Planšetė bus parduodama su įdiegta „Window 10 Home“ arba „Window 10 Professional“ OS. Įrenginio korpusą bus galima rinktis iš aukso ir sidabro spalvų.

Pigiausias „Note Book“ su „Core M3“ procesoriumi, 4 GB RAM ir 128 GB SSD kainuos apie 800 eurų. Brangiausią versiją su 512 GB nuolatinės atminties ir 8 GB  RAM bus galima įsigyti už 1600 eurus.

Klaviatūra kainuos 149 €, o „MateDock“ – 99 €.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau