„iPhone 6s Plus“ apžvalga

Pernai “Apple” išleido išmanųjį telefoną su 5,5 colių ekranu, kurį pavadino „iPhone 6 Plus“. Tai buvo netikėtas bendrovės žingsnis, nes ji ilgą laiką nepripažino planšetofonų. Nepaisant to, Plius versija dabar yra neatskiriama „Apple“ linijos dalis ir net tapo gana populiari tarp prekės ženklo gerbėjų. Pažiūrėkime ar naujasis „iPhone 6s Plus“ yra geresnis už savo pirmtaką.

iPhone 6s Plus

Dizainas ir praktiškumas

Prietaiso matmenys nedaug pasikeitė nuo pirmojo Plus laikų. Dabar išmanusis tapo 0,1 mm platesniu, 0,2 mm storesniu bei 20 gramų sunkesniu – dabar jis sveria 192 gramus. Korpuso galinės ir šoninių dalių gamybai naudojamas naujas aliuminio ir cinko lydinys, o priekį dengia „Ion-X“ apsauginis stiklas. Surinkimo kokybė nepriekaištinga: visos detalės sujungtos be pastebimų tarpelių, o spaudant nėra jokių klibėjimų ar girgždesių. Atsirado nauja „rožinio aukso“ spalva, kuri turėtų patikti dailiosios lyties atstovėms. Elementų išdėstymas išliko toks pat: gale yra išlindęs fotoaparatas su blykste, po ekranu – mygtukas su „Touch ID“ jutikliu, dešinėje – Nano SIM lizdas ir įjungimo mygtukas, o kairėje rasime garso reguliavimą. Priekinis fotoaparatas vietoj blykstės naudoja ekraną ir prieblandoje fotografuojant asmenukes tai šiek tiek padeda.

iPhone 6s Plus

„iPhone 6s Plus“ dizainas atrodo neblogai ir turėtų išlikti aktualus dar keletą metų. Vienintelis dalykas, kurį norisi ištaisyti naujojo „Apple“ flagmano išvaizdoje yra platūs ekrano rėmeliai, na dar virš korpuso plokštumos iškilęs kameros modulis . Jie išmaniajam tikrai neprideda solidumo, ypač baltos spalvos prietaiso versijai, nes lyginat su daugeliu kitų gamintojų flagmanų atrodo archaiškai.

Kadangi „Apple“ iš esmės panaudojo „iPhone 6“ dizainą, naujiena paveldėjo ir visus pastarojo ergonomikos trūkumus. Pasiekti šoninius mygtukus nepatogu, nes jie yra per aukštai. Jei ekrano užrakto mygtuką galima naudoti retai, tai su garso reguliavimu, ypač skambučio metu, teks pavargti. Todėl Plus versija nėra tokia patogi kaip „iPhone 6s“.

Ekranas

„iPhone 6s Plus“ naudoja 5,5 colių jutiklinį IPS ekraną su 1920×1080 pikselių rezoliucija. Maksimalus ekrano šviesumas yra 519 cd/, o mažiausias – 4,5 cd/. Gamyklinis kalibravimas yra geras.

asdas

rgb

Vaizdo kokybė ir detalumas ekrano yra pernykščio flagmano lygyje. Vienintelis esminis skirtumas yra 3D Touch palaikymas, kuris leidžia nustatyti ekrano spaudimo jėgą. Ši funkcija, jei sisteminė ar trečiųjų šalių programa ją palaiko, stipriau paspaudus ekraną leidžia iškviesti papildomą meniu. Pvz. stipriau paspaudę laikrodžio piktogramą iškart galėsite nustatyti žadintuvą, o paspaudę kameros programą – nufotografuoti asmenukę ir panašiai. Naršant internete 3D touch paspaudus nuotrauką leis ją padidinti, neatidarius naujo lango.

Techniniai duomenys

 • Korpusas: metalas, stiklas
 • Operacinė sistema: iOS 9
 • Tinklas: 2G/3G/4G
 • Procesorius: A9, 1,85 GHz, du branduoliai
 • RAM: 2 GB
 • Atmintis: 16/64/128 GB
 • Sąsajos: Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, „Lightning‘ jungtis įkrovimui ir sinchronizavimui, 3.5 mm
 • ausinių lizdas
 • Ekranas: Retina HD, IPS 5,5 colių su 1920×1080 pikselių rezoliucija
 • Fotoaparatas: 12.5 MP, Blykstė
 • Navigacija: GPS/GLONASS
 • Matmenys: 158.2 x 77.9 x 7.3 mm
 • Svoris: 192 g
 • Kaina: 869 € (16gb), 969 € (64 GB), 1079 € (128 GB)

Darbas ir autonomija

„iPhone 6s Plus“ techninės įrangos pagrindą sudaro naujas 64 bitų 2 branduolių procesorius A9, kuris veikia 1,85 GHz dažniu. Tuo pačiu RAM talpa, lyginant su „6 Plus“, padidinta iki 2 GB. Šis derinys išmaniajam telefonui leidžia demonstruoti puikią veikimo spartą ir jei flagmano pirmtakas, atidarius dešimt naršyklės skirtuką nuolat persikraudavo, tai dabar jie gali būti fone visą dieną. Parduodamos versijos su 16, 64 arba 128 GB nuolatinės atminties.

Integruota „iPhone 6s Plus“ baterija turi 2915 mAh talpą ir todėl, net aktyviai naudojant, išmanusis vienu įkrovimu gali dirbti 1,5-2 dienas. Gamintojo skelbiamas baterijos veikimas: 14 valandų pokalbio metu 3G tinkle, 11 val. vaizdo atkūrimo, 50 valandų muzikos grojimo.

Touch ID

Pirštų atspaudų skaitytuvas yra mechaniniame „Home“ mygtuke, esančiame po ekranu. Šį kartą „Apple“ panaudojo naujos kartos daktiloskopinį jutiklį, kuris telefoną atrakina akimirksniu. Pakanka tik uždėti pirštą ir užraktas suveikia, nors senesnei versijai tam prireikia kelių sekundžių.

Touch ID

OS

„iPhone 6s Plus“ valdo operacinės sistema „iOS 9“, kuri nuo „iOS 8“ skiriasi  daugiausia vidinio darbo optimizavimu. Tačiau matomų pokyčių taip pat netrūksta. Vienas iš jų yra nauja aplikacija užrašams, kuriuose dabar galite įkelti ne tik tekstą, bet taip pat sąrašus, fotografijas ir net piešinius. Pakeistas ir užduočių langas, deja, vienu mygtuko paspaudimu uždaryti visas atidarytas programas vis dar neįmanoma.

iOS 9

Persijungus iš vienos programos į kitą, galite grįžti į pirmąjį, pasinaudoję būsenos juostoje matoma nuoroda. Debesų paslauga „iCloud Drive“ dabar yra atskira programa, o joje laikomus failus galima įterpti į laiškus. „iOS 9“ nustatymuose pagaliau atsirado paieška.

Pagrindinis „iPhone 6s Plus“ sąsajos skirtumas nuo „6s“ yra horizontalaus režimo palaikymas. Kada išmanųjį telefoną pasuksite horizontaliai, sistemos ir programų sąsajos taip pat persijungs. Tokia orientacija kai kuriais atvejais yra patogesnė.

Kamera

„iPhone 6s Plus“ įdiegta 12 megapikselių „iSight“ kamera su f/2.2 diafragma, penkių lęšių sistema ir optiniu stabilizavimu. „Apple“ teigia, kad atnaujino jutiklį, kameros procesorių ir pagerino „Focus Pixels“ technologiją. Esant geram apšvietimui kadrų detalumas tikrai padidėjo, tačiau aplamai nesimato didelio pranašumo prieš „6 Plus“ nuotraukas.

iPhone 6s Plus

Tačiau naujienos kamera gali į rašyti vaizdą 4K raiška, turi filmavimo režimo optinį stabilizavimą ir „Live Photo“. Pastaroji funkcija leidžia sukurti animuotus paveikslėlius su garsu, kurie yra šiek tiek panašūs į GIF. Priekinė kamera dabar turi 5 MP jutiklį. Apskritai, „Apple“ dar kartą sugebėjo sukurti vieną iš geriausių point-and-shoot (užvedei ir nufotografai) kamerą. Ji turi minimalius nustatymus, o vartotojas gali pasikliauti automatizavimu.

Išvados

„iPhone 6s Plus“, be abejo, yra geras išmanusis telefonas, todėl jei Jūsų negąsdina jo matmenys bei didelė kaina – tai yra dėmesio vertas prietaisas.

Privalumai:

+ Korpuso medžiagos
+ Surinkimo kokybė
+ Ekranas
+ 3D Touch
+2 GB atminties
+ Kamera su optiniu stabilizavimu
+ Touch ID greitis
+ iOS 9
+Autonomija

Trūkumai:

– Dydis ir svoris
– Nevykusi šoninių mygtukų padėtis
– Didelė kaina

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau