„LG” ketina pradėti „AMOLED” ekranų gamybą

Geriausi „Samsung“ išmaniųjų telefonų modeliai turi malonius akiai ekranus su aktyvia matrica, kuri pagaminta naudojant organinių medžiagų šviesos diodus, trumpiau vadinamus „AMOLED“. Daugelis nežino, kad „Samsung AMOLED“ ekranų pagrindą sudaro fosforescencinės medžiagos ir amerikiečių kompanijos „Universal Display Corporation“ technologija. Įdomu tai, kad įmonė „Universal Display“ daugiausia dirba su kariniais JAV vyriausybės užsakymais. Visa kas geriausia – kariuomenei ir tik po to įdomios technologijos pasiekia eilinius piliečius.

Jau daugelį metų bendrovė „Universal Display“ laikomas efektyviausių „OLED“ medžiagų su dideliu vidaus kvantinės liuminescencijos našumu gamintoja. Pirmąją šešerių metų licencijavimo sutartį dėl aktyvios „OLED“ matricos gamybos, „Samsung“ su bendrove „Universal Display“ pasirašė 2005 metais. 2011 metais buvo sudaryta antra šešerių metų sutartis iki 2017 metų. Be teisės gaminti ir parduoti „AMOLED“ ekranus „Samsung“ privalo pirkti iš „Universal Display“ originalias žaliavas, kurios taip pat yra saugomos patentų. Sutartis su „Universal Display“ leido „Samsung“ iki 2010 metų gruodžio baigti pirmos stiklo substratų „AMOLED” ekranų gamyklos statybą ir padaryti šiuos produktus masiniais.

"Universal Display" organinių švieso diodų parametrai
„Universal Display” organinių švieso diodų parametrai

Tačiau, pradėti masinę didelių „AMOLED“ ekranų gamybą „Samsung“ nesiryžo. Nors „AMOLED“ gamykla „Samsung A2“ gali išleisti 80 tūkstančių ekranų per mėnesį, bet tai sąlyginai nedideli 5.5G kartos gaminiai su 1,2–1,3 metrų kraštinių ilgiu. Didelių matricų gamybai yra pritaikytos aštuntos ir dešimtos kartos gamyklos (10G turi tik „Sharp“), galinčios išleisti gaminius su 2,5–2,8 metrų kraštinėmis.

"LG" ketina pradėti "AMOLED" ekranų gamybą
LG OLED televizorius

Ar bus televizorių su „AMOLED“? Galbūt tame mums visiems padės „LG“.

Paskutinė „CES“ paroda parodė mums įdomių „LG Display“ OLED televizorių, tame tarpe 55, 65 ir 77 colių įstrižainės modelius su 4K raiška. „LG“ bendrovė „OLED“ susidomėjo vėliau už „Samsung“, bet ji planuoja padaryti šią technologiją svarbiausia savo įmonės verslo plėtros strategija. 2009 metais „LG Display“ iš „Kodak“ išpirko „OLED“ ekranų gamybos technologijas ir verslą. Tai ką mes dabar matome „LG“ gaminiuose, daugiausia yra „Kodak“ palikimas (nors „LG“ kai ką sukūrė savarankiškai ir turėjo pasidalinti pinigus su „Kodak“ po metų bylinėjimosi).

Grįžkime į dabartį. „LG Display“ oficialiame pranešime spaudai, informavo, kad ji yra sudarė septynerių metų sutartį (iki 2022 metų gruodžio 31 dienos) su įmonę „Universal Display Corporation“. Kaip ir „Samsung“ atveju, „LG Display“ įsigijo teisę gaminti ir parduoti ekranus, sukurtus remiantis bendrovės „Universal Display“ patentais ir naudojant originalias šio kūrėjo medžiagas.

Partnerystė su „Universal Display“ leis „LG“ parengti didelių „AMOLED“ ekranų gamybą, o septynerių metų sutartis nepalieka abejonių, kad „LG“ ketinimai rimti.