Kompiuterui kurti įkvėpimas atėjo iš mados pasaulio

„Dell“ pristato naująjį XPS 13, kuriam sukurti įkvėpimo sėmėsi mados pasaulyje. Naujam modeliui panaudota madinga rožinio aukso spalva bei baltos spalvos akcentai. Produktui kurti rinkoje pirmą kartą panaudotas pintas stiklo pluoštas: išpynus pluoštą, skirtą vien tik rankoms padėti priešais klaviatūrą, bendras gautų gijų ilgis sudarytų apie 190 tūkst. kilometrų, t. y. pusę atstumo nuo Žemės iki Mėnulio. Panašių medžiagų naudojimas – tai milžiniškas visos industrijos šuolis į priekį.

Kuriant baltąjį XPS 13, kuris Lietuvoje pasirodys vasario pradžioje, buvo siekiama absoliučios elegancijos: praleista 11 520 valandų ir atlikta 50 bandymų. „Dell“ dizainerių komanda, naudojusi autentiškas medžiagas, tikina, kad šis kompiuteris po 1000 dienų atrodys lygiai taip pat, kaip ir pirmą dieną. Kompiuterio pakuotė – bambukas ir perdirbtas plastikas, kuris anksčiau kaip šiukšlės plūduriavo vandenynų paviršiuje.

Kad priešais klaviatūrą esanti erdvė būtų tikrai išskirtinė, kūrybos komanda rinkosi iš įvairių medžiagų, kurių spalvinė gama gerokai platesnė nei tradicinio anglies pluošto. Inovaciniu sprendimu tapo iš baltos spalvos silicio dioksido krištolo pagamintas stiklo pluoštas, supintas į devynis sluoksnius. „Dell“ yra pirmasis nešiojamųjų kompiuterių gamintojas, panaudojęs šį pluoštą.

Naujajam modeliui tvirtumo suteikia minkštas titano oksido tinklelis – jis korpuso paviršiui suteikia perlamutro blizgesio. Tuo tarpu ilgaamžiškumą užtikrina ultravioletinė danga. Ji yra atspari nešvarumams, baltos medžiagos pageltimui bei kitiems spalvą keičiantiems neigiamiems veiksniams. Jei nešiojamasis kompiuteris išsipurvins, jį bus galima lengvai nuvalyti. Kadangi naujoji korpuso medžiaga šilumos laidumo savybėmis pranašesnė už metalą, XPS 13 mažiau kaista, o tai leidžia pasiekti didesnį produktyvumo lygį.

Naujasis modelis taip pat mobilesnis: tai yra kompaktiškiausias 13 colių nešiojamasis kompiuteris visame pasaulyje. „InfinityEdge“ ekranas yra 13 colių įstrižainės, tačiau telpa į 11 colių dydžio rėmelį, t. y. net 30 proc. (3,4 mm) plonesnis. Svoris taip pat sumažėjo – iki 1,2 kg.

Naujasis keturių branduolių „Intel Core 8th Gen“ užtikrina puikų mobilaus produktyvumo lygį, o programinės įrangos greitą užsikrovimą garantuoja SSD kaupiklis, kurio talpa gali siekti 1 TB. Baterijos darbo laikas – ilgiausias tarp visų 13 colių nešiojamų kompiuterių: beveik 20 valandų modelyje su „Full HD“ ekranu ir iki 11 valandų su „Ultra HD“ ekranu. Kompiuterio produktyvumo lygis padidėjo 2 kartus, palyginti su originaliuoju XPS 13, išleistu 2015 m., o tai naująjį modelį leidžia laikyti galingiausiu 13 colių nešiojamuoju kompiuteriu savo segmente.

XPS 13 yra pirmasis pasaulyje nešiojamasis kompiuteris su integruota „GORE™ Thermal Insulation“ technologija, kuri naudojama ypač ekstremaliomis sąlygomis dirbančiuose inžineriniuose įrenginiuose, pvz., kosminiuose aparatuose, renkančiuose hipergreitų žvaigždžių skleidžiamas daleles. Tokios medžiagos kaip šilumą išsklaidantys silicio dioksido aerogeliai sumažina sistemos temperatūrą, kol ši dirba visu pajėgumu.

2,5 mln. taškų daugiau turinti „4K Ultra HD“ matrica, palyginti su anksčiau naudota QHD+, taip pat 100 proc. sRGB spalvinės gamos apimtis užtikrina, kad XPS 13 ekranas atvaizduos sodrias ir tikslias spalvas ir nešiojamasis kompiuteris tiks tiek dirbti su grafika, tiek mėgstamiausioms pramoginėms laidoms per „Netflix“ žiūrėti.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau