Kas geriau: nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai
Praktiškai kiekvienam pirkėjui renkantis kompiuterį kyla klausimas ką geriau pirkti – nešiojamą ar stacionarų kompiuterį.
Geriau rinktis nešiojamą kompiuterį jei reikia kad kompiuteris visada būtų šalia.
Šiuo atveju jis daug geriau už stacionarų dėl savo nedidelių matmenų ir galimybės veikti ne tik iš elektros tinklo bet ir akumuliatoriaus pagalba. dar vienas nešiojamojo kompiuterio privalumas jo galimybė prisijungti prie interneto bevieliu ryšiu visur kur yra bevielis internetas. Skirtingai nei stacionarūs kompiuteriai, nešiojami yra sąlyginai nedidelių matmenų (kartasi net mažesni už stacionaraus kompiuterio) monitorių) ir svorio (apie 4kg), ko negalima net lyginti su stacionariais kompiuteriais. Yra nešiojamų kompiuterių modelių nesveriančių net 1,5kg, bet tokie modeliai nepasižymi dideliu funkcionalumu ir gali atlikti tik minimalias funkcijas.
Geriau rinktis stacionarų kompiuterį jei reikia galingo ir paprastai aptarnaujamo prietaiso
Tokiu atveju pranašumą reikėtų suteikti stacionariam kompiuteriui. Esant reikalui stacionarų kompiuterį galima pagerinti pakeičiant pasenusius komponentus našesniais. Tokiu atveju galima gerokai padidinti kompiuterio darbo spartą be didelių investicijų. Nešiojamojo kompiuterio atnaujinimo galimybė labiau ribota. Pakeisti nešiojamo kompiuterio detales našesnėmis daugeliu atvejų gana sudėtinga dėl modelių konstrukcinių ypatybių.
Nešiojamo kompiuterio remontas gana brangus, skirtingai nei stacionaraus kur visus komponentus lengva pratestuoti ir be problemų pakeisti sugedusias detales. Taip yra todėl kad nešiojamo kompiuterio dauguma komponentų integruoti ir juos pakeisti sudėtinga. Nešiojamo kompiuterio komponentai daug brangesni dėl savo miniatiūrinio dydžio. remonto sunkumų gali kilti ir dėl to kad gali būti sunku įsigyti reikiamų komponentų ypač seniems modeliams. Todėl stacionaraus kompiuterio remontas ir kaina daug mažesni už nešiojamo.
Kompiuterių kaina ir tarnavimo trukmė
Stacionarių ir nešiojamų kompiuterių kainos labai skirtingos. Pagrindinis parametras įtakojantis jų kainą yra galia. Šiuo požiūriu ryškiai pirmauja stacionarūs kompiuteriai. Perkant tokios pačios komplektacijos nešiojamą kompiuterį galite sumokėti keletą kartų brangiau už stacionarų. Todėl prieš perkant nešiojamą kompiuterį būtina pagalvoti ar tikrai reikia nešiojamo ir apie jo darbui reikalingus parametrus.
Kitas nešiojamų kompiuterių trūkumas – sąlyginai neilgas tarnavimo laikas. Priežasčių tam gali būti daugybė: tai kompiuterio nešiojimas iš vienos vietos į kitą, nuolatiniai smūgiai (nors jie ir gali atrodyti nereikšmingi iš pirmo žvilgsnio) atsirandantys kelionių ir kitų transportavimo būdų metu. Dar vienas priešas yra dulkės patenkančios į kompiuterį dirbant parke, gatvėje ar namuose ant lovos, kurios užkemša ventiliacijos angas ir gali iššaukti kompiuterio perkaitimą, dėl ko kompiuteris gali sugesti, arba dažniausiai pradeda dažniau strigti darbo metu. Kaip jau minėjome nešiojamų kompiuterių remontas yra brangus o kai kuriais atvejais net neįmanomas.
Tai ką geria rinktis, nešiojamą ar stacionarų kompiuterį?
Prieš perkant kompiuterinę techniką svarbiausia nuspręsti kokiam tikslui ją perkate. Jei reikalingas spartus priėjimas prie interneto geriau rinktis stacionarų kompiuterį nes mobilusis internetas atsieis daug brangiau. Jei greitis nėra ypač svarbu ir reikia kad internetas visada būtų po ranka kad ir kur būsite tai verta rinktis nešiojamą kompiuterį, kuris gali užtikrinti priėjimą prie interneto su galimybe siųsti ir priimti sąlyginai nedidelius informacijos kiekius.
Esant būtinybei dirbti su video ir foto didelės apimties failais reikėtų rinktis stacionarų kompiuterį. Nešiojamas paprasčiausiai nesusitvarkys su tokiomis užduotimis. Jei mėgstate žiūrėti video kelionių metų – nešiojamas kompiuteris nepakeičiamas.
Jei mėgstate kompiuterinius žaidimus taip pat reikėtų rinktis modelį iš stacionarių kompiuterių nes jie turi daug daugiau galimybių. Pasjansui ir kitiems nesudėtingiems žaidimams pilnai pakaks ir nešiojamo kompiuterio.
Iš viso to galima padaryti išvadą kad stacionarūs kompiuteriai tai galia ir našumas, o nešiojami – mobilumas ir judėjimo laisvė. Namų kompiuteris – pirmiausia profesionali darbo mašina skirta atlikti sudėtingoms užduotims, nešiojami kompiuteriai – tai griečiau pagalbininkai nesudėtinguose darbuose ir užduotyse. Aktyvus nešiojamųjų kompiuterinių prietaisų rinkos vystymasis nuolat papildo jų galimybes naujomis galimybėmis ir su kiekvienas metais jie gali vis daugiau ir daugiau.