Kaip nepasimesti tarp daugybės televizorių? Apie svarbiausias charakteristikas – trumpai
Kompanijos GfK tyrimų duomenimis, pirmąjį 2015 metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, UHD ir lenktų televizorių paklausa išaugo 3 kartus. Atsižvelgdamos į nuolat augančius vartotojų lūkesčius, technologijų kompanijos plečia savo galimybių ribas pristatydamos vis geresnės vaizdo kokybės televizorius.
Negana to, gegužės mėnesį Lietuvoje ir Latvijoje atlikta apklausa atskleidė, kad žiūrovams svarbiausia televizoriaus savybė yra vaizdo kokybė ir rezoliucija – taip nurodė 85 proc. lietuvių ir 71 proc. latvių. Tyrimas taip pat parodė, kad lietuviai ir latviai per televizorių labiausiai mėgsta žiūrėti filmus, serialus ir TV laidas apie gamtą bei keliones – tokio tipo turiniui vaizdo kokybė ir rezoliucija yra itin svarbi.
Tarp daugybės viena už kitą geresnių techninių televizorių savybių vartotojui gan paprasta pasimesti. Ieškodami patarimų kalbame su Miroslavu Ramanavičiumi, „Samsung“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovu. Jis pasidalijo svarbiausiais aspektais, į kuriuos turėtų atsižvelgti pirkėjas, prieš apsilankydamas buitinės technikos parduotuvėje.
Esate televizorių rinkos ekspertas bendrovėje, kuri nuolat lyderiauja televizorių rinkoje savo naujais produktais. Ar galite paprastais žodžiais paaiškinti, koks skirtumas yra tarp FHD ir UHD televizorių?
„FHD yra Full HD sutrumpinimas, kuris reiškia „aukštoji raiška“. „Full HD“ televizoriaus ekrane iš viso yra apie 2 milijonai vaizdo elementų (2 milijonai pikselių), t.y. ekrano raiška yra 1080 vertikalių vaizdo elementų eilučių ir 1920 horizontalių eilučių. Šie televizoriai rinkoje jau yra daugiau nei dešimt metų.
Dauguma televizijos kanalų užsienyje turi FHD transliaciją, deja Lietuvoje tuo pasigirti dar negalime. Tačiau prognozuojama, kad per kelerius metus užsienyje atsiras nemažai UHD transliacijos, o Lietuvą užkariaus FHD raiška“, – sakė Miroslavas Ramanavičius.
„Tuo tarpu UHD yra ypač aukšta raiška. Tai yra vis dar nauja televizorių ekranų technologija, lenkianti visus ankstesnius raiškos standartus ir užtikrinanti geriausios raiškos ir kokybės vaizdą. UHD TV ekrane yra apie 8 milijonai pikselių, tai reiškia, kad tai yra keturis kartus geresnė raiška nei FHD televizorių ekranuose. Dėl didesnio pikselių skaičiaus UHD raiška dažnai yra vadinama 4K. Žmonės prie UHD TV logotipų gali dažnai pamatyti 4K ženklą, tačiau, tiesą sakant, 4K ir UHD reiškia tą patį – tai tas pats televizorius, tas pats raiškos apibūdinimas, tik kitas terminas“, – pridūrė Miroslavas.
Jis pavirtino, kad UHD ir 4K yra naujiena rinkoje, kuri buvo pradėta masiškai gaminti prieš dvejus metus. Televizijos kanalai taip pat pamažu pradeda pereiti prie UHD raiškos, bet tai dar lėtas procesas. Kadangi užsienietiški TV kanalai vis dar transliuoja FHD turinį, UHD televizoriai turi galimybę vaizdo kokybę „padidinti“ nuo FHD iki UHD raiškos. Todėl visų televizijų transliuojamą turinį galima žiūrėti kokybiškiau.
Negana to, TV rinkoje šiais metais pasirodė dar vienas naujas trumpinys. Ar galėtumėte tiksliau paaiškinti, ką reiškia SUHD TV?
„Norėčiau pabrėžti, kad šiuo sutrumpinimu žymimi tik „Samsung“ gaminami televizoriai. Jis žymi ne ekrano raišką, bet unikalią UHD ekrano technologiją, kuri užtikrina didesnį kontrastą, ryškumą ir spalvų gamą. Tai reiškia, kad SUHD ženklu pažymėti televizoriai atkuria 64 kartus daugiau atspalvių nei geba įprastas televizorius.
SUHD televizorių raiška (taškų skaičius, iš kurių susideda vaizdas) yra tokia pati kaip UHD, bet šie televizoriai turi kitokią ekrano technologiją, kuri užtikrina geresnę vaizdo kokybę. Gaminant SUHD ekranus naudojama nano kristalų technologija“, – sakė pašnekovas.
Gal galite išsamiau paaiškinti, ką reiškia nano kristalų technologija, naudojama SUHD televizoriuose?
„Nano kristalų technologija garantuoja geresnės kokybės „baltą“ spalvą. Dėl to žmogus mato ryškesnę visą spalvų paletę, pavyzdžiui, žalia spalva nebus tik blyškiai žalsva, bet sodri. Dėl nano kristalų technologijos SUHD televizorius taip pat atkuria 64 kartus daugiau atspalvių ir labai smulkias detales. Palyginimui galiu pasakyti, kad aukščiausios klasės UHD televizoriai užtikrina 16 milijonų spalvų paletę, o SUHD televizorius – iki 1 milijardo atspalvių“, – sakė Miroslavas.
Jis taip pat atskleidė, kad Europoje naudojami 2 svarbiausi sertifikatai, į kuriuos patartina atsižvelgti, įsigyjant naują televizorių:
„Digital Europe“ skiriamas sertifikatas „Ultra HD“, kurio žymos ieškokite ant televizoriaus pakuotės;
Buitinės elektronikos asociacijos (Consumer Electronics Association, CEA) skiriamas sertifikatas „4K Ultra HD“, kurio žymos ieškokite ant televizoriaus pakuotės.
Jeigu televizorius turi šiuos sertifikatus, vartotojai gali drąsiai svarstyti dėl jo įsigijimo – tai užtikrina kokybišką televizoriaus vaizdą namuose.
Informacijos šaltinis: pranešimas žiniasklaidai.