Išmanusis telefonas už kavos puodelio kainą – „Freedom 251“

Išmanųjį telefoną „Freedom 251“, kurio kainą galima palyginti su kavos puodelio, bus galima iš anksto užsisakyti jau rytoj. Už naujieną „Ringing Bells“ svetainėje prašoma 251 Indijos rupija, o tai atitinka 3,29 eurus. Už šią juokingą sumą pirkėjai gaus pilnavertį išmanųjį telefoną su „Android 5.1“ operacine sistema.

Freedom 251
Freedom 251

Gamintojas iškėlė sau kilnų tikslą – pasiūlyti ryšio priemonę, kuri būtų prieinama bet kokias pajamas gaunantiems žmonėms  ir vartotojas neturėtų atsisakyti esminių komunikacijos funkcijų. Su Indijos vyriausybės parama „Ringing Bells“ vadovams savo iniciatyvai įgyvendinti pavyko pritraukti valstybės biudžeto lėšų ir taip iki minimumo sumažinti įrenginio kainą.

Naujienos galimybės nebus tokios apgailėtinos, kaip galima pamanyti pažiūrėjus į kainą. „Freedom 251“ naudoja 4 colių ekraną su 960 × 540 taškų raiškos IPS matrica, 1,3 GHz keturių branduolių procesorių, 1 GB RAM, 8 GB vidinės atminties, microSD kortelių lizdą, 3,2 megapikselių pagrindinę ir 0,3 MP priekinę kameras. Išmanusis taip pat turi bevielių ryšių 3G, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth ir GPS modulius, du lizdus SIM kortelėms ir 1450 mAh akumuliatorių.

Freedom 251
Freedom 251

Užsisakyti „Freedom 251“ gamintojo svetainėje bus galima nuo rytojaus. Jokių papildomų pirkimo sąlygų nurodyta nėra. Būtent dėl šios priežasties „Ringing Bells“ idėja atrodo pernelyg patraukli, kad būtų tiesa ir kelia labai daug abejonių. Galbūt „Freedom 251“ iš tiesų bus galima įsigyti už 3,29 €, tačiau už tokią kainą bus parduota ribotas išmaniųjų telefonų kiekis arba gamintojas iš pirkėjų pareikalaus kitokių įsipareigojimų.

Norisi tikėti, kad iniciatyva tikrai yra altruistinė ir „Ringing Bells“, kad ir su valstybės pagalba, nebrangiais telefonais galės aprūpinti bent nedidelę dalį vietos gyventojų.