Televizoriaus LG 42LB650V apžvalga

OLED televizorių srityje LG dominuoja, tarp Ultra HD ekranų jie taip pat turi ką pasiūlyti, o kaip yra pigesniais prietaisais? Straipsnyje apžvelgsime LG 42LB650V – pigų 2014 metų modelį su 42 colių Full HD ekranu, nauja Web OS platforma, 3D ir kitomis funkcijomis. Ar vertas jis Jūsų pinigų ir dėmesio?

Išvaizda

Dizaineriai nesistengė išskirti modelį iš linijos, išoriškai jis atitinka kitus įmonės televizorius: plonas rėmelis aplink ekraną, stabili „koja”, mažas visos konstrukcijos storis ir vienišas LG logotipas žemiau ekrano. Užpakalinėje dalyje be įvesties-išvesties yra 400×400 milimetrų tvirtinimo sistema VESA. Bendras įspūdis yra geras: monolitinis korpusas, nieko nereikalingo ir išsiskiriančio.LG 42LB650V apžvalga

Galine kompozicinis ir komponentinis įėjimai, optinė audio išvestis, 3,5 mm ausinių lizdas, skirtas interneto laido jungtis ir SCART. 3 Šone trys 1.4 versijos HDMI įėjimai, trys USB 2.0 jungtys ir vertikali CI jungtis, kuri leidžia žiūrėti palydovinę televiziją be dekoderio, turint tik teikėjo prieigos kortelę. Šoniniai mygtukai pašalinti, vietoj jų po logotipu yra valdymo „džiostikas“. Sprendimas nėra prieštaringas, jis tiesiog kitoks: kažkam labiau patiks mygtukai, kažkas džiaugsis kreiptuku.

Techniniai parametrai

Pagrindiniai parametrai
TipasLCD televizorius
Įstrižainė42″ (107 cm)
Ekrano formatas16:9
Raiška1920×1080
HD1080p Full HD
LED (šviesos diodų) apšvietimas Direct LED
Stereo garsas
Yra
Skleistinės Dažnis500 Hz
3Dpoliarizacijos technologija, 2D į 3D konvertavimas
Smart TV
Yra
Vaizdas
Progresyvus skenavimasYra
Signalo piėmimas
Stereo garsas NICAMYra
Palaikomi standartai
PAL, SECAM, NTSC
DVB-TDVB-T MPEG4
DVB-T2Yra
DVB-CDVB-C MPEG4
DVB-SYra
DVB-S2Yra
Teletekstas2000 pusl. atmintis
Palaikomi įeinančio signalo formatai480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
Prieinama rezoliucija, prijungus prie kompiuterio1920×1080
Garsas
Galia20 W (2х10 W)
Garso sistemaDu garsiakalbiai
Erdvinis garsas
Yra
Dolby Digital Dekoderis
Yra
Automatinis garso išlyginimas (AVL)Yra
Multimedia
Palaikomi formatai
MP3, WMA, MPEG4, DivX, MKV, JPEG
Jungtys
ĮėjimaiAV, audio x2, komponentinė, SCART, RGB, HDMI x3, MHL, USB x3, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi 802.11n, WiDi, Miracast
Išėjimaioptinis
HDMI jungtis
HDMI 1.4
 Wi-FiYra
Ausinių lizdas
Yra
CI CI+
Funkcijos
Nepriklausomų TV imtuvų skaičius2
24p True CinemaYra
DLNAYra
SkypeYra
Apsauga nuo vaikų
Yra
ValdymasGestais, balsu
Papildomai
SpalvaSidabrinė
Montuojamas ant sienosYra
Energijos suvartojimas100 W
Matmenys su stovu (PxAxG)960x610x218 mm
Svoris su stovu (PxAxG)9.9 kg
Matmenys be stovo (PxAxG)960x567x55 mm
Svoris be stovo9.6 kg
Papildomai Motion Clarity Index 500 Hz (100 Hz; LG Cloud; 2 poros 3D akinių; Dual Play; Dual Core; Wi-Fi Direct

Valdymas

Distancinio valdymo pultas patogiai guli rankoje, bet viršutinė ir apatinė dalies tuo pačiu metu nepasieksite, būtina perimti. Moterų rankoms per didelis. LG 42LB650V gali dirbti su Magic Motion, bet iš karto jo neduos, nors naudoti Web OS tokiu būdu yra daug lengviau ir maloniau. Jei norite daugiau komforto, tada už kelis šimtus „magiją” parduos daugelyje parduotuvių. Kitas būdas – nusipirkti Bluetooth klaviatūros ir pelės rinkinį, televizorius palaiko daugelio kompanijų produkciją: Logitech, Genius, Microsoft ir kitų gamintojų.

Garsas

Dviejų 10 vatų garsiakalbių pakanka TV transliacijoms ir paprastiems serialams, o norint patirti malonumą reikia geresnės garso sistemos. LG 42LB650V turi šešis garso rėžimus, taip pat kiekvienam iš jų galima taikyti vieną iš trijų variantų, priklausomai nuo televizoriaus padėties. Pakeitus nustatymus skirtumas yra juntamas, bet be normalios akustikos prasmės juose nedaug.

