Inžinieriai sukūrė veido kaukę, galinčią sunaikinti virusus

Tradicinės medicininės kaukės skirtos virusui sulaikyti ant savo paviršiaus, neleidžiant jam patekti į žmogaus kvėpavimo takus. Tokiu atveju pats infekcinis agentas išlieka gyvas, todėl po kiekvieno naudojimo apsauginę priemonę rekomenduojama išmesti. Amerikos mokslininkai sukūrė originalią daugkartinio naudojimo kaukę, galinčią sunaikinti beveik visų tipų virusus ir parodė neįprastą jos dizainą.

Masačiusetso technologijos instituto tyrėjų komanda sukūrė prietaisą, kuris ne tik sulaiko, bet ir užmuša virusus, veiksmingai sumažindamas infekcijos riziką. Išradimo veikimo principas yra virusų inaktyvavimas naudojant kaukėje įmontuotą varinį kaitinimo tinklelį.

„Tai visiškai nauja kaukės koncepcija, nes ji visų pirma neužblokuoja viruso. Tai iš tikrųjų leidžia virusui prasiskverbti per kaukę, tačiau jį sulėtina ir inaktyvina “, – sako Michaelas Strano, MIT chemijos inžinerijos profesorius.

Temperatūrą, kuri gali sunaikinti virusus (apie 90 ° C), galima pasiekti perleidžiant elektros srovę per 0,1 mm storio vario tinklelį arba naudojant termoelektrinį šildytuvą, kuris maitinamas baterijos pagalba. Mokslininkų sukurti prototipai naudoja 9 voltų bateriją, kuri suteikia pakankamai energijos tinkleliui keletą valandų pašildyti ir atvėsinti orą, iki žmogui jį įkvepiant.

Tyrėjų teigimu, tokių prietaisų kaina bus žymiai didesnė nei iš audinių gaminamų kaukių, tačiau jos bus nepakeičiamos situacijose, kai infekcijos rizika yra didelė. Mokslininkai jau kreipėsi dėl savo išradimo patentavimo ir planuoja artimiausiu metu pradėti bandymus.

Daugiau: veido serumas

Šaltinis news.mit.edu