Kinų flagmano „Xiaomi Mi5“ apžvalga

Šiuo metu išmaniųjų telefonų rinkoje sparčiausiai besivystantis prekinis ženklas „Xiaomi“ jau neblogai žinomas ir Lietuvoje, nepaisant to, kad jo gaminių čia galima įsigyti tik iš dropshipingu prekiaujančių perpardavinėtojų. Kinų gamintojas užsitarnavo gerą reputaciją, nes siūlo gerą prietaisų kainos ir našumo santykį, o jų prietaisų surinkimo kokybė nuolat gerėja. Šiame straipsnyje apžvelgsime naujausią gamintojo flagmaną „Xiaomi Mi5“.

Xiaomi Mi5

Išorė

„Xiaomi Mi5“ dizainas iš karto bando atkreipti dėmesį į „berėmę“ konstrukciją, tačiau įjungus matricą ši iliuzija tuoj pat išsisklaido – aplink ekraną esantys rėmeliai tiesiog nudažyti juoda spalva. Galinė išmaniojo telefono dalis padengta kraštuose suapvalintu stiklu, kuri labai primena „Samsung Galaxy Note 5” mini versiją, o perimetras pasaugotas metaliniu rėmeliu. Korpusas neišardomas, o jo gamybai panaudotas tik stiklas ir metalas, išskyrus plastikinius intarpus antenoms. Telefono spalvą galima pasirinkti iš baltos, juodos, rožinės ir aukso variantų.

Xiaomi-Mi5

Malonus priedas yra infraraudonųjų spindulių prievadas buitinės technikos nuotoliniam valdymui, kuri yra viršuje, prie AUX išvesties ir mikrofono. Apačioje įsikūrė įkroviklio ir duomenų perdavimo USB Type-C lizdas ir garsiakalbis. Garso ir įjungimo mygtukai yra dešinėje, o pokalbio metu juos pasiekti nėra labai lengva. Dėklas SIM kortelėms yra priešingoje pusėje. Atidžiai įsižiūrėjus į galinio stiklo ir rėmelio sujungimą galite pamatyti nedidelį tarpelį – detalių sujungimo tikslumas nėra idealus.

022_xiaomi-mi5_big

Pirštų atspaudų jutiklis labai panašus į „Samsung“ analogus ne tik dizainu, bet ir darbo greičiu. Abiejose centrinio mygtuko pusėse vietoj įprastų piktogramų matome du taškus, kurie atlieka mygtukų funkcijas. Apšvietimas blankus ir ryškioje šviesoje jų beveik nematyti.

xiaomi-mi5_big

Priekinėje išmaniojo telefono pusėje matome standartinį vaizdą: jutiklių rinkinys, priekinė kamera ir pokalbių garsiakalbio grotelės. Šviesos intensyvumo jutiklis veikia gerai, ryškumas keičiasi sklandžiai ir tinkamu lygiu. Artumo jutiklis pašalina atsitiktinio lietimo tikimybę pokalbio metu, tačiau neveikia filmuojant. Įvykių LED indikatorius veikia kelių spalvų režimu.

Xiaomi-Mi5-Pro

Kitoje „Xiaomi Mi5“ pusėje randame galinės kameros modulį „Sony IMX298“ ir dvigubą LED blykstę. Apsauginis stiklas yra viename lygyje su rėmeliu, todėl telefono stenkitės neišmesti iš rankų.

Pritaiso matmenys yra 145.0 х 69.0 х 7.0 mm, svoris – 129 g.

Ekranas

Apžvalgos herojus gavo gana kompaktišką 5,15 colių įstrižainės ekraną, kuris pagamintas naudojant IPS technologiją ir turi Full HD (1920 x 1080) rezoliuciją, kuri, atrodo, logiškas pasirinkimas, kadangi padeda taupyti energiją ir užtikrina pakankamai kokybišką vaizdą. Nuo pažeidimų matricą saugo apsauginis stiklas „Corning Gorilla Glass 4“.

xiaomi-mi5_telefonas

Matymo kampai, tradiciškai IPS ekranams, yra puikūs, o žiūrint įstrižu kampu kontrastas sumažėja nedaug. Apšvietimas labai tolygus o Glow efektas šiek tiek matomas, tačiau naudojimui netrukdo. Jutiklis atpažįsta 10 prisilietimų. Ekranas pagamintas be oro tarpo tarp matricos ir apsauginio stiklo (OGS technologija).

spalvos

gamaxiaomi-mi5_big

Matome labai gerą ekraną pagal visus parametrus. Maksimalus ryškumas yra didelis, o savo kontrastu ekranas gali konkuruoti su rinkos lyderiais, žinoma, ne su AMOLED.

Spalvų temperatūra nuo etalono nukrypsta labai nedaug, o spalvų aprėptis tiksliai atitinka sRGB standartą.

Techninė įranga ir našumas

„Xiaomi Mi5“ naudoja „Qualcomm“ SoC flagmaną „Snapdragon 820“ su keturiais branduoliais, du iš kurių gali veikti 2150 GHz, o visi kartu – 1590 GHz dažniu. Grafiką apdoroja „Adreno 530“ valdiklis. Lustas palaiko LTE Cat. 12/13 tinklus ir WLAN 802.11ad standartą.

Testuojant išmanusis telefonas, pagal jutiklių duomenis, įkaito iki 61 laipsnio pagal Celsijų, o korpusas – iki 48º C.

Žaidimuose SoC, savaime suprantama, pasirodė puikiai. Populiariąjame „WoT: Blitz“, nustačius aukščiausius kokybės parametrus ir įjungus šešėlius, išmanusis telefonas stabiliai užtikrina 60 fps.

sparta

grafika

„Xiaomi Mi5“ turi versijas su 32, 64 arba 128 GB vidinės atminties.

Išmanusis telefonas komplektuojamas su 3000 mAh baterija, kuri vienu įkrovimu leidžia naršyti internete arba žiūrėti video apie 6 valandas, išjungus ekraną klausytis muzikos apie 20 val., o maksimalios apkrovos režimu išmaniojo telefono „gyvybę“ palaiko 3 valandas.

Programinė įranga

„Xiaomi Mi5“ veikia valdomas „Android 6.0“ OS su firmine vartotojo sąsaja „MIUI“. Garso kokybė ausinėse nebloga, o išorinis garsiakalbis tinka tik skambučio melodijos atkūrimui. Pokalbių garsiakalbis yra aukštos kokybės ir gerai perduoda pašnekovo žodžius. Mikrofonas taip pat gerai atlieka savo funkciją. Yra greito įkrovimo technologija „Qualcomm Quick Charge“.

muiui

„Xiaomi Mi5“ bevieliuose Wi-Fi tinkluose gali dirbti su b/g/n/ac/ protokolais ir palaiko 2,4 ir 5 GHz dažnių diapazonus. GPS veikia tinkamai. Prie kompiuterio telefoną galima prijungti naudojant MTP ir PTP protokolus.

Kameros

Apžvalga herojus aprūpintas „Sony“ pagaminta „Exmor RS“ šeimos kamera IMX298. Šis jutiklis nėra aukščiausio lygio – jo įstrižainė yra 6,4 mm, kuri yra, be abejo, mažesnė už populiarųjį IMX230 su jo 7,5 mm. Modulis turi optinį stabilizavimą, todėl „Xiaomi MI5“ turi kuo pasigirti prieš savo konkurentus.

251_xiaomi

Nuotraukų detalizacijos lygis aukštas, tačiau, esant nepakankamam apšvietimui, fokusavimas veikia netiksliai, todėl sudėtinga padaryti aiškius kadrus. Aplamai nuotraukos gaunasi neblogos, tačiau panaudojus blykstę, vaizdas gaunasi šiek tiek per „šiltas“. Vaizdo įrašų kokybė taip pat nebloga.

Priekinė kamera gavo ne didžiausią raišką, bet asmenukėms tiks.

Išvados

„Xiaomi Mi5“ galima vadinti patraukliu modeliu, pirmiausia dėl kainos ir našumo santykio. Tačiau negalima tvirtinti, kad „Xiaomi“ už mažesnę kainą (32GB versija kainuoja apie 340 JAV dolerių, 64GB – 430USD, o „Xiaomi Mi5 Pro” su 128GB atmintimi – 600 USD ) siūlo sprendimą lygiavertį žinomiausių gamintojų flagmanams. Išmanusis telefonas turi visus aukščiausios klasės įrenginio požymius, tačiau nebando pasiūlyti ką nors unikalaus, be to jis gana lengvai lūžta ir gali turėti surinkimo defektų.

Privalumai:

  • Aukštas sistemos našumas;
  • Geras ekranas;
  • Dviejų SIM kortelių palaikymas;
  • Aukštos kokybės garsas ausinėse;
  • „Kilmingos“ korpuso medžiagos;
  • Greito įkrovimo funkcija;
  • IR prievadas ir pirštų atspaudų skaitytuvas;
  • Optinis vaizdo stabilizavimas;
  • Adekvati kaina.

Trūkumai:

  • Nėra atminties kortelės lizdo;
  • Lietuvoje nėra oficialių pardavėjų;
  • Galimi surinkimo defektai.