„Lenovo Vibe X2 Pro“ apžvalga: išmanusis telefonas asmenukėms

Neįprasta „sluoksniuota“ išmaniojo telefono „Lenovo Vibe X2“ išvaizda tapo modelio vizitine kortele. Dizaineriai padarė viską, kad viduriniosios klasės telefonas taptų vienu iš įdomiausių praėjusių metų „smartų“. Dauguma gamintojų eina paprastesniu keliu: paima flagmano dizainą, šiek tiek sumažina korpuso dydį ir štai, naujas vidurinės klasės atstovas paruoštas.

Lenovo Vibe X2 Pro
Lenovo Vibe X2 Pro

„Lenovo“ pagalvojo kitaip ir nepagamino eilinio klono. „Vibe X2“ gavo „Vibe X2 PRO“ versiją, kuri buvo pristatyta sausį Las Vegase vykusioje technologijų parodoje. Modelis sukėlė daugelį susidomėjimą dėl keleto savybių derinio: metalo korpuse, dviejų SIM kortelių ir LTE palaikymo, microSD lizdo, pažangios priekinės kameros ir naujo „Qualcomm“ procesoriaus.

Toks savybių rinkinys sutinkamas nedažnai, todėl nusprendėme, kad šio modelio palikti be dėmesio nereikėtų, nors „Lenovo“ siūlo keletą prietaisų, turinčių panašias savybes: „Vibe X2“, „S90“ ir MWC parodoje pristatytą „kamerofoną“ „Vibe Shot“, kuris patenka į tą pačią kainų kategoriją.

Išvaizda

Lenovo Vibe X2 Pro
Lenovo Vibe X2 Pro

Kelių spalvų juostelės atrodo įdomiai, „sumuštinio“ konstrukcija – naujas, originalus ir ne nuobodus dizainerių sprendimas. Korpuso storis patogus kišenei ir rankai – nuo 7,3 mm „Vibe X2“ modelyje jis sumažėjo iki 6,95 mm „Vibe X2 PRO“ versijoje. Labiau kampuota išvaizda apvalesnių formų analogų fone neatrodo konservatyvi dėl trijų sluoksnių dizaino, kuris ir taip nestoram korpusui padidina lengvumo pojūtį.

Plokšti šonai ir neslidus korpusas puikiai guli rankoje, todėl su ergonomika viskas yra gerai, išskyrus tai, kad telefonas kai kam gali būti šiek tiek per didelis, vis dėlto čia yra 5,3 colių ekranas, bet šį trūkumą šiek tiek kompensuoja nedideli ekrano rėmeliai.

Jei šalia nėra „normalaus” X2, Pro versiją galima lengvai su juo supainioti. Ekrano dydis išaugo, tačiau nedaug, todėl naudojant išmanųjį telefoną nepalieka jausmas, kad tai tas pats „Vibe X2“, tik šiek tiek didesnis. Galinis „Vibe X2 PRO“ dangtelis, kaip ir jo pirmtako, yra padengtas metalu.

Telefono konstrukcija, kaip dabar tapo įprasta, yra neišardoma, todėl tam, kad įdėti SIM kortelę teks panaudoti „sąvaržėlę”, pasiekti jungtį be įrankių nepavyks. Aparatas surinktas puikiai, nėra prie ko prikibti. Dėmesį į save atkreipia virš ekrano esanti didelė priekinė kamera. Netoli nuo jos yra šviesos ir atstumo jutikliai, o šalia pokalbių garsiakalbio yra LED indikatorius. Po ekranu yra trys jutikliniai mygtukai su apšvietimu, kurį galima išjungti nustatymuose.

Galinio dangtelio dizainas labai minimalistinis: viršutiniame kairiajame kampe fotoaparato objektyvas ir blykstė, gamintojo logotipas viduryje, apačioje garsiakalbio angos ir firminiams dėklams skirti kontaktai.

back

Ekranas

„X2 Pro“ ekrano raiška nesiskiria nuo „brolio dvynio“ – 1080х1920 taškų, tačiau įstrižainė padidėjusi iki 5,3 colių, todėl pikselių tankis sumažėjo iki 416 PPI, bet to yra daugiau nei pakankamai sklandžiam šrifto ir aukštos kokybės vaizdo atkūrimui ekrane. IPS ekranas be oro tarpo, turi oleophobic dangą ir palaiko valdymą su pirštinėmis. Per nustatymus galite pakeisti spalvų balansą, jei jums nepatinka numatytasis režimas.

pro2

Kontrasto santykis yra vidutinis – apie 908:1. Apsaugos nuo atspindžių sluoksnis su aplinkos šviesa susidoroja gerai, todėl vaizdo išlieka pakankamai aiškus net ryškioje šviesoje. Matomumo kampai, įprastai IPS matricoms, yra platūs: spalvos iškreipiamos nedaug o juoda įgauna violetinį atspalvį tik žiūrint įstrižai.

Spalvų gamos aprėptis žymiai didesnė už standartinį sRGB ir artėja prie DCI P3, todėl visi vaizdai atrodo yra šiek tiek dirbtinai paryškinti.

srgb

Nustatymai leidžia persijungti tarp kelių vaizdo režimų: „Standartinis”, „Prisitaikantis”, „Padidinto ryškumo” ir „Pasirinktinis”. „Pasirinktiniame ” režime galite reguliuoti atspalvius ir spalvų šviesumą pagal savo skonį.

„Lenovo Vibe X2 Pro“ nudžiugino dideliu ryškumo rezervu ir geromis apsaugos nuo atspindžių savybėmis, todėl vaizdas  gerai atrodo įvairiomis sąlygomis. Nestandartinė spalvų gama sukelia nereikalingus iškraipymus, bet kai kuriems vartotojams intensyvesnės spalvos patiks. Iš esmės, ekranas siūlo gana gerą savybių pusiausvyrą ir turėtų patikti daugeliui vartotojų, be to, vaizdą galima pakoreguoti pagal savo skonį.

Kamera

Sekdami „HTC Desire Eye“ pavyzdžiu, kuris buvo sukurtas ant asmenukių populiarumo bangos, „Lenovo“ taip pat siūlo gerą fotoaparatą autoportretų mėgėjams.

Pagrindinis fotoaparatas turi 13 milijonų vaizdo taškų raišką, o tokios pat rezoliucijos priekinis modulis yra dar pažangesnis – jis turi automatinį fokusavimą ir plataus kampo optiką. Kamera reaguoja į gestus, todėl prieš objektyvą mostelėjus ranka galite iš karto,  neliesdami ekrano padaryti nuotrauką.

Nepakenktų ir blykstė, bet vietoj to fotografuojant ekranas yra užpildomas geltona arba rausva spalva ir akimirkai iki maksimalaus lygio nustatomas ryškumas. Toks triukas fotografuojant tamsoje nepadės, bet jei aplinka tik šiek tiek tamsoka, tai turi prasmę.

Našumas

Kitaip nei „Vibe X2“, naujasis aparatas gavo „Qualcomm“ procesorių vietoj „MediaTek“. 64 bitų sistema siūlo „Snapdragon 615“ lustą su 1,5 GHz dažniu ir 2 GB RAM. Šiame modelyje taip pat yra 32 GB pastovios atminties, o jei jos nepakaks, vietoj antros SIM galėsite įdėti microSD kortelę. Patogu ir praktiška.

multiscore

Testuose modelis rodo juntamai blogesnius rezultatus už „Vibe X2“. Negalima sakyti, kad „Pro“ veikia daug lėčiau, tačiau reikliuose žaidimuose skirtumas yra matomas – gali būti nedidelių strigimų.

antutu

Išmanusis telefonas turi 2410 mAh talpos akumuliatorių, tai šiek tiek daugiau nei „Vibe X2“. Dėl mažesnio našumo procesoriaus ir padidintos baterijos talpos „Vibe X2 Pro“ be įkrovimo veikia ilgiau: 2,5 valandos žaidžiant žaidimus arba 5,5 valandų žiūrint filmus. Nepaisant to, naudojant aktyviai telefoną teks krauti du kartus per dieną.

Programinė įranga

„Android 4.4“ operacinė sistema su sąsaja „Vibe UI 2.0“ yra lengvai suprantama. Ji siūlo apipavidalinimo temas, valdymą gestais, galima nustatyti pranešimų meniu ir naudoti skirtingus garso profilius. Norėdami atsiliepti į skambutį, tiesiog pakelkite telefoną prie ausies arba, jei pasuksite telefoną ekranu žemyn, bus nutildytas garsas.

sasaja

Dvigubo prisilietimo funkcija ne tik aktyvuoja, bet ir blokuoja ekraną. „Smart“ laukimas stebi vartotojo akis per priekinę kamerą ir nustato ar galima išjungti ekrano apšvietimą. Palaikomas įrenginio valdymas su pirštinėmis, o kai telefonas yra kišenėje skambučio melodija skambės garsiau ir jei jis skamba rankose, signalas bus automatiškai tampa tylesnis.

Išvados

Konkurencija tarp savo galimybėmis panašių išmaniųjų telefonų dabar didžiulė, ypač vidutiniame kainų segmente, kuriam priklauso šio straipsnio herojus. Pavyzdžiui, už 150 € galima įsigyti panašių charakteristikų „Meizu M1 Note“, o už „X2 Pro“ teks sumokėti apie 280 eurų. Metalas korpuse, didesnės raiškos priekinė kamera ir atminties kortelių lizdas kažin ar verti tokio papildomo mokesčio.

Privalumai

  • Aukštos kokybės surinkimas
  • Gražus dizainas
  • Geras ekranas
  • Plonas korpusas
  • 32 GB atminties ir microSD lizdas
  • Pažangi priekinė kamera

Trūkumai

  • Sąlyginai didelė kaina
  • Kukli autonomija
  • Už „Vibe X2“ mažesnis našumas