„Intel“ išleido pirmuosius SSD kaupiklius PCIe magistralei su 3D NAND atmintimi
„Intel“ SSD „DC P3520“ ir „P3320“ tapo pirmaisiais gamintojo produktais, naudojančiais kelių sluoksnių atmintį 3D NAND, kurią sukūrė bendra „Intel“ ir „Micron“ įmonė „IMFT“. 3D NAND lustai turi keletą privalumų, lyginant su šiuo metu paplitusia vienasluoksne atmintimi. Į šį privalumų sąrašą galima įtraukti padidintą spartą (pasak „Intel”, 1,3 kartus), didesnį energijos suvartojimo efektyvumą ir atsparumą sutrikimams, taip pat naujus duomenų vientisumo užtikrinimo mechanizmus.
„Intel“ savo 3D NAND atmintį vadina tankesne už konkurentų gaminius. Gamintojas išleido dvi, skirtingos paskirties, SSD serijas: DС P3320/P3520 ir DC D3600/D3700. Pirmosios dvi komplektuojamos su TCL režimu veikiančiais lustais, o savo specifikacijomis nusileidžia jaunesniajai „intel“ SSD linijai DC P3500 su plokščia NAND atmintimi. Todėl galime tikėtis, kad šie kaupikliai bus pigesni. „Intel“ savo naujienas vertina kaip sprendimus, kurie gali pakeisti SSD su SATA sąsaja užduotyse, galinčiose įsisavinti išaugusį našumą, tačiau nereikalaujančiose didžiulio našumo, kurį gali pasiūlyti „vyresni“ modeliai.
DC D3600/D3700 komplektuojami su MLC tipo 3D NAND atmintimi ir priklauso aukščiausiai „Intel“ serverinių kaupiklių klasei, nors, lyginant su anksčiau pristatyta DC P3600 / P3700 serija, naujienos turi ir privalumų, ir trūkumų. D3600 pranoksta P3600 atsitiktinės prieigos sparta, bet nusileidžia nuoseklios prieigos greičiu. D3700 yra geriau nei P3700 tik atsitiktinio nuskaitymo operacijose, tačiau demonstruoja šiek tiek mažesnį našumą kitose užduotyse. Šių dviejų naujienų išskirtinė savybė yra sinchroninis prisijungimas prie dviejų priimančiųjų valdiklių, kurie pirmą kartą pasirodė „Intel“ SSD, bet yra standartinis variantas kaupikliuose su SAS sąsaja.
Pristatę naujus kaupiklius su 3D NAND atmintimi, „Intel“ pateko į rinką, kurioje pasiekti pergalę nebus lengva, nes daugiasluoksnės atminties pionieriai „Samsung“ neplanuoja pasitenkinti dabartiniais savo pasiekimais, o „Toshiba“ kartu su „SanDisk“ taip pat pažadėjo artimiausiu metu prisijungti prie šio segmento.