Kokį telefoną pirkti paaugliams?

Šiais technologijų laikais praktiškai kiekvienas iš mūsų turi išmanųjį telefoną, o atžalos taip pat pakankamai anksti pradeda svajoti apie tokį prietaisą. Jei jaunesniems vaikams dar galime surasti alternatyvių sprendimų, paaugliams tokie variantai greičiausiai netiks. Šį kartą aptarsime, į kokius kriterijus reikia atkreipti dėmesį renkant telefonus paaugliams ir pasiūlysime susipažinti su keliais jiems puikiai tinkančiais modeliais. 

Į ką reikia atsižvelgti perkant telefoną paaugliui?

Daugiausiai dėmesio turėtumėte skirti šiems kriterijams:

·        Kaina. Dažniausiai paaugliams perkami kiek pigesni išmanieji telefonai, atsižvelgiant į tai, kad jie gali juos pamesti. Tiesa, nuo vertės priklauso ir jų galimybės, tad šiuo atveju reikės paieškoti optimaliausio kainos ir kokybės santykio.

·        Kamera. Fotoaparato galimybės daugeliui vaikų bus vienos aktualiausių – socialiniuose tinkluose daug maloniau yra dalintis kokybiškais kadrais. Kai kurių telefonų kameros dabar nei kiek nenusileidžia fotoaparatams, tad paaugliai galės visapusiškai atskleisti savo kūrybiškumą – galbūt tai taps nauja, įkvepiančia jų aistra.

·        Dydis. Ekrano dydis turėtų būti toks, kad paaugliai jį galėtų patogiai valdyti ir lengvai įsidėtų į kuprinę ar kišenę. Tačiau taip pat jis turėtų būti pakankamai didelis, kad atžalos patogiai galėtų žiūrėti vaizdo įrašus ar žaisti žaidimus. Jei Jūsų atžala dažnai užsiima tokia veikla, verta pagalvoti ir apie didesnį našumą užtikrinantį procesorių.

·        Baterija. Didesne baterijos talpa aprūpinti išmanieji telefonai gali neišsikrauti net ir visą dieną. Tai bus patogu ne tik paaugliams, bet ir Jums, kadangi daug paprasčiau galėsite susisiekti su savo atžalomis.

·        Saugumas. Šis aspektas atsiskleidžia dvejopai. Pirmiausiai, telefonai paaugliams turėtų būti pagaminti iš tvirtų medžiagų, kurios apsaugotų juos nuo kritimo ar panardinimo į vandenį. Taip pat tokie prietaisai gali būti aprūpinti funkcijomis, saugančiomis nuo kenkėjiškų programų, o kartais galima rasti ir tėvų kontrolės funkcijas – pagalvokite, ar jos bus reikalingos.

Populiariausi telefonai paaugliams

Paaugliams turėtų patikti šie išmanieji telefonai:

·        iPhone 13 Mini. Tai – lengviausiai įperkamas ir patogiausiai į kišenę telpantis „Apple“ flagmanas. Jis yra pakankamai galingas, turi talpią bateriją, o kamerų kokybė paaugliams leidžia pasijausti tikrais profesionalais. Nuotraukos bus kokybiškos net ir esant prastesniam apšvietimui, o įvairūs papildomi režimai paliks erdvės kūrybiniams eksperimentams.

·        Google Pixel 6a. Šis modelis užima lyderiaujančias pozicijas tarp vidutinės klasės telefonų. Jis vertinamas dėl puikaus našumo, įspūdingo baterijos tarnavimo laiko, dailaus dizaino ir solidžios kameros. Papildomai verta paminėti ir ryškų OLED ekraną, kuris puikiai tiks bet kokioms paauglių pramogoms.

·        Samsung Galaxy A32. Jei ketinate atžaloms pirkti biudžetinės klasės modelį, sunkiai pavyks surasti šiam modeliui stiprų konkurentą. Patvarus „Gorilla Glass 5“ ekranas, 5000mAh talpos baterija, 4K vaizdo įrašymo galimybės, NFC ryšys atsiskaitymams be kortelės – tai tik dalis šio išmaniojo privalumų, kurie bet kuriam paaugliui turėtų palikti puikų įspūdį. 

·        Huawei Nova Y90. Dėl nedidelės kainos, tačiau pakankamai gerų specifikacijų ši serija yra pamėgta jaunimo. Šis modelis puikiai tiks fotografijos entuziastams: 50MP dirbtinio intelekto triguba kamera padės užfiksuoti aukščiausios kokybės kadrus. El. parduotuvėje Pigu.lt Huawei telefonai pasižymi plačiu asortimentu – čia rasite ir daugiau paaugliams tiksiančių modelių.

·        Xiaomi Mi 10T Pro. Nors šis išmanusis bus kiek brangesnis, atsakingiems, fotografija susidomėjusiems paaugliams jis bus vienas geriausių pasirinkimų. Jame jie ras trigubą kameros sistemą, galės filmuoti 8K raiška, o gautus rezultatus stebės dideliame, aukštos kokybės ekrane. Jei manote, kad atžala turi potencialo šioje srityje, šis telefonas padės jam atsiskleisti.

Atsižvelgę į pagrindinius pasirinkimo kriterijus, paaugliams tinkamų išmaniųjų telefonų surasite kur kas daugiau. Geriausia, jei į šias paieškas leisitės kartu – tuomet būsite tikri, kad naujasis pirkinys pateisins jų poreikius.