Išmaniojo laikrodžio „Amazfit Stratos“ apžvalga

Pirmasis „Amazfit“ išmanusis laikrodis „Pace“ savo laiku paliko prieštaringus jausmus. Dizainas buvo prieštaringas ir daug kam nepatiko pernelyg menkas ekrano kontrastas. Be to, sporto funkcijos buvo apribotos tik veikla sausumoje – bėgimu, vaikščiojimu ir pan. Sukūrę naują modelį „Stratos“, „Amazfit“ ketina varžytis su rimtais sporto laikrodžių rinkos žaidėjais, pavyzdžiui, „Garmin“ ir „Suunto“.  Dėl to buvo iš naujo sukurtas dizainas, korpusas ir programinė įranga, todėl naujiena pradėjo palaikyti plaukimą ir triatloną. Tuo pačiu metu išlaikyta santykinai maža kaina ir gera autonomija. Bet visa tai tik teorija, o apžvalgoje parašysime tai, kaip viska yra praktikoje. Priminsime, kad laikrodžius su „Amazfit“ prekiniu ženklu kuria JAV įsikūrusi bendrovė „Huami“, taip pat gaminanti „Xiaomi“ nešiojamą elektroniką.

Pakuotės turinys

Mažoje, stilingoje dėžutėje yra laikrodis, instrukcija ir įkrovimo dėklas. Dėl korpuso formos ir dydžio pokyčių taip pat pasikeitė įkrovimo adapterio forma. Beje, naujienos įkroviklis aprūpintas nekeičiamu ir trumpesniu nei „Amazfit Pace“ kabeliu, kurį prijungti galima tik per USB.


Dizainas

Iš „Pace“ modelio „Stratos“ išvaizdoje neliko beveik nieko. Viskas pasikeitė: dydis, forma ir spalvos. Visa tai tikrai išėjo tik į naudą. Jei pirmoji laikrodžio karta atrodė dviprasmiškai, ypač kartu su oranžiniu dirželiu, tai „Stratos“ yra žingsnis link klasikinio laikrodžio dizaino. Svarbų vaidmenį atlieka sužymėtas keramikinis apvadas ir trys dideli mygtukai. Kartu su juodu dirželiu ir nauju ciferblatu su rodyklėmis prietaisas tikrai primena įprastą laikrodį ir tai yra neabejotinas privalumas – „Amazfit Stratos“ išlaikė sportišką orientaciją, o jo išorė tapo universali. To dėka „Stratos“ dera prie bet kokių drabužių, netgi kostiumo.

Ekranas padengtas šiek tiek išgaubtu grūdintu stiklu „Corning Gorilla Glass“, o jo apvadas pagamintas iš poliruotos keramikos. Po dviejų savaičių naudojimo ant stiklo arba ant keraminės dangos neatsiranda jokių įbrėžimų. Korpusas pagamintas iš anglies pluošto, papuošto tekstūra, kuri neatrodo pigiai. Dugne yra optinis pulsometras ir 4 kontaktai, skirti prijungti įkroviklį. Džiugina tai, kas korpusas dabar apsaugotas ne tik nuo drėgmės, bet ir skirtas nardymui iki 50 metrų gylyje. Negaliu pasigirti, kad tiek buvau panėręs, tačiau plaukiojant su laikrodžiu jokių problemų nekilo.

Patogumas

Laikrodis tapo didesnis (230 х 35 х 15 mm) ir šiek tiek sunkesnis – dabar jo svoris yra 70 gramų. Tačiau nešiojant ant rankos prie įtaiso greitai priprantama ir jo beveik nesijaučia. Tačiau padidėję matmenys yra pastebimi, todėl laikrodis gali netikti visiems, ypač moterims. Žinoma, miegoti su juo nėra malonu.

Silikoninis dirželis yra patogus, minkštas ir nedirgina odos. Jos ilgis bus pakankamas net ir dideliems riešams. Taip pat parduodama versija su odine apyranke ir safyro kristalu („Smartwatch 2S“). Dirželio plotis yra 22 mm ir jį lengvai galima pakeisti kitu.

Valdymas

Be jutiklinio ekrano „Amazfit Stratos“ taip pat turi tris valdymo mygtukus. Dabar mygtukai yra ne tik dizaino elementai – jie būtini norint valdyti laikrodį plaukiant. Mygtukai nusispaudžia sunkokai, tačiau tai greičiau privalumas nei trūkumas, nes dėvint laikrodžius su ne tokiais standžiais fiziniais mygtukais, sulenkus riešą jie dažnai aktyvuojami ir laikrodis pradeda neprognozuojamą savarankišką gyvenimą. Be to, „Amazfit Stratos“ galima patogiai valdyti jutikliniu ekranu. Meniu sudėliotas taip, kad daugeliu atvejų galėtumėte apsieiti be jutiklinio ekrano.

Ekranas

Ekranas, tikriausiai, yra vienintelis dalykas, kuris nepasikeitė palyginus su „Pace“. „Stratos“ įdiegta 1,34 colio peršviečiama matrica, kurios raiška yra 320×300 vaizdo taškų. Ekrano apačioje yra išpjova šviesos jutikliui. Vaizdas yra nuolat įjungtas ir puikiai matomas bet kokiose sąlygose, net ryškioje saulėkaitoje, ir turi gerus žiūrėjimo kampus – viskas ko reikia sportiniams laikrodžiams.

Kai įjungiate apšvietimą, iškart pastebimas mažas kontrastas ir spalvų intensyvumas, tačiau tai yra šio tipo ekrano ypatybė. Kita vertus, toks ekranas suteikia gerą autonomiją ir matomumą, o tai, mano nuomone, yra daug svarbiau negu vizualinis vaizdo grožis. Apšvietimas savaime sureguliuojamas pagal apšvietimo lygį, taip pat yra 5 ryškumo laipsniai ir galimybė išjungti apšvietimą. Pakėlus ranką, norint pamatyti duomenis, apšvietimas automatiškai sustiprėja. Mėgėjams tinkinti sąsają įdiegta 15  skirtingų ciferblatų, taip pat yra galimybė atsisiųsti kitus, sukurtus trečiųjų šalių programuotojų.

Techninė įranga

„Stratos“ gavo šiai prietaisų klasei būdingą jutiklių rinkinį: GPS, optinis pulso matuoklis, akcelerometras ir barometras. Laikrodžio viduje darbuojasi 1,2 GHz dviejų branduolių procesorius, 512 MB RAM ir 4 GB vidinės atminties. Vartotojui galima įkelti apie 2,5 GB muzikos įrašų. Sąsajos  darbo greitis nėra kosminis, bet apskritai neblogas ir diskomforto nesukelia. Laikrodžio tarptautinė versija neturi lietuvių kalbos, todėl teks rinktis anglų, rusų ar kitą Jums žinomą populiarią kalbą.

Prisijungimui prie išmaniojo telefono naudojamas „Bluetooth 4.0“. Pasak gamintojo, įmanoma prijungti trečiųjų šalių širdies ritmo monitorius, kurie palaiko „Bluetooth“. Vibracija juntama aiškiai.

Sportas

Bėgimą, vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu, kurie buvo „Pace“, dabar papildė plukimas, futbolas, tenisas, elipsinis treniruoklis, kopimas į kalnus, bėgimas ant takelio, slidinėjimas ir triatlonas. Plaukimas yra palaikomas tiek baseine, tiek atvirame vandenyje. Navigacijos metu ekrano jutiklinis ekranas yra išjungtas, o meniu galima naršyti tik mygtukais.

Kiekvieno sporto meniu yra specialūs nustatymai. Pavyzdžiui, iš baseino režime galite pasirinkti takelio ilgį, o bėgimui įjungti širdies ritmo monitorių, atsisiųsti GPX formato maršrutą, kurį reikia išsaugoti prietaiso atmintyje iš anksto, taip pat pasirinkti informacijos formatą ir rodiklių skaičių ekrane. Visos sporto šakoms, išskyrus plaukimą, galite nustatyti viršutinę širdies ritmo zoną ir įjungti perspėjimą, kai ji bus pasiekta.