Naujasis režimas Smart Sound automatiškai sureguliuoja garsą remdamasis vaizdu. Perjungę kanalą iš futbolo rungtynių į simfoninės muzikos koncertą, automatiškai suaktyvinate kitus garso nustatymus.

Vaizdas

Teoriškai modelis turėtų pateikti puikios kokybės vaizdą. Iš tiesų televizorius turi su spalvų atkūrimo problemų, nepaisant IPS matricos.

Darbo su veiksmo scenomis sistema susidoroja su bėgiojimais, susišaudymais, sporto varžybomis ir bet kokiu „greitu“ turiniu. Nėra atsilikimo, artefaktų ar kitų susijusių problemų – viskas tvarkoje. Skleistinės dažnis 100 Hz. Tai yra pakankamai, kad būtų vaizdas atrodytų tinkamai ir neskaudėtų akių ilgai žiūrint. Su spalvų atkūrimą, kontrastas ir spalvos iškilo problemos. Juoda spalva išblukusi, televizoriui trūksta kontrasto ir gamykliniai režimai nepagerina spalvų atkūrimo. Lyginant su tiesioginiais konkurentais vaizdas blogesnis, bet prisiminus, kad jis kainuoja ketvirčiu mažiau nei Sony ir Samsung, galima susitaikyti su šiuo trūkumu.

Televizorius gali pakeisti filmų ir klipų raišką iki 1080.

42LB650V

3D

Nieko naujo 2014 m. Firminė pasyvi 3D technologija, nuo kurios beveik neskauda galvos, 4 akinių poros komplekte, bet kokio turinio iš 2D į 3D konvertavimo režimas, trimačių filmų tonas torentuose, bet kam to reikia? Nustatymai per metus nepasikeitė: šeimininkas gali keisti kadro gylį ir koreguoti apžvalgos kampą.

Dar galima paminėti Dual Play režimą – tai bendrų 3D linksmybių televizoriuje įgyvendinimas. Nusipirkę tinkamus akinius, galėsite žaisti su partneriu prie vieno televizoriaus, bet nematysite jo vaizdo, o Jūsų vaizdas bus per visą ekraną, o ne per pusę.

Smart TV ir Web OS

Skirtingai nuo ankstesnės kartos, čia Smart TV programos, esančios ekrano apačioje yra pasiekiamos ir naršymo internete metu. Rūšiuoja jas pagal populiarumą ir paskutinio naudojimo laiką. APPS paleidžiamos greitai greito procesoriaus ir bendro optimizavimo dėka. Atidaryta naršyklė su daug „sunkių“ kortelių nestabdo televizoriaus, nors paprasčiausi nešiojamieji kompiuteriai ir archajiški PC tokią užduotį įvykdo sunkiai. Pateikiamos visos populiariausios programos: Facebook, Skype, YouTube ir regionų lyderiai. Jei to nepakanka, yra LG App Store, tačiau ji veikia su pertrūkiais ir ne visuose regionuose.

Pagrindinis sistemos trūkumas – nevienalytiškumas. Meniu nustatymai ir Web OS meniu – du skirtingi pasauliai.

Prie namų ir pasaulinio tinklų televizorių galima sujungti dviem būdais: Wi-Fi ir kabeliu.

Išvados

LG 42LB650V sunku įvertinti vienareikšmiškai. Nebrangus televizorius turi naują platformą Web OS, kuri veikia greitai, susidoroja su „sunkiu“ turiniu ir gerai atrodo. Ekrane gerai žiūrisi futbolo rungtynės, koviniai ir filmai su lenktynėmis. Veiksmo scenos – jo stiprioji pusė, dėl 500 Hz technologijos. Dar vienas privalumas – darbas internete. Naršyklė atdarius 10 skirtukų nėra lėta, sklandžiai prasisuka vaizdas.Vienintelis trūkumas, kad valdyti šį gėrį reikalingas Magic Motion pultas arba Bluetooth klaviatūros ir pelės rinkinys.

Jo silpnoji vieta – spalvų atkūrimas ir kontrastas. Jie nepasiekė konkurentų lygio: juoda spalva blanki, trūksta gylio, kitos taip pat atrodo šviesesnės, nei turėtų būti. Nauja platforma Web OS atrodo neišbaigta, pasiekti nustatymus sunku.

Ar verta pirkti LG 42LB650V? Jei jūsų piniginėje yra apie pusantro tūkstančio litų, o reikia naujo Smart TV, 3D režimo, greito procesoriaus, daug formatų nuskaitymo ir padoraus dizaino pasirinkimas yra mažas. Tiesioginiai konkurentai yra vidutiniškai brangesni ketvirtadaliu, todėl neturite kito pasirinkimo. Jei biudžetas yra didesni, siūlome atkreipti dėmesį į Samsung ir Sony gaminius, vaizdo kokybė juose daug geresnė.