Mašinų varikliai įkvėpė telefono patobulinimą: patiks žaidimų mėgėjams

Tiems, kurių telefone įdiegtas bent vienas „rimtesnis“ žaidimas – ilgai lauktos naujienos. „Huawei Mate 10“ ir P20 serijos telefonų savininkai po rugpjūtį išleidžiamo programinės įrangos atnaujinimo mėgausis stipriai pagerinta telefonų grafinio procesoriaus (GPU) sparta. Kaip tvirtina „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei, šis žingsnis žengtas atsižvelgiant į žaidimų mėgėjų pageidavimus ir augančius jų poreikius. Teigiama, kad atnaujinus įrangą, bus galima pamiršti, ką reiškia nuo žaidimo įkaitęs telefono korpusas ar nuolat atsiliekantys” vaizdai.

Žaidimų mėgėjams talkins „turbina“ 

Vien praėjusiais metais naudojantis telefonais buvo žaidžiama dvigubai ilgiau nei kompiuteriais, todėl ką tik itin svarbiu atnaujinimu nudžiuginę fotografijos entuziastus, „Huawei“ inžinieriai šįkart atsigręžė į žaidimų telefone aistruolius. Kaip kalba kompanijos atstovas, prieš tai kurti žaidimai išmaniesiems telefonams nereikalavo itin daug grafinių pajėgumų, tačiau atsiradus galimybei internete žaisti kartu su kitais žmonėmis, naudotojai ėmė daugiau reikalauti tiek iš pačių žaidimų kūrėjų, tiek iš telefonų gamintojų.

Maža to, pasaulyje žaibiškai populiarėja ir virtualiosios bei papildytosios realybės platformos, reikalaujančios didelių grafinių pajėgumų. Kadangi išmaniųjų telefonų grafinės galimybės dažnai būna ribotos, kyla ir įrenginių aušinimo problemų. Tačiau tam jau rasta išeitis.

Sprendžiant minėtą problemą, kompanijos inžinieriai įkvėpimo sėmėsi iš automobilyje esančios turbinos, kuri pasirūpina, kad į degimo variklį patektų daugiau oro ir taip padidintų efektyvumą bei galią. Išnaudodami savo patirtį grafikos srityje, specialistai sukūrė „GPU Turbo“ principą, kuris veikia analogiškai kaip ir automobilio turbokompresorius.

„Inžinierių sukurtas „GPU Turbo“ sprendimas – tai grafikos apdorojimo paspartinimo technologija, kuri kardinaliai pakeitė jos apdorojimą sisteminiu lygmeniu. Šis sprendimas gerokai padidina bendrą grafikos apdorojimo efektyvumą, apimdamas kokybę, našumą ir energijos vartojimą. Tai paneigia įprastą supratimą, kad našumas negali koreliuoti su efektyvumu“, – kalba Yanfei.

Po atnaujinimo – įspūdingi skaičiai

Skaičiuojama, kad „GPU Turbo“ technologija grafinį mobiliųjų įrenginių žaidimų našumą padidins net iki 60 proc. (ypač tų, kuriuos su kitais žmonėmis „online“ režimu galima žaisti internete), o bendras energijos suvartojimas (SoC) žaidžiant sumažės kone trečdaliu. Tai itin svarbi detalė, mat grafiškai stiprūs žaidimai labai greitai išeikvoja telefono bateriją.

Realius atnaujinimo pokyčius galima lengvai įvertinti dviejuose populiariausiuose žaidimuose – „PUBG  MOBILE“ ir „Mobile Legends: Bang Bang“.

Be mobiliųjų žaidimų „GPU Turbo“ sprendimas bus naudojamas optimizuoti ir vartotojo sąsają EMUI, kuri naudojama „Huawei“ įrenginiuose. Taip pat naujoji technologija palaiko novatoriškas programas, tokias kaip virtualioji ar papildytoji realybė. Yanfei teigimu, šis sprendimas taps prieinamas atnaujinus programinę įrangą.

Lietuvoje parduodamiems „Huawei Mate 10 Pro“ ir P20 serijos telefonams programinės įrangos atnaujinimas taps prieinamas rugpjūčio mėnesio pradžioje. Kai tik naujinys taps viešas, naudotojai galės jį atsisiųsti per telefono nustatymų skiltį „Sistemos naujinimas“.

Šaltinis Pranešimas žiniasklaidai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau