Microsoft vartotojams siūlo atsisakyti tradicinių slaptažodžių

Po išsamių bandymų „Microsoft“ pagaliau paskelbė apie iOS ir „Android“ skirtos programėlės „Authenticator“ stabilios versijos išleidimą. Jai padedant, vartotojai galės pamiršti apie būtinybę tapatybės patikrinimui įvesti ilgus ir sudėtingus slaptažodžius. Programa veikia ne tik su „Microsoft“ paskyromis, bet ir kitomis, įskaitant „Facebook“ ir „Google“. Tačiau tai yra ypač  gera žinia tiems, kurie aktyviai naudojasi „Microsoft“ paslaugomis, nes integravimas su jomis bus paprastesnis.

Autorizacija atliekama patvirtinant savo asmenybę išmaniuoju telefonu. Šis metodas yra daug paprastesnis nei standartinis dviejų veiksnių patikrinimas ir tuo pat metu labiau patikimas už tradicinę slaptažodžių įvestį.

Daugeliu atvejų išmanusis telefonas jau yra apsaugota PIN, grafiniu raktu, pirštų atspaudu ar bet kuriuo kitu metodu. Tai taip pat reiškia, kad be jūsų atrakinto išmaniojo telefono niekas negali prisijungti prie sąskaitos, o tai prisideda prie saugumo padidinimo.

„Microsoft Authenticator“ vartotojas privalo įvesti prisijungimo vardą arba elektroninio pašto adresą, o tada vietoj slaptažodžio įvedimo pakaks patvirtinti prisijungimą savo išmaniuoju telefonu. Tam nereikia laukti jokių SMS.

Savo sukurtoms operacinėms sistemos „Windows 10 Mobile“ ir „Windows Phone“ autentifikavimo programėlės versijos „Microsoft“ nesukūrė dėl jų menko paplitimo.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau