Kardiologai „Apple Watch“ EKG jutiklį pavadino neveiksmingu

Ketvirtoje ir penktoje „Apple Watch“ versijose buvo įdiegtas vartotojo elektrokardiogramos skaitymo jutiklis, kuris gamintojo manymu, reikalingas nenormaliems širdies ritmams sekti ir gyvybėms išgelbėti, automatiškai iškviečiant greitąją pagalbą naudojant GPS koordinates. Tačiau, 4 mėnesius trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo 420 tūkst. „Apple Watch“ vartotojų, parodė, kad tik 153 (0,04%) iš jų buvo diagnozuota prieširdžių virpėjimas. Nepaisant to, tūkstančiai žmonių atvyko į ligoninę apžiūros sunerimę dėl įtaiso parodymų, be pateisinamos priežasties sukurdami nepagrįstą ažiotažą.

Apple Watch

Be to, kardiologas ir Niujorko universiteto medicinos mokyklos profesorius Josephas Wieselas kreipėsi į teismą dėl „Apple“, kuri pasinaudojo dar 2006 m. gydytojo patentuotu išradimu, nustatančiu nereguliarų širdies plakimą. Pasak J. Wieselio, jis bandė susisiekti su „Apple“ dar 2017 m., tačiau įmonė nesiderėjo. Gydytojas mano, kad „Apple Watch“ pažeidžia jo patentą ir reikalauja kompensacijos. Bendrovės atstovai šios situacijos nekomentavo.

Šaltinis nytimes.com

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau