„Microsoft Inspire“: suverenumas debesyje ir naujovės iš kosmoso

Šių metų „Microsoft Inspire“ konferencijos metu buvo atskleista, kad dabartinės vyriausybės turi priemonę, leidžiančią joms persikelti į debesiją, kartu laikantis griežtų saugos ir teisės reikalavimų. Šiame didžiausiame „Microsoft“ partneriams skirtame renginyje taip pat buvo paskelbta apie erdvėlaivių naujoves, finansinę paramą nepriklausomiems programinės įrangos tiekėjams bei naują vaizdo įrašų ir nuotraukų dalijimosi darbo vietoje programėlę. 

Didžiausias „Microsoft“ tarptautinių partnerių renginys „Inspire“ vyko liepos 19-20 d. Jo metu Redmondo technikos milžinė savo partneriams ir klientams pristatė debesijos ir hibridinį sprendinį, specialią vyriausybėms sukurtą priemonę, naujoves hibridiniam darbui ir skaitmeniniam bendradarbiavimui palaikyti, platformas programinei įrangai kurti ir platinti ją nepriklausomiems tiekėjams bei naujienas, paremtas patirtimi kosmoso srityje.  

Viena pagrindinių „Microsoft“ misijų yra palaikyti savo partnerius, nes įmonės sėkmė priklauso nuo jos partnerių sėkmės. Šiuo metu „Microsoft“ turi daugiau kaip 400 tūkst. partnerių, samdančių daugiau nei 22 milijonus darbuotojų visame pasaulyje. Šis tinklas paremtas „Microsoft“ debesijos paslaugomis. Tikimasi, kad iki 2025 m. debesijos paslaugų paklausa viršys 1 trilijoną JAV dolerių.   

Patikrintas ir saugus būdas vyriausybėms pasiekti debesiją 

Viena laukiamiausių šių metų renginio naujovių buvo specialiai vyriausybėms sukurtas debesijos sprendinys „Microsoft Cloud for Sovereignty“, padėsiantis joms pagreitinti savo skaitmeninę transformaciją, taip pat – suteikti geresnes internetines viešas paslaugas, kartu laikantis įstatymų ir saugos reikalavimų. Vyriausybės galės pasinaudoti visais debesų technologijos privalumais: atsparumu, saugumu ir galimybe tiražuoti, kartu įgyjant didesnę savo duomenų kontrolę, užtikrinant veiklos ir valdymo skaidrumą. To galima pasiekti išlaikant duomenų apsaugą ir saugumo reikalavimus.    

Kaip minima „Skaitmeninės ateities indekse“ (angl., Digital Futures Index), Vidurio ir Rytų Europoje viešųjų paslaugų skaitmenizavimui skiriamas prioritetas. Tai dinamiškai besivystantis regionas, bet vyriausybės jame vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos lyderių. Debesijoje taikomos paslaugos (pvz., EESZT Vengrijoje ar Burokratt Estijoje) gali pagerinti skaitmeninį raštingumą ir leisti pasinaudoti didesniu skaitmeninių paslaugų skaičiumi. Tai galiausiai atves prie skaitmeninės ūkio transformacijos.   

Programuotojai, programuotojai, programuotojai

Nors neseniai korporacijoje „Microsoft“ įvyko ženklių pokyčių, ji vis dar siekia užkariauti kūrėjų širdis.   

Nepriklausomiems programinės įrangos tiekėjams (angl., Independent Software Vendors, ISV), kurie nori kurti ir pristatyti programinę įrangą visame pasaulyje, „Microsoft“ siūlo „Nepriklausomų programinės įrangos tiekėjų sėkmės programą“ (angl., ISV Success Program), kuri bus plačiai taikoma nuo 2022 m. rudens. Planuojama, kad ši programa „Microsoft“ debesijos partneriams taps keliu į sėkmę. Programos dalyviai gauna prieigą prie beveik 128 tūkst. JAV dolerių vertės privalumų, įskaitant debesijos startuolių smėliadėžę, įrankių rinkinius programuotojams, techninius ir verslo išteklius bei labai įsitraukusią bendruomenę. Be to, į „Nepriklausomų programinės įrangos tiekėjų sėkmės programą“ buvo įtrauktos kompensacijos programėlių parduotuvėje, o programinės įrangos tiekėjai vis dar gali pasinaudoti 3 proc. sandorių mokesčiais „Microsoft Marketplace“ erdvėje.  

Šiame partnerių renginyje buvo pristatytos ir nepriklausomų programinės įrangos tiekėjų srities naujovės, kuriomis bus galima naudotis dar šiemet. Sprendiniai atrenkami pagal jų efektyvumą, pademonstruotą veikiant klientų sistemose, taip pat techninę brandą, klientų pasitenkinimą ir atskiras funkcijas, skirtas sveikatos priežiūros, mažmeninės prekybos ir finansinių paslaugų sritims.   

Inovacijos iš kosmoso srities

Plačiai žinoma, kad daug mūsų dabar jau kasdien naudojamų inovacijų pirmiausia buvo sukurtos kosmoso industrijai. Šiandien „Microsoft“ apjungia kosmoso srities galimybes su debesijos galia. Šiuo tikslu naudojamasi palydovais ir palydovinėmis technologijomis, kad interneto ryšys veiktų visur ir galėtų atverti naujas duomenų technologijos galimybes. „Inspire“ buvo pristatyta ir nauja „Azure“ kosmoso partnerių bendruomenė (angl., Azure Space Partner Community), veiksianti kaip skėtinė organizacija ir apjungsianti kosmoso srityje veikiančius operatorius, gamintojus, sistemų integruotojus, duomenų tiekėjus, nepriklausomus programinės įrangos tiekėjus, startuolius ir kitus. Ši bendruomenė atstovauja kosminės kompiuterijos ateičiai ir klientams planuoja pristatyti išsamiausius bei inovatyviausius pasiūlymus.

Nauja darbo forma – hibridinis darbas

Konferencijos darbotvarkėje didelis dėmesys buvo skirtas ir šiuo metu labai madingam terminui – hibridiniam darbu“. „Microsoft“ tokį darbo modelį jau laiko naująja norma. Pokyčiai, įvykę darbo vietose, įkvėpė „Microsoft“ dar geriau pritaikyti bendradarbiavimui esamą ir naująją programinę įrangą. Paskutinis pavyzdys yra „Excel Live“. Jis leidžia žmonėms bendradarbiauti tvarkant skaičiuoklės duomenis tiesiogiai per „Teams“ susitikimų langą. Bendradarbiavimo galimybės papildė ir interaktyviąją lentą  „Microsoft Whiteboard“.

Naujoji funkcija „Viva Engage“ padeda organizacijoms užmegzti ryšius ir susisieti su naująja istorijų (angl., Stories) funkcija, leidžiančia dalintis trumpais vaizdo įrašais ir nuotraukomis, kurias žmonės skelbia savo istorijose. Kitaip sakant, „Microsoft“ sukūrė darbo vietoms skirtą „Instagram“.  

Windows 365“ švenčia vienerių metų sukaktį

„Windows 365“, padėjęs „Microsoft“ partneriams modernizuoti jų darbo vietas, renginio „Inspire“ metu paminėjo savo pirmąją sukaktį. 

Buvo pristatyta keletas naujų funkcijų, įskaitant „atkūrimą iki tam tikro laiko taško“ (angl., point-in-time restore), kuris administratoriams debesijos kompiuteryje suteikia galimybiųatsukti laikrodį“ (angl., Virtual Machine restore points). Šis sprendinys sistemos gedimo atveju apsaugo ją nuo duomenų praradimo. Naujasis „Citrix“ optimizavimo paketas, skirtas „Windows 365“ debesijos kompiuteriams, leis „Windows 365“ vartotojams dirbti nuotoliniu arba hibridiniu būdais.

Tačiau išvardintos galimybės yra tik ledkalnio viršūnė – „Inspire“ turi pasiūlymų kiekvienam vartotojui. Pavyzdžiui, „Serverless SQL“ iš „Azure Databricks“, kuris bus viešai pristatytas š. m. liepos 29 d., suteiks vartotojams prieigą prie jų BI ir SQL darbo turinio, taikant minimalius reikalavimus valdymui ir optimizuojant pajėgumus, ženkliai sumažinant bendrąsias sąnaudas ir sutaupant iki 40 proc. išlaidų.

„Azure Center for SAP“ – tai dar viena renginio metu pristatyta, plačiai ir paprastai naudojama valdymo sistema. „Microsoft“ turi naujienų ir atviro kodo programuotojams: naujoji „Azure VM“ serija su „Ampere Altra“ (angl., Azure VM series featuring the Ampere Altra) rankiniu būdu valdomais procesoriais buvo sukurti efektyviau valdyti didesnį debesijos darbo krūvį, pavyzdžiui, tinklo ir taikomųjų programų paslaugas, modernias duomenų analitikos platformas, atviro kodo sistemas ir pan.  

Kai kuriuos „Inspire“ renginio pristatymus rasite čia.