M.2 formato kaupiklius MSI ketina aprūpinti aušintuvais

Šiuolaikinių M.2 formato SSD aprūpinimo papildomų aušinimu idėjos nederėtų laikyti laužtos iš piršto, juk naujausios kartos itin spartūs modeliai iš tiesų išskiria daug šilumos, tačiau tik esant didelėms apkrovoms, kurios įprastai naudojant kompiuterį nėra nuolatinio pobūdžio. Nepaisant to, kaupiklių radiatoriai jau nebėra retenybė, o kai kurie gamintojai netgi siūlo mažus aušintuvus su ventiliatoriais, sukurtus specialiai M.2 formato SSD.

Šių sprendimų poreikį MSI naudoja savo naujos kartos „GAMING“ serijos pagrindinių plokščių reklamai. Šiuose gaminiuose specialusis šilumos išsklaidymo skydelis „M.2 Shield“ uždengs įstatytą kaupiklį ir su juo kontaktuos per termopastos sluoksnį.

msi_01

Iliustracijoje matyti, kad „šilumos skydelyje“ numatytos skylės įvairaus ilgio kaupiklių tvirtinimui. Tačiau šilumai laidaus sluoksnio buvimas vartotoją skatina vienkartinį SSD įdiegimą – norint jį pakeisti teks suformuoti naują šiluminį sluoksnį. Pažengusiems vartotojams tai nebus problema, bet pradedantiesiems gali tapti ne pačiu maloniausiu siurprizu.