Muitinės tarpininko paslaugos: dažniausiai užduodami klausimai

Situacijų, kada praverčia muitinės tarpininko paslaugos, yra ne taip ir mažai. Kartais rengiant dokumentus muitinei paprasčiausiai pritrūksta tam tikrų žinių bei įgūdžių, todėl yra pravartu kreiptis į šiuos formalumus išmanančius specialistus. Šiuo metu muitinės tarpininkavimo paslaugas gali pasiūlyti iš tiesų daug specialistų, tad visada yra galimybė pasirinkti tokius, kurie garantuotų tikrai sklandų darbų atlikimą, ir galėtų garantuoti pačius geriausius rezultatus. Vis dėlto, rengiantis bendradarbiauti su muitinės tarpininkais visada yra palanku turėti tam tikros informacijos, taigi, kokius dokumentus gali tekti pateikti, kaip vyksta muitinės procedūrų įforminimas, ir kaip pasirinkti geriausius muitinės tarpininkus?

Kokių dokumentų gali prireikti?

Muitinės procedūrų įforminimui svarbiausi yra šie duomenys: prekės aprašymas ir kodas pagal kombinuotąją nomenklatūrą, prekės kilmės šalis, prekės vertė ir kiekis. Ruošiant dokumentus muitinei reikia turėti pirkimo-pardavimo sąskaitą (jei prekės yra gaunamos nuomos ar dovanojimo pagrindais, turi būti pateikiamas tai įrodantis dokumentas), pakavimo lapas (jei toks yra), transporto dokumentas. Tam tikrais atvejais turi būti pateikiami ir papildomi dokumentai: kilmės dokumentai, leidimai, sertifikatai, ir t.t. Kartais rengiant dokumentus muitinei tenka susidurti su tam tikrais sunkumais, tad tuomet, jei siekiate to išvengti, tikrai gali praversti muitinės tarpininko paslaugos, kurios pasiteisina tikrai dažnose situacijose. Galite net neabejoti, kad šios srities specialistai pasirūpins tinkamų dokumentų parengimu, todėl jūs išvengsite galimų nesusipratimų.

Kaip vyksta muitinės procedūrų įforminimas?

Muitinės prekės gali būti deklaruojamos nuotoliniu būdu: tereikia reikalingus dokumentus nusiųsti muitinės tarpininkui elektroniniu paštu. Tuomet muitinės tarpininkas užpildo deklaraciją ir ją pateikia muitinei, muitinė šią deklaraciją įformina, o klientui yra pranešamas deklaracijos numeris arba persiunčiama deklaracija. Jei prekės yra gabenamos autotransportu, vairuotojui muitinė išspausdina lydintįjį dokumentą. Prekių įforminimo metu muitinė turi teisę atlikti prekių ir dokumentų patikrą, tačiau svarbu žinoti, kad skirtingose šalyse atliekami veiksmai gali skirtis. Pavyzdžiui, Vokietijoje, Olandijoje ir Belgijoje taikant preferencinį muito tarifą nurodant tam tikrą sertifikatą nereikia pateikti originalaus kilmės dokumento. Jei bus nuspręsta šį dokumentą patikrinti, po išmuitinimo gali būti paprašyta jį atsiųsti paštu. Jei patikrinimo metu dokumentuose yra aptinkama tam tikrų netikslumų, nėra taikomos administracinės sankcijos. Lietuvoje ir Latvijoje atliekant importo įforminimą yra reikalingi originalūs kilmės dokumentai, o tuomet, jei juose bus randama tam tikrų netikslumų, gali būti taikomos administracinės sankcijos.

Kaip išsirinkti geriausius muitinės tarpininkus?

Šiandien muitinės tarpininkavimo paslaugas teikiančių kompanijų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tad klientams gana dažnai kyla klausimas, kokios bendrovės teikiamomis paslaugomis vertėtų pasinaudoti. Visada yra siekiama, kad muitinės tarpininkavimo paslaugos būtų profesionalios, tad pirmiausia galima atsižvelgti į tai, kaip apie teikiamų paslaugų kokybę atsiliepia klientai. Naršydami internetinėje erdvėje galėsite rasti ne taip ir mažai atsiliepimų bei rekomendacijų, todėl tai jums gali padėti susidaryti tam tikrą nuomonę apie įvairius šių paslaugų teikėjus. Taip pat gana dažnai yra tikimasi, kad muitinės tarpininko paslaugos nebūtų pernelyg brangios, todėl galima pasidomėti, kokius įkainius taiko viena ar kita kompanija. Dauguma muitinės tarpininkavimo paslaugų teikėjų turi savo internetines svetaines, kuriose yra pateikiama visa svarbiausia informacija, tad rasti informacijos apie kainas neturėtų būti pernelyg keblu. Gali būti aktualu ir tai, kad tarpininkavimo paslaugos būtų suteikiamos pakankamai greitai, tad pasidomėję paslaugų teikėjų užimtumu tikrai galėsite priimti tam tikrą sprendimą. Šiuo metu pasirinkimo galimybių turime iš tiesų daug, tad visada bus galima atrasti tinkamiausius pasirinkimus.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau