Johnas McAfee parodė saugiausio išmaniojo telefono prototipą

Antivirusinės bendrovės įkūrėjas Johnas McAfee „Newsweek“ žurnalistams parodė išmaniojo telefono prototipą, pavadintą „John McAfee Privacy Phone“.

Pasak McAfee, tai yra pirmasis pasaulyje kada nors pagamintas tikrai privatus ir labiausiai nuo nulaužimo apsaugotas išmanusis telefonas. „Android“ operacinės sistemos valdomas įrenginys sukurtas bendradarbiaujant su įmone MGT, kuri specializuojasi kibernetinio saugumo srityje. Jo kaina bus 1100 JAV dolerių.

Išmanusis telefonas turi fizinį jungiklį, kurio pagalba vartotojas gali aparatūros lygmenyje išjungti bateriją, Wi-Fi ir Bluetooth antenas, geolokaciją, fotoaparatą ir mikrofoną. Internetinei paieškai integruotas anonimaizeris. Išmanusis telefonas galės aptikti vadinamuosius IMSI gaudytojus (pavyzdžiui, Stingray) ir užkirsti kelią jų prisijungimui.

IMSI-catcher (International Mobile Subscriber Identity – unikalus tarptautinis judriojo ryšio abonento identifikatorius, įrašytas SIM kortelėje) – specialus įrenginys, kuris užsimaskuoja po bazinės korinio ryšio tinklo stoties pavidalu. Šis GSM protokolo saugos pažeidžiamumas į sistemos architektūrą buvo įtrauktas žvalgybos tarnybų reikalavimu tam, kad jos galėtų perimti ir stebėti pranešimus be mobiliojo ryšio operatorių sutikimo. Kai mobilusis telefonas IMSI-catcher atpažįsta kaip savo bazinę stotį, šis prietaisas-retransliatorius gali išjungti abonento šifravimo funkciją ir dirbti su įprastu atviru signalu, perduodamas jį už bazinės stoties aprėpties ribų.

Johnas McAfee žada, kad prietaisas šviesmečiais aplenks „Blackphone“ ir kitus saugumu besididžiuojančius telefonus. Inžinieriai dabar dirba su antrosios kartos „John McAfee Privacy Phone“, o parduotuves jis turėtų pasiekti 2018 metų vasarą.