„Microsoft“ pakeitė „Print Screen“ paskirtį – „Windows 11“ išankstinėse versijose klavišas dabar aktyvuoja „Žirkles“

„Windows“ naudotojams dažnai nepatinka, kai „Microsoft“ keičia seniai naudojamas ir pažįstamas funkcijas savo OS, todėl pakeitimas bet ko, kas išliko nepakitęs 28 metus, visada bus prieštaringai vertinamas. Tačiau panašu, kad „Microsoft“ planuoja pakeisti numatytąjį „Print Screen“ klavišo funkcionalumą – užuot nukopijavus dabartinio ekrano ekrano atviazdą į mainų sritį, bus parodyta „Snipping Tool“ programėlė.

„Windows 11“ peržiūros versijose 22621.1546 ir 22624.1546 paspaudus mygtuką Print Screen atidaromas ekrano iškarpymo įrankis, kuris anksčiau buvo pasiekiamas paspaudus Win + Shift + S spartųjį klavišą. Pati savaime ši priemonė yra gana naudinga. Numatytasis stačiakampis režimas leidžia vartotojams pasirinkti norimą ekrano dalį, papildomai neapkarpant užfiksuoto vaizdo. Taip pat galimas laisvos formos fotografavimo režimas, lango režimas ir viso ekrano režimas. Be to, yra ekrano įrašymo režimas ir galimybė tam tikrais laiko intervalais daryti ekrano kopijas.

Nepaisant visų šių galimybių, daugelis žmonių norėtų išlaikyti pradinę „Print Screen“ mygtuko funkciją. „Microsoft“ pateikė būdą, kaip anuliuoti šį pakeitimą skiltyje „Nustatymai“ -> „Prieinamumas“ -> „Klaviatūra“, išjungus parinktį „Naudoti spausdinimo ekrano klavišą, kad atidarytumėte Snipping Tool“. Ir, žinoma, šį nustatymą galima pakeisti naudojant registro redaktorių.

Ne visos „Windows“ išankstinio leidimo funkcijos patenka į galutinę operacinės sistemos versiją. Tačiau daugiau nei tikėtina, kad numatytasis mygtuko Print Screen veiksmas pasikeis į „Žirkles“, Įtarimus sustiprina tai, kad naujovę galima pakeisti nustatymuose.