Lietuvos jaunimui telefonas – ištikimas palydovas ir naktį

Jaunoji lietuvių karta su savo išmaniaisiais įrenginiais nesiskiria ir naktį. „Labas“ atlikta apklausa parodė, kad didžioji jų dalis net ir atsigulę į lovą toliau naršo internete ar aktyviai susirašinėja su draugais, valandą negavę atsakymo į žinutę jau pradeda nerimauti, o telefoną naktį laiko ištiestos rankos atstumu.

Apklausa atskleidė, kad maždaug pusė jaunuolių eina miegoti apie 22-23 val., o kita pusė – jau po vidurnakčio. Naktį jie išmaniojo telefono iš rankų nepaleidžia – net 40% šiuo paros metu dažniausiai susirašinėja su draugais SMS, „Facebook“ ar kitomis pokalbių programėlėmis. Antras pagal populiarumą užsiėmimas sutemus – filmų, serialų ir vaizdo klipų „Youtube“ peržiūra. Tai dažniausiai daro 25% apklaustųjų. Įdomu tai, kad naktinėjimo įpročiai keičiasi didėjant apklausos dalyvių amžiui – vyresni nei 23 metų jaunuoliai susirašinėjimą su draugais mieliau keičia į vaizdo klipų, filmų žiūrėjimą ar naujienų portalų skaitymą.

Susirašinėjimas tęsiasi ir lovoje

Paklota lova ir galva ant pagalvės Lietuvos jaunuoliams nėra ženklas, kad jau metas miegoti. Net trečdalis, atsigulę į lovą, išsiunčia daugiau nei 50 žinučių. Tokia pati dalis, jau tarę labanakt, vis tiek dar išsiunčia 2-4 žinutes. Tai neturėtų stebinti, žinant, jog kas penktas negali užmigti, kol neatsako į visas gautas žinutes, o septintadalis apklaustųjų – kol negauna atsakymų į savo išsiųstas žinutes. Jei per valandą negauna atsakymo, daugiau nei trečdalis (36%) jau pradeda nerimauti, o kas penktam pakanka ir vienos tylos minutės.

telefonas-miegant

Dažniausiai naktimis jaunuoliai ir jaunuolės čiulba apie meilę (20%), aptaria dienos aktualijas (20%) ar mezga naujas pažintis (10%). O naktimis labiausia žinučių laukia iš „Jo“ arba „Jos“ (60%).

Užmigus telefonas budi šalimais

Dauguma jaunuolių (64%), net ir nuėję miegoti ir užmerkę akis, telefoną laiko ištiestos rankos atstumu. Vos 5% apklaustųjų nakties metu palieka savo išmanųjį draugą kitame kambaryje.

„Naktis – labai aktyvus paros metas mūsų jaunimui, o daugeliui netrukus prasidės vasaros atostogos. Dėl šios priežasties jaunuoliai ir jaunuolės ims dar labiau naktinėti, nes niekas netrukdys kaip reikiant kitą dieną išsimiegoti. Atsižvelgdami į jų poreikius ir išlaikydami tradicijas, jau šeštą vasarą iš eilės būtent atostogų metu įjungiame „Labas naktis“, leisiančias naršyti internete, žiūrėti vaizdo klipus, bendrauti su draugais be apribojimų. Tiesa, savo jauniesiems klientams visada pirmiau rekomenduojame rinktis kokybišką miegą ir nepraleisti visos nakties parimus prie savo išmaniojo įrenginio“, – sako Arūnas Mickevičius, „Bitė Lietuva“ Privačiųjų klientų segmento rinkodaros vadovas.

Akcija „Labas naktys“ startuoja gegužės 18 d. ir galios iki pat rugpjūčio 31 d. Akcijos metu nuo 23 val. vakaro iki 6 val. ryto vartotojai galės nemokamai ir neribotai naršyti internete bei susirašinėti trumposiomis žinutėmis. Užsisakyti „Labas naktys“ pasiūlymą gali visi „Labas“ paslaugos vartotojai, trumpuoju numeriu 1550 nusiuntę žinutę „Naktys“.

Gegužės viduryje „Labas“ internetu apklausė per 500 asmenų.

Informacijos šaltinis: pranešimas žiniasklaidai.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau