Microsoft imsis betvarkės su USB-C – visi nešiojamųjų kompiuterių prievadai veiks taip, kaip turi būti

Microsoft pastebėjo, kad šiuolaikinių nešiojamųjų kompiuterių gamintojai pernelyg laisvai elgiasi su USB Type-C prievadų galimybėmis – jie ne visada vienu metu palaiko duomenų perdavimą, didelės galios maitinimo tiekimą ir išorinių ekranų prijungimą. Todėl bendrovė nusprendė nustatyti „minimalią USB Type-C prievadų galimybių ribą kompiuteriuose“.

„Windows Diagnostics Data“ rodo, kad 27 % kompiuterių su USB4 susidūrė su pranešimu apie ribotą funkcionalumą – tai reiškia, kad klientas prijungė USB Type-C įrenginį, tačiau reikiama funkcija (alternatyvusis režimas) nebuvo įdiegta kompiuteryje, ir „Windows“ apie tai informavo vartotoją“, – teigiama Microsoft tinklaraščio įraše. Pavyzdžiui, minimas atvejis, kai nešiojamojo kompiuterio savininkas prie USB Type-C prievado prijungė išorinį ekraną ir tik vėliau susimąstė, kodėl jis neveikia.

„Kompiuterių gamintojai gali įdiegti prievadus, kurie atrodo vienodai, bet labai skiriasi savo galimybėmis. Per vieną galima įkrauti nešiojamąjį kompiuterį ir prijungti 4K ekraną, o kitas gali užtikrinti vos USB 2.0 duomenų perdavimo greitį. Tai leidžia USB specifikacija, tačiau nesilaikant aiškių reikalavimų vartotojas patiria nusivylimą, spėlioja ir gaišta laiką spręsdamas problemas“, – pridūrė bendrovė. Atsakydama į tai, Microsoft nusprendė įvesti „minimalią USB Type-C prievadų galimybių ribą“ – naujas standartas reikalauja, kad kiekvienas prievadas palaikytų duomenų perdavimą, įrenginių įkrovimą ir ekranų prijungimą.

Nuotraukos šaltinis: microsoft.com
Atitiktį standartui užtikrins „Windows aparatinės įrangos suderinamumo programa“ (WHCP), kurioje dalyvaujantys gamintojai patvirtina, kad jų kompiuteriai sukurti veikti su „Windows“. Tai reiškia, kad WHCP sertifikatą turintis įrenginys kiekviename prievade galės palaikyti USB 1, USB 2 ir USB 3 periferinių įrenginių prijungimą, USB Power Delivery įkrovimą ir DisplayPort Alt-Mode ekranų prijungimą, tačiau duomenų perdavimo greičiai gali skirtis. Atskirti reikalavimai taikomi įrenginiams, kuriuose nurodoma USB4 40 Gbps arba 80 Gbps prievadų buvimas – visuose USB Type-C prievaduose turi būti užtikrinamas visavertis 40 Gbps ryšys, visiška Thunderbolt 3 suderinamumas, dviejų 4K 60 Hz monitorių palaikymas ir PCI Express tuneliavimo funkcija, leidžianti be trikdžių veikti išoriniams grafikos procesoriams ir nešiojamiems NVMe įrenginiams.

Pažymima, kad dalyvavimas WHCP yra savanoriškas, o tarp vartotojų programa kol kas nėra plačiai žinoma, todėl sunku pasakyti, ar gamintojai laikysis šių reikalavimų. Tačiau Microsoft tvirtina, kad jos partneriai siekia „užtikrinti WHCP atitiktį daugumoje sistemų artimiausiais metais“.