Išmanius žaislus vaikams perka ir pramogai, ir mokymuisi

Lietuvos tėvai pamažu pradeda suprasti, jog išmanūs žaislai – ne tik pramoga, bet ir puiki proga vaikams mokytis naujų kalbų ar įgūdžių. Kaip pastebi Egidijus Adomkaitis, bendrovės „Bitė Lietuva“ išmaniųjų mokyklos ekspertas, gudrūs žaislai skatina vaikus būti rūpestingiems, atsakingiems, lavinti judesių koordinaciją ar įsitraukti į aktyvesnį sportą.

„Pastebime, kad Lietuvos tėveliai vis aktyviau savo mažiesiems ieško išmaniųjų žaislų ne vien žaisti, bet ir tobulėti. Juk vaikai daug greičiau mokosi, jei tuo pačiu metu gali ir linksmintis bei smagiai leisti laiką“, – sako E. Adomkaitis. Anot jo, gegužę išmaniųjų žaislų bendrovės „Bitė Lietuva“ salonuose buvo parduota 3 kartus daugiau nei žiemos mėnesiais.

Ismanus-zaislai__

Vienu populiariausių žaislų iki šiol išlieka išmanusis kalbantis „Furby“, kurį tėveliai neretai laiko tik smagiu plepučiu, linksminančiu mažylius gana taikliomis frazėmis ir judesiais. Tačiau kalbantis gyvūnėlis, kuriame užprogramuota šimtai jaustukų ir posakių anglų kalba, gali tapti mažyliams linksmu ir draugišku mokytoju. Jo ištariamos frazės dažniausiai tiksliai atitinka tai, ką sako ar su plepiuoju padarėliu daro jo šeimininkas. Bendraujant ir mokant žaislą kalbėti, vaikas lengvai įsimena tas frazes, kurias jis sako padarėliui, ir tas, kuriomis jam atsakinėja žaislas.

„Taip mažieji mokiniai ne tik greičiau išmoksta anglų kalbos, bet ir įgyja nuolat lydintį draugą, nes vaikas mato kada padarėlis liūdi, džiaugiasi, kada su juo reikia švelniai pabendrauti ar paguldyti pietų miego. Išmanusis žaislas suprogramuotas taip, kad žaidžiant reikėtų juo rūpintis, maitinti, būti draugiškam – jaunasis šeimininkas mokomas elgtis atsakingai“, – teigia E. Adomkaitis.

Išmanius žaislus vaikams perka ir pramogai, ir mokymuisi

Keičiantis nuotaikai žaislas rodo skirtingas mimikas, reaguoja į glostymą, papurtymą ar į uodegos timptelėjimą: „Jei su žaislu elgiamasi švelniai – jis patenkintas, jei grubiai – pyksta ir niurzga. Taip žaislas pats moko savo mažąjį šeimininką malonaus ir draugiško elgesio.“

Paskatina vaikus daugiau judėti

Dar vienas labai aktualus šių laikų klausimas – kaip susitarti su vaiku, jog šis daugiau judėtų, tyrinėtų pasaulį ir neleistų dienų priešais televizorių ar kompiuterį. Anot E. Adomkaičio, pasitelkus išmanius priedus, galima be vargo juos sudominti sportu, pakviesti pažaisti kartu futbolą ar krepšinį ir visa tai paversti linksmu žaidimu su užduotimis ir įvertinimais.

„Puikus to pavyzdys – specialios išmaniosios apyrankės. Jos padeda tėveliams lengviau suprasti, ar vaikai juda pakankamai ir pasiūlyti judresnių užsiėmimų, pavyzdžiui, pažaisti gaudynių, lenktynių, futbolą ar bet kurį kitą judresnį žaidimą“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas. Kiekvienam vaikui tėveliai gali sukurti specialų dienos aktyvumo režimą, tuomet apyrankė stebi, kiek daug vaikas juda ar daro kitas tėvų parinktas užduotis, ir progresą įvertina lengvai suprantama 100 balų skale.

Taip pat E. Adomkaitis pastebi, kad, pavyzdžiui, išmanių automobilių modeliais ar skraidyklėmis mažieji gali gerinti savo judesių koordinaciją, reakciją ir atidumą, išmokti apskaičiuoti važiavimo kelią ir judėjimo greitį.

Informacijos šaltinis: pranešimas žiniasklaidai.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau