„Microsoft“ pristatė holograminį kompiuterį
Naują sąveikos su programine įranga būdą, akinius „HoloLens“, „Microsoft“ vadina nauju kompiuterinės eros žingsniu. Bendrovė pažymi, kad šis lengvas prietaisas yra tikras mokslinės fantastikos įsikūnijimas ir skirtas visiškai sulieti skaitmeninį pasaulį su fiziniu.
Prietaisas gali, pavyzdžiui, paversti paprastą sieną į didelį ekraną ir rodyti jame žaidimą arba filmą, stalą ar visą kambarį – virtualaus žaidimo „Minecraft“ lauku, ant šaldytuvo parašyti virtualių užrašų, papuošti kambarį virtualiomis dekoracijomis, gali buti naudojamas mokymo, dizaino, mokslo tikslais ir taip toliau.
Svarbu tai, kad „Microsoft HoloLens“ yra savarankiškas prietaisas, kuris neturi laidų, nereikalauja išmanaus telefono ar kompiuterio. Be to, hologramos rodomas didelės skiriamosios gebos, o atkuriami garsai tiksliai išdėstyti erdvėje.
Kartu su akiniais buvo pristatyta programinė įranga „HoloStudio“, leidžianti sukurti „hologramas“. Su ja dirbama taip pat virtualioje aplinkoje per „HoloLens“. Vartotojas gali sąveikauti su objektais ir savo pirštais juos modifikuoti. Palaikomos balso komandos ir veiksmai, pavyzdžiui, atspindys, kopija, pasukimas. Yra įrankis „magnetas”, kuris palengvina virtualių daiktų „paėmimą“.
Sukurtos hologramos yra universalios „Windows 10“ programos. Ir atvirkščiai, universalios programos gali dirbti kaip hologramos (pvz. „Skype“ langas gali būti susietas su stalu tam tiktoje padėtyje). „Microsoft“ atkreipia dėmesį, kad tai leidžia natūraliau sąveikauti su programomis.
Microsoft pažymėjo, kad prietaisas buvo kuriamas daug metų jos „Windows Holographic“ laboratorijose kartu su tam tikra organizacija, kuri specializuojasi plataus masto ilgalaikiuose projektuose. Apie „HoloLens“ kainą ir pasirodymo laiką rinkoje nebuvo pranešta.