Microsoft pareiškė, kad „Windows 11“ kompiuteriai yra 2,3 karto greitesni nei „Windows 10“, tačiau pateikė abejotinų argumentų.

Microsoft deda daug pastangų, kad paskatintų vartotojus pereiti prie „Windows 11“ operacinės sistemos. Šį kartą programinės įrangos milžinė savo tinklaraštyje paskelbė „Windows 11“ ir „Windows 10“ kompiuterių testavimo rezultatus. Juose teigiama, kad „Windows 11 kompiuteriai veikia 2,3 karto greičiau nei Windows 10 kompiuteriai“, tačiau atidžiau išnagrinėjus šiuos testus paaiškėja, kad toks rezultatas yra manipuliacija.

Nuo „Windows 11“ išleidimo Microsoft naudojo įvairius būdus, kad paspartintų šios operacinės sistemos plėtrą. Nors oficialus „Windows 10“ palaikymas baigiasi šių metų spalį, šios programinės platformos rinkos dalis vis dar didelė. Remiantis „Statcounter“ duomenimis, šių metų kovą „Windows 10“ dalis tarp visų „Windows“ įrenginių sudarė daugiau nei 54 %, o „Windows 11“ buvo naudojama maždaug 43 % kompiuterių.

Šį kartą Microsoft palygino „Windows 11“ ir „Windows 10“ kompiuterių našumą, tačiau šiuos testus sunku pavadinti objektyviais. Kūrėjai lygino „Windows 10“ kompiuterius su 6-os, 8-os ir 10-os kartos „Intel Core“ procesoriais su „Windows 11“ kompiuteriais, turinčiais 12-os ir 13-os kartos „Intel Core“. Nors kūrėjai mini, kad „testavimo rezultatai gali priklausyti nuo naudojamos įrangos, nustatymų, naudojimo režimų ir kitų veiksnių“, toks testavimas vargu ar gali būti laikomas objektyviu.

Našumui palyginti buvo naudojamas „Geekbench 6“ daugelio branduolių testas. Microsoft ne tik specialiai pasirinko daugelio branduolių testavimą, bet ir tiesiogiai lygino 2022–2024 m. procesorius su 2015 m. lustais. Gali atrodyti, kad skirtumas nėra toks didelis, tačiau galingiausias 6-os kartos „Intel Core“ procesorius staliniams kompiuteriams buvo „Core i7-6700K“ su keturiais branduoliais ir aštuoniais srautais.

Tuo tarpu kitoje pusėje galingiausias procesorius buvo „Core i9-13900K“ su 24 branduoliais ir 32 srautais. Bet kuris „Windows 11“ kompiuteris su tokiu procesoriumi bus gerokai našesnis už „Windows 10“ kompiuterį su 6-os kartos „Intel“ procesoriumi, nes turi daugiau branduolių ir srautų, o tai suteikia pranašumą sintetiniuose „Geekbench“ daugelio branduolių testuose. Net lyginant su galingiausiu 10-os kartos „Intel Core i9-10900K“ procesoriumi, turinčiu 20 srautų, jis nusileidžia galingiausiam 13-os kartos procesoriui.

Žinoma, Microsoft tinklaraštyje kūrėjai pateikia ir daugiau priežasčių pereiti prie „Windows 11“, kai kurios iš jų atrodo pagrįstos. Vis dėlto pateikti skirtingų kartų procesorių testavimo rezultatai vargu ar taps lemiamu veiksniu, skatinančiu vartotojus naudoti „Windows 11“.