Logotipų kūrimas: 5 svarbiausios taisyklės

Daugeliui gali atrodyti, kad logotipų kūrimas yra labai paprastas darbas, kuris nereikalauja ypatingai didelių pastangų, tačiau gana dažnai proceso metu susiduriama su įvairiais sunkumais, kurie ne visada leidžia tą atlikti be jokių nesklandumų. Logotipų kūrimas bus gerokai paprastesnis, jei laikysitės kelių paprastų taisyklių, taigi, kurios jų yra pačios svarbiausios?

1 taisyklė: pradėkite nuo idėjos

Tai – tikriausiai sudėtingiausias etapas, kuris reikalauja daugiausia apmąstymų. Labai svarbu tai, kad logotipo idėja atitiktų jūsų įmonės veiklą, tad gali tekti gerai pasukti galvą, kokie sprendimai galėtų būti pačiais palankiausiais. Pavyzdžiui, kai kurios formos ar spalvos gali kelti tam tikras asociacijas, kurios ne visada yra susijusios su įmonės vykdoma veikla, todėl būtina apgalvoti įvairius logotipo variantus.

2 taisyklė: būkite originalūs

Logotipų kūrimas kartais kelia tam tikrų sunkumų: ne visada yra paprasta sukurti tokį prekinį ženklą, kuris nebūtų panašus į konkurentų logotipus. Jei sukurtas prekinis ženklas bus labai panašus į jau gyvuojantį anksčiau, gali kilti tikra painiava – juk niekam ne paslaptis, kad vartotojai įvairias įmones įsimena būtent pagal jų logotipus.

3 taisyklė: spalvos – taip pat labai svarbu

Niekam ne paslaptis, kad žalia spalva įprastai asocijuojasi su ekologija, todėl tokios spalvos logotipas yra tinkamas tikrai ne visada. Kuriant prekinį ženklą labai svarbu galvoti apie tai, kokias asociacijas gali sukelti įvairios spalvos bei jų kombinacijos, ir tai gali lemti pačius tinkamiausius pasirinkimus. Spalvos neturėtų būti pernelyg rėžiančios akį, nes tai gali paprasčiausiai užgožti pačią logotipo idėją. Kad taip nenutiktų, logotipų kūrimas turi būti atliekamas apgalvojant kiekvieną smulkmeną – net ir tada, jei tam tikri dalykai atrodo ne tokie svarbūs.

4 taisyklė: pasikonsultuokite su specialistais

Logotipų kūrimas ne visada gali būti atliekamas be specialistų pagalbos, tad tuomet, jei abejojate savo galimybėmis, neskubėkite sau prisiimti visų darbų. Kartais kuriant logotipus paprasčiausiai pristinga idėjų, o tam tikrais atvejais kyla keblumų šias idėjas įgyvendinant. Specialistai visada gali pagelbėti kuriant logotipus – pradedant sumanymu, ir baigiant logotipo braižymu. Įprastai specialistai gali pateikti ne vieną, bet kelis logotipų variantus, todėl jūs turėsite galimybę išsirinkti tokį logotipą, kuris, jūsų nuomone, geriausiai atspindėtų jūsų įmonės veiklą, ir, žinoma, puikiai ją reprezentuotų.

5 taisyklė: neskubėkite priimti sprendimų

Kartais logotipų kūrimas yra atliekamas pernelyg skubotai, tad po kurio laiko tenka galvoti apie naują logotipą. Tai, žinoma, yra gana žalinga: įvairias įmones vartotojai dažniausiai įsimena būtent pagal jų logotipus, tad tuomet, kada seną logotipą nusprendžiama pakeisti nauju, dažniausiai nepavyksta išvengti painiavos. Gali praeiti gana nemažai laiko, kol naują logotipą jūsų klientai įsimins, tad tuomet, jei siekiate, kad įmonės žinomumas laikui bėgant vis labiau augtų, svarbu pasirūpinti, kad logotipo keisti nereikėtų.

Taigi, jei siekiate, kad jūsų įmonė būtų kuo žinomesnė, pasirūpinkite, kad logotipų kūrimas būtų atliekamas tinkamai. Atliekant šį darbą labai svarbu neskubėti, ir pirmiausia vertėtų pagalvoti apie tai, kokia bus jūsų įmonės prekinio ženklo idėja. Nuspręsti, kaip turėtų atrodyti logotipas, ne visada yra paprasta, tad gana dažnais atvejais yra pravartu kreiptis į specialistus, kurie šių darbų atlikimu galės pasirūpinti už jus. Nors prekinis ženklas turėtų atrodyti gana paprastas ir lengvai įsimenamas, tačiau jo kūrimas gana dažnai yra kur kas sudėtingesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, taigi, šį darbą visada palanku patikėti šios srities specialistams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau