Išmaniojo telefono „Sony Xperia Z5“ apžvalga

„Sony” savo išmaniųjų telefonų flagmanus išleidžia stebėtinai sklandžiai ir stabiliai. Bendrovė sistemingai šiek tiek atnaujina dizainą ir techninę įrangą ir prideda daugiau atminties. Tačiau dabar gamintojo veiksmuose matyti daugiau ryžto ir „Xperia Z5“ žadėjo būti radikalesniu bei bekompromisiu atnaujinimu. Pažiūrėkime ar tai iš tiesų pavyko.

Sony Xperia Z5
Sony Xperia Z5

Visa Z serijos prietaisai yra savotiškai originalūs ir išlaiko savo stilių bei vis dar turi nemažai gerbėjų. Tiesa, flagmanų dizainas ryškių pakeitimų neturi jau beveik trejus metus, todėl iš „Xperia Z5“ buvo daug tikimasi. Šie lūkesčiai iš dalies pasiteisino – išorinių skirtumų tarp Z5 ir Z3 yra daug daugiau nei tarp Z2 ir Z3. Nors išmaniojo telefono kaip išvaizda išliko atpažįstama, „Sony“ daug dėmesio skyrė smulkmenoms. Taigi, šiandien mes įvertinsime naują apdailą, spalvas, pakeistus valdymo elementus ir, žinoma, pagerintą įrangą.

Pagrindinės „Sony Xperia Z5“ charakteristikos

  • Procesorius: „Qualcomm Snapdragon 810“, po keturis 1,35 ir 2 GHz branduolius
  • GPU – Adreno 430
  • Operacinė sistema: „Android 5.1 Lollipop“
  • Jutiklinis ekranas: IPS, 5,2″, 1080х1920 taškų, 428 ppi
  • Atmintis: RAM – 3 GB, vidinė – 32 GB
  • SIM kortelės: Nano-SIM
  • microSD atminties kortelė (iki 200 GB)
  • Ryšiai/Duomenų perdavimas: GSM/GPRS/EDGE, UMTS, HDSPA/HSUPA, LTE
  • USB, Wi-Fi, Bluetooth 4.1, GPS/GLONASS, NFC
  • Pagrindinė kamera: Sony IMX3000 kamera, greitas fokusavimas – 0.03s, automatinis fokusavimas, diafragma f/2.0
  • Priekinė kamera: 4 megapikselių
  • Giroskopas, artumo, šviesos jutikliai, akselerometras, elektroninis kompasas, lazerinis automatinis fokusavimas
  • Baterija: 2900 mAh, nenuimama
  • Matmenys: 146x72x7,3 mm
  • Svoris: 154 g
  • Kaina: 550 €

Išorė

„Xperia Z5“ yra aiškiai atpažįstamas įmonės flagmanas. Savo forma ir dydžiu korpusas tiksliai sutampa su „Xperia Z3+“, tačiau keletas nedidelių naujovių šiek tiek pakeičia prietaiso naudojimą. Viena iš labiausiai pastebimų naujovių yra matinis galinio dangtelio paviršius. Nepriklausomai nuo korpuso spalvos (juoda, balta, aukso arba tamsiai žalia) paviršius yra matinis ir su šokiu tokiu Soft-touch efektu. Pagrindinis skirtumas yra ne tiek išvaizda, o tai, kad galinis išmaniojo telefono dangtelis daug mažiau tepasi ir yra ne toks slidus. Prietaisas patikimiau guli rankoje, net jei jūs jį naudojate su pirštinėmis (ekranas suteikia tokią galimybę).

Sony Xperia Z5
Sony Xperia Z5

Korpuso kampuose esantys smūgius sušvelninantys plastikiniai intarpai paveldėti iš ankstesnio flagmano. Jie išoriškai nedaug tesiskiria nuo aliuminio apvado, todėl vaizdo negadina. Blizgančio „Xperia Z3+“ rėmelio buvo atsisakyta ir dabar išmaniojo perimetras yra matinis, o profilio forma tapo mažiau suapvalinta. Audio ir microUSB išvesčių dangteliai dabar nebereikalingi ir tai neįtakoja apsaugos nuo drėgmės, o SIM ir microSD kortelių angos yra uždengtos. Tiems, kuriems reikalingos dvi SIM, gamintojas siūlo modelį „Xperia Z5 Dual“.

Sony Xperia Z5

Sony dizaineriai atsisakė išgaubto apskrito maitinimo mygtuko ir dabar jis yra plokščias, savo šiek tiek pailga forma panašus į priešingoje pusėje esantį kortelių dangtelį. Jame integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas, todėl dabar „Sony“ taip pat gali pasigirti galimybe lietimu atrakinti telefoną. Jutiklis dirba tiksliai ir pakankamai greitai.

Jei „Xperia Z3“ ir „Xperia Z5“ padėsite šalia, pastebėsite, kad pastarasis yra šiek tiek storesnis. Taip yra todėl, nes ankstesni Z serijos pasirodė labai „slidūs“, kadangi išmaniųjų priekiniai ir galiniai skydeliai yra idealiai lygūs, be jokių išsikišusių elementų, o tai telefonams kartais leisdavo nuslysti nuo įvairių paviršių ir nukristi. Dabar, gamintojas padarė pusės milimetro aukščio apvadą, kuris flagmaną turėtų apsaugoti nuo slydimo ir galimos žalos nukritus.

Ekranas ir sąsaja

Ekranas iš esmės nepasikeitė, lyginant su „Xperia Z3+“. Prieš mus ta pati 5,2 colių IPS matrica po grūdintu stiklu. Full HD raiška tokiai įstrižainei suteikia 428 pikselių colyje taškų tankį, kurio visiškai pakanka patogiam darbui visais režimais. Na, i jei Jums to pasirodys maža, „Sony“ gali pasiūlyti „Xperia Z5 Premium“ su 4K ekranu.

sasaja

„Xperia Z5“ spalvų atkūrimas labai natūralus, be to nuotraukų ir vaizdo įrašų peržiūroje įsijungia programinis „pagerintojas“, padidinantis kontrastą ir sodrumą.

imgd

Sąsaja siūlo firmines „Sony“ temas ir pažįstamas aplikacijas bei tradicinio stiliaus piktogramas. Įdiegta „Android 5.1.1“ operacinės sistemos versija.

Kameros

Pagrindinės kameros jutiklio raiška šiek tiek padidėjo (buvo 20 megapikselių, dabar – 23), o fotografuojant automatiniu režimu gauname ne 8 MP, kaip tai buvo anksčiau, o 20 MP. Rankinių nustatymų tebėra daug – galite pakeisti ISO, fokusavimo tipą, įjungti arba išjungti optinį stabilizavimą ir t.t. Yra net AF sekimas, bet jis bus aktualesnis filmavimo režime. Nuotraukų kokybei visa tai turėjo juntamos teigiamos įtakos: detalizacija pagerėjo kaip ir ryškumas kadrų kraštuose.

Filmavimui 4K raiška numatytas atskiras režimas, o Full HD rezoliucija vaizdą galite įrašyti 30 arba 60 fps dažniu.

Priekinis fotoaparatas neturi nei AF, nei blykstės, o vietoj pastarosios naudoti ekrano „Sony“ vis dar neleidžia, nors dalis gamintojų tai jau praktikuoja.

Našumas ir darbas

„Sony Xperia Z5“ gavo aparatinės įrangos platformą „Qualcomm Snapdragon 810“ su aštuonių branduolių procesoriumi ir grafikos spratintuvu „Adreno 430“. Tą patį SoC naudoja „XPERIA Z3+“ ir daugelis konkurentų. Galios naudojimui yra daugiau nei pakankamai, o 3 GB RAM suteikia viltį, kad dabartinis flagmanas dar ilgai galės susitvarkyti su naujausiomis programomis bei žaidimais.

antutu

Šio lusto plačiai nuskambėjusią perkaitimo problemą galima laikyti išspręsta, kadangi kasdieniniame naudojime korpusas šyla nežymiai. Jis tampa pastebimai kaista tik esant ilgalaikei apkrovai, pavyzdžiui, pusantros valandos pažaidus reiklius žaidimus. Platforma kontroliuoja taktinį dažnį priklausomai nuo apkrovos, o tai daro įtaką spartos testų rezultatams – jie šiek tiek mažesni nei tikėtasi, tačiau nei žaidimuose, nei jokiose programose nėra pastebimų strigimų ar sulėtėjimų.

2900 mAh talpos akumuliatoriaus pakanka 3 val. 30 min. žaidžiant, 5 val. 15 min. žiūrint video arba 10 valandų skaitant. Bandant bateriją buvo išjungtas energijos taupymo režimas. Naudojant išmanųjį „Stamina Mode“ geriau įjungti ir tada, naudojant saikingai, „Sony Xperia Z5“ turėtų „išgyventi“ apie pora parų.

Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ir Xperia Z5 Premium
Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ir Xperia Z5 Premium

Išvados

„Sony Xperia Z5“ ryškių trūkumų neturi: kokybiškos medžiagos, idealus surinkimas ir įdomi apdaila. Tačiau, lyginant su kitų gerai žinomų gamintojų flagmanais, Z5 nieko išskirtinio, išskyrus atsparumą drėgmei, negali pasiūlyti, be to jau keletą metų „Sony” eksplouoja tą patį dizainą. Tuo tarpu „Samsung Galaxy S6“ gali pasigirti organinių šviesos diodų ekranu ir patrauklia išore (ypač „Galaxy S6 Edge“), „Apple“ išmaniuosius nuolat matome Holivudo filmų didvyrių rankose bei kituose užslėptos reklamos (angl. product placements) triukuose, todėl „visi žino, kad nieko kiečiau nėra“, „LG G4“ ir „LG V10“ turi unikalų dizainą, „Microsoft”- windowsus,  o „Huawei“ siūlo siaurus šoninius rėmelius ir pastebimai mažesnę kainą.

Žinoma, praeityje užsitarnauta „Sony“ šlovė dar visiškai neišblėso, todėl „Xperia Z5“ suras savo pirkėjus, tik vargu ar jų bus labai daug.