Bėgimo režime dabar galite pasirinkti ne tik 4 arba 6 elementus su dabartiniais rodikliais, bet ir atskirą ekraną, kuriame bus rodomas tik pulsas ir zona. Tai labai patogu tiems, kurie stebi tik pulsą, o kitus rodiklius laiko antraeiliais.

Kurdami programinę įrangą sportui, „Amazfit“ bendradarbiavo su „Firstbeat“, kurių paslaugomis taip pat naudojasi „Garmin“, „Suunto“ ir kiti žinomi gamintojai. Šio bendradarbiavimo dėka išmanusis laikrodis gali sekti deguonies suvartojimą, treniruočių krūvį, ir remiantis šiais skaičiais gali pasiūlyti apytikslį atsistatymo laiką bei teikti rekomendacijas dėl atstumo ir sekančios treniruotės laiko. Visi fizinės veiklos duomenys kaupiami išmaniojo telefono programėlėje „Amazfit Watch“, o bėgiojimą, važinėjimą dviračiu ir plaukimą galima paprastai sinchronizuoti su „Strava“.

„Amazfit Stratos“ yra funkcionalus fizinio aktyvumo stebėtojas, kuris gali sekti nueitų žingsnių skaičių, širdies ritmo dažnį visą dieną ir miego kokybę. Atstumo ir pulso stebėjimas abejonių nesukėlė, tačiau dėl miego problemų buvo. Pavyzdžiui, laikrodis parodė lengvą miego fazę tuo metu, kai tikrai nemiegojau.

Išmaniosios funkcijos

Laikrodis gali rodyti perspėjimus apie gaunamus skambučius, kalendoriaus ir kitus pranešimus. Žinutės gali būti peržiūrėtos, tačiau negalima į jas atsakyti. Skambutis gali būti atmestas ar nutildytas. Visą sąrašą programų, iš kurių bus gaunami pranešimai, galima sukonfigūruoti programėlėje „Amazfit Watch“. Pati programa yra funkcionali ir informatyvi, tačiau sąsaja yra šiek tiek painoka ir ne intuityvi. Iš papildomų funkcijų įdiegta orų prognozė, muzikos su klausymas per Bluetooth ausines ir atkūrimo valdymu išmaniajame telefone. Džiugu, kad atsirado vietos išmaniajam  žadintuvui.

Autonomija

Gamintojas nurodė 5 dienų veikimo trukmę naudojant intensyviai ir 11 dienų išmaniojo laikrodžio režimu. Šie pažadai atitinka realybę arba yra labai netoli to. Verta paminėti, kad naudojant GPS ir tuo pačiu metu klausant muzikos per Bluetooth, 280 mAh talpos baterija išsikrauna maždaug po 4 valandų, tai yra, vienos pilnos įkrovos pakaks įveikti maratoną su muzika. Žinoma, tokie rodikliai yra geresni už kai kuriuos žymiai brangesnius išmaniųjų laikrodžių modelius, tačiau su tokiu ekranu autonomija galėtų būti didesnė. Laikrodis visiškai įkraunamas per 1,5 valandos.

Išvados

„Amazfit Stratos“ yra funkcionalus fizinio aktyvumo stebėjimo prietaisas ir išmanusis laikrodis už patrauklią kainą. „Huami“ gaminys savo išore gerokai pranoksta net keletą kartų brangesnius gerai žinomų gamintojų analogus, gali pasigirti atsparumu vandeniui, stabilia ir funkcionalia programine įranga, ryškiu ekranu bei patogia konstrukcija.

„Amazfit Stratos“ testavimui atsiuntė internetinė parduotuvė „GearBest“, kurioje šis laikrodis šiuo metu dalyvauja akcijoje ir kainuoja 140,64 €. Prekę rasite adresu https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_1665534.html, o minėto išpardavimo visus pasiūlymus matysite apsilankę adresu https://www.gearbest.com/activity-super-treasure-hunt-2018.html

84%
Rekomenduojame

Geras išmanusis laikrodis

  • Dizainas
  • Medžiagos
  • Funkcionalumas
  • Autonomija
  • Kaina