Lėšų rinkimas išmaniojo telefono Ubuntu Edge gamybai žlugo

Projektas rinkti lėšas išmaniojo telefono Ubuntu Edge gamybai, kurį pradėjo kompanija Canonical, prieš mėnesį  žlugo.  Užsibrėžtas tikslas – 32 mln. amerikos dolerių buvo pasiektas tik trečdaliu – 12,8 mln. Surinktos lėšos bus grąžintos aukotojams.

Ubuntu EdgeUbuntu Edge

Per 30 dienų projektą parėmė 27 000 žmonių, kurie skyrė įvairias sumas nuo 20 iki 80 000 USD. Paskutinę sumą, nutaikytą į korporatyvinį segmentą, paskyrė kompanija Bloomberg. Tarp žinomų asmenų atkreipusių dėmesį į Edge projektą bet neturinčių nieko bendra su IT buv orašytojas Stivenas Frai.

Nežiūrint nesekmės ši kompanija sumušė keletą finansavimo rekordų:

  1. Pats greičiausias 2 mln. USD surinkimas. Tam prireikė 7 valandų ir 59 minučių.
  2. Pasiektas rekordas lėšų surinktų per dieną – 2,45 mln USD.
  3. Sumuštas lėšų surinkimo kiekio rekordas, priklausęs lakridžiui Pebble, kurie surinko 10,27 mln.

Pačių aktyviausių šalių, kurių piliečiai aukojo projektui, trejetuką sudaro JAV, Dodžioji Britanija ir Vokietija.

Nesekmė ištiko ne kiek dėl išmaniojo telefono Ubuntu Edge, kiek dėl paltformos Ubuntu Touch, kuri pozicionuojama kaip pamaina labiau ribotai OS Google Android. Pagrindinis kompanijos Canonical investuotojas Markas Šatlourt’as pastebėjo kad planai nepasikeitė – 2014 bus išleisti pirmieji išmanieji telefonai viekiantys su Ubuntu. Taip pat buvo paminėta kad sistemos vystyme dalyvauja speciali suinteresuotų telekomunikacijų operatorių grupė kurioje yra tokie stambūs žaidėjai kaip Verizon Wireless (JAV) и Deutsche Telekom. Jo žodžiais tariant šie operatoriai labai suinteresuoti tolimesniu Ubuntu  vystymu. Bet tam kad išleisti telefoną reikalingas ne tik operatorių bet ir įrangos gamintojų partnerystė, o jie jokio susidomėjimo projektu nerodo. Bet Canonical dėl to nesijaudina, jie mano kad oficialiai išleidus Ubuntu Touch 1.0 situacija iš esmės pasikeis.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau