“MacBook Pro” vartotojai šaukiasi pagalbos

Nemaža 2012 – 2014 metų laidos „MacBook Pro“ vartotojų dalis susidūrė su nemalonia problema. Su vienu iš brangiausių rinkoje nešiojamųjų kompiuterių atsitiko tai, ko nebūna net pigiausiuose – nuo ekrano atsilupo nuo atspindžių sauganti danga. Problema buvo pavadinta „staingate“ (dėmių vartai).

Ir tai ne pavienis atvejis. Tema oficialiame „Apple“ forume išaugo iki 27 puslapių, o peržiūrų skaičius jau viršijo 50 000. Be to, šiam klausimui yra sukurta “Facebook” grupė, kurioje atsiliepimų taip pat nemažai.

"MacBook Pro" vartotojai šaukiasi pagalbos

“MacBook Pro” turi nuo akinimo saugančią ekrano dangą, kuris leidžia patogiai naudoti nešiojamąjį kompiuterį net saulės šviesoje. Tačiau atrodo kad ši danga, esant tam tikroms aplinkybėms, yra linkusi atsisluoksniuoti. Kai kuriais atvejais tai yra dėl ekrano trinties į klaviatūrą uždarius kompiuterio dangtį, kitais – valant ekraną valikliais ar mikropluošto šluostėmis. Problema pasireiškia po 12 – 18 naudojimo mėnesių.

Turiu tą pačią problemą. Aš valiau ekraną lengvai sudrėkintu pūkelių neturinčiu audeklu, kaip nurodyta “Apple” tinklalapyje – rašo vienas iš diskusijos dalyvių. Norėjau nuvalyti ekrano kampe esančią dėmę, tačiau paaiškėjo, kad tai ne purvas, o tai, apie ką čia visi kalba – atsilupęs viršutinis ekrano sluoksnis. Palaipsniui danga atsilupo vis daugiau ir daugiau. Po to dėmė atsirado ir viršuje, šalia kameros.

“MacBook Pro” vartotojai publikuoja nuotraukas vieną po kitos, tikėdamiesi kad „Apple“ juos išgirs. Kai kuriems pasisekė ir jų kompiuterį sutaisė pagal „AppleCare“ garantiją, bet dauguma praneša apie aptarnavimo centro atsisakymą spręsti šią problemą – ji laikoma “kosmetine”, todėl vartotojas už remontą turi sumokėti 800 eurų. Remontui suteikiama tik 3 mėnesių garantija ir žmonės nėra tikri ar jai pasibaigus problema nepasikartotų.

Vartotojų grupė sukūrė svetainę www.staingate.org, kurios paskirtis registruoti „Retina“ ekrano viršutinio sluoksnio defektus ir priversti „Apple“ užtikrinti nemokamą remontą. “Apple” kol kas situacijos nekomentavo, tačiau problema yra vis labiau ir labiau matoma.

 

staingate
“Mes mokėjome už tai, o gavome štai ką” – staingate.org projekto pasisveikinimas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau