„Mustek” skeneriai
Skeneris… Primityviai sakant, tai – aparatas, į kurį įdėjus nuotrauką ar šiaip gražų paveikslėlį, netrukus jį galima išvysti kompiuterio monitoriuje, o toliau jau su juo daryti, kas tik šaus į galvą – “tampyti”, kraipyti, “laužyti” ir t.t. Be abejo, taip skenerį naudoja tie, kurie neturi ką veikti, ir tie, kuriems kompiuteris – tik didelė dėžė, kuria galima žaisti žaidimus. Buvo metas, kai apie šį daiktą kuklesnes pajamas turintys PC vartotojai galėjo tik pasvajoti. Ačiū Dievui (ir pingančioms kompiuterių technologijoms), tie gūdūs laikai pasibaigė mażdaug prieš dvejus metus. Šiandien, užsimanius už tūkstančių kilometrų gyvenančiai susirašinėjimo draugei (ar draugui) elektroniniu paštu nusiųsti savo vasaros atostogų nuotrauką ar patalpinti savo fotografiją internete, jau nebereikia laużyti smegenų, prisiminti, kuris iš pażįstamų dirba kokiame nors visomis technikos priemonėmis aprūpintame biure.
2000-ųjų pabaigoje visai neblogą skenerį naudoti namuose jau galima įsigyti uż 250-300 litų. Sutikite, šiurpulio ši kaina tikrai nekelia. Net nekyla abejonių, kad jau visai greitai skeneris daugeliui vartotojų atrodys tokia pat neatsiejama personalinio kompiuterio dalis, kaip ir diskečių skaitymo įrenginys. Jau ir dabar jis ypač reikalingas tiems, kurie, pavyzdžiui, mėgina kurti savo interneto svetainę arba tiems, kurie kasdien siuntinėja daugybę sutarčių projektų ir kitokių dokumentų. Užsivertus popieriais, neretai kur kas lengviau juos nuskenuoti, nei suvedinėti tekstą klaviatūra. Kas bandė – tas žino, o kas nebandė – tai pabando.
Arčiau prie reikalo. Kompaniją „Mustek Computer Gmbh” prieš dvylika metų įsteigė būrys kompiuterių specialistų – tikrų pionierių skenavimo technologijų srityje. Ne viena šios firmos pasiūlyta naujovė prigijo ir buvo sėkmingai pritaikyta kitų kompanijų gaminiuose. Tačiau originalas bet kokiu atveju yra geriau, nei kopija. 1996 metų pabaigoje „Mustek” tapo didżiausiu pasaulyje skenerių gamintoju, taip pat šį tą sako.
Visi kompanijos „Mustek” gaminiai grieżtai atitinka tarptautinių kokybės sertifikatų ISO 9000, ISO 9001 ir ISO 9002 reikalavimus. Tai liudija apie aukštą skenavimo prietaisų kokybę ir patikimumą. O tai ir yra du pagrindiniai kompiuterio vartotojo technikai keliamų reikalavimai.
Šiuo metu tūkstantmečių sandūrą išgyvenančioje planetoje „Mustek” skenerius galima rasti 3 milijonuose butų ir biurų. Dżiugu tai, kad niekas netrukdo bet kuriam mūsų skaitytojui papildyti gausių „Mustek” vartotojų gretų. Lietuvoje jau yra oficialus įgaliotasis šios pripažintos pasaulyje firmos atstovas – Kaune įsikūrusi bendrovė „Acme kompiuterių komponentai”, kuri skenerius pateikia daugumai Lietuvoje kompiuteriais prekiaujančių firmų. Tad, jei susidomėjote, rasti šiuos skenerius kompiuterinės technikos salonuose tikrai neturėtų būti sunku.
Kompanija „Mustek” gamina labai platų skenerių asortimentą. Firmos kataloge galima surasti profesionalių, pusiau profesionalių, biuro ir namų vartojimui skirtų skenerius. Beje, daugumos užsienio leidinių apžvalgininkai akcentuoja, kad „krūtesni” namų vartojimui skirti modeliai puikiausiai gali tikti ir biurams. Be to, ne vieno kompiuteriams skirto spaudos leidinio rengtose apklausose kompanija „Mustek” gaminiai išrinkti geriausiais asmeniniais skeneriais.
Kol dauguma Lietuvos piliečių kompiuterius ir jų priedus vis dar renkasi pagal kainą, ypač aktuali detalė yra ta, kad ne vieną mūsų šalies vartotojams siūlomą „Mustek” skenerį galima įsigyti už kelis šimtus litų.
Kitas privalumas (nors kai kuriems iš jūsų tai gali pasirodyti Neitin svarbu) – nepriekaištingas, šiuolaikiškas skenerių dizainas, tikrai nesubjaurosiantis nei darbo kabineto, nei kambario aplinkos.
Šiuo metu „Acme kompiuterių komponentai” siūlo Lietuvos rinkai devynis „Mustek” skenerių modelius. Uż 253 litų taip pat galima įsigyti ir adapterį, pritaikant skenerį skaidrėms skenuoti.
Vienas iš populiariausių „Mustek” modelių – „Scan Express 1200FS”. Jo kaina gal ir nepasirodys labai maża (mażdaug 810 litų), tačiau puiki optinę skenavimo geba (600×1200 dpi), SCSI jungtis PC ir MAC kompiuteriams bei didelė skenavimo sparta – savybės, tikrai vertos investuojamų pinigų. Spalvų kiekis – 48 bitai. Namų naudojimo reikmėms šio skenerio teikiamų galimybių tikrai użteks (nebent esate beviltiškas snobas).
Kita vertus, tobulėti ribų nėra. Kodėl gi nepasvajojus (o gal ir rimtai pagalvojus) apie kur kas rimtesnį daiktą – „Paragon 1200 SP Pro”.
Tiesa, jo kaina (1630 litų) vargu ar leis jį įsigyti tiems, kurie retai naudojasi skeneriu. Tačiau, jeigu vis dėlto susigundysite, gailėtis tikrai neteks. Tokių problemų, kaip nepakankamai ryškios spalvos, nekokybiškai nuskenuotos fotografijos ar panašiai, tikrai galėsite pamiršti. Skenerio spalvų kiekis – 36 bitai, optinė skenavimo geba – net 2400×600 dpi.
Jeigu jums vis dėlto svarbiausia išleisti kuo mażiau pinigų (kad liktų kompiuteriniams żaidimams ir legaliam programinės įrangos komplektui), galite įsigyti „Scan Express 600 CU”, „Scan Express 1200 CP+” arba „Scan Express 1200 UB”. Visų jų kaina panaši ir nesiekia 300 litų.
Vis tik protingiausia tikriausiai būtų pirkti „Scan Express 1200 UB” – tinka ir PC, ir MAC’ams, spalvų kiekis – 48 bitai, optinė skenavimo geba – 1200×600 dpi.
O štai tiems, kurie ketina skenuoti didesnius nei A4 formato lapus, pravers „Scan Express A3 SP”. Tiesa, jo optinė skenavimo geba kiek mażesnė – 600×300 dpi. Spalvų kiekis – 36 bitai, o kaina – apie 720 litų.
Jeigu dar neapsisprendėte, – pagalvokite. O jei šiandien nuspręsite, kad nei vienas iš šių skenerių jums nereikalingas, rytoj iš ryto pagalvokite dar kartą. Ateis diena, kai be skenerio šiaip ar taip neišsiversite. Tad ar nevertėtų pradėti taupyti pinigus jau šiandien? Kad lengviau būtų apsispręsti, dar kartą pažvelkime į visų jums siūlomų „Mustek” skenerių techninius duomenis.
„Scan Express 600 CU” 30 bitų, 600×300 dpi Kaina apie 260 „Scan Express 1200 CP+” 48 bitai, 1200×600 dpi Kaina apie 250 „Scan Express 1200 UB” 48 bitai, 1200×600 dpi Kaina apie 280 „Scan Express 1200 CU+” 48 bitai, 1200×600 dpi Kaina apie 315 „Scan Express 12000 SP+” 48 bitai, 1200×600 dpi Kaina apie 400 „Scan Express” adapteris skaidrėms Kaina apie 250 „Paragon 1200 SP” 30 bitų, 1200×600 dpi Kaina apie 650 „Scan Express A3 SP” 36 bitai, 600×300 dpi Kaina apie 720 „Scan Express 1200 FS” 48 bitai, 1200×600 dpi Kaina apie 810 „Paragon 1200 SP Pro” 36 bitai, 2400×600 dpi Kaina apie 1620