Kaip palengvinti kasdienybę? Užuolaidų automatinis valdymas

Su funkcionalumu namų langų uždangų dizaine bene labiausiai siejasi roletai ir žaliuzės. Tačiau modernių technologijų pagalba net ir užuolaidos gali būti ne tik gražios, kuriančios jaukumą, bet ir itin funkcionalios bei praktiškos. Tai pasiekti leidžia automatiniai karnizai bei užuolaidų automatinis valdymas pulteliu. Tokios technologijos leidžia palengvinti kasdienį gyvenimą. Kodėl automatiškai valdomos užuolaidos galėtų pakeisti įprastas langų uždangas ir metalinius karnizus?

Kodėl verta namuose įsirengti automatinę užuolaidų valdymo sistemą?

Įprastai užuolaidas kabinti šeimininkai nori ne tik dėl to, kad būtų pridengti langai, bet ir tam, kad į namus įneštų jaukumo, o dažnai ir elegancijos. Jei naktinės užuolaidos pasiūtos iš sunkios medžiagos, atitraukiant jas rankiniu būdu gali nepavykti tolygiai paskirstyti klosčių. Automatiniai karnizai – tai modernus sprendimas, kurio pagalba užtikrinama kone tobula užuolaidų drapiruotė.

Automatinių karnizų privalumai: 

  • Tyliai veikiantis galingas karnizo variklis

Užuolaidų slankiojimas dažnai yra ganėtinai garsus procesas, o štai automatinis užuolaidų valdymas veikia itin tyliai, o garsai nepažadins miegančių.

  • Maža audinių tarpusavio trintis

Rankiniu būdu slankiojamos užuolaidos audiniai trinasi tarpusavyje, o tai skatina ir intensyvų audinių dilimą, ilgainiui jos suyra, tamsūs aksominiai audiniai nusitrina ir atrodo neestetiškai. Su automatinių karnizų pagalba galite ilgiau išsaugoti brangius užuolaidų audinius.

  • Galimas valdymas tiek jungikliu, tiek pulteliu

Valdymas remiasi jungiklio arba pultelio pagalba, taip pat sistemą lengva prijungti prie bendro viso namo valdymo sistemos, o užuolaidos gali būti valdomos automatiškai vienu mygtuku visuose namuose. Taip pat galima nustatyti ir laiką, kada užuolaidos turėtų užsitraukti, o kada atsitraukti. 

Automatinių karnizų įvairovė 

Langų uždangų specialistai „Domus Lumina“ pritaria, jog automatiniai karnizai palengvina kasdienį gyvenimą. Jų salonuose vienas iš populiariausių variantų yra „Glydea“ automatinių karnizų sistema. Ši tinka tiek mažesniems, tiek didesniems langams, nes sistemos ilgis gali siekti net 15 metrų. Be to, sistemai tinka bet kurio tipo užuolaidos. Nesklandumų neturėtų sudaryti net ypač gausus audinio drapiravimas.

Sistema pasižymi lankstumu, o tvirtinimas galimas tiek prie sienos, tiek prie lubų. Patogų langų uždangų valdymą užtikrina keli skirtingi kontroliavimo būdai. Valdymas galimas ne tik specialiu pulteliu ar sienoje įmontuotu mygtuku, bet taip pat ir išmaniuoju telefonu. Be to, galima įmontuoti specialius temperatūros daviklius, kurių pagalba atsižvelgiant į patalpoje vyraujančią temperatūrą valdomos ir langų uždangos – pakilus temperatūrai užuolaidos užtraukiamos ir atvirkščiai. 

Kita naudinga informacija 

Verta žinoti, kad automatinius karnizus dažniausia kabina kuo arčiau lubų. Tokiu būdu užuolaidos optiškai praplečia erdvę, o žemomis lubomis pasižymintys būstai atrodo vizualiai aukštesni. Renkantis, kokias užuolaidas vertėtų kabinti, svarbu atsižvelgti į audinių tankumą bei storį. Pasiteiraukite salono konsultantų, kokį didžiausią uždangos audinio svorį automatinis karnizas gali išlaikyti ir pagal tai spręskite, kokias būtų galima kabinti užuolaidas. Įprastai, didžiausias leistinas užuolaidų audinio svoris – 60 kilogramų.

Tegul namai užuolaidų pagalba atrodys jaukiai ir elegantiškai, o automatinis jų valdymas taupys Jūsų laiką ir energiją